مجله بازی, آموزش, سخت افزار, مقالات

کدام یک از لوازم جانبی PS4 به PS5 متصل می شود؟

کدام یک از لوازم جانبی PS4 به PS5 متصل می شود؟
سوالی که در حال حاضر ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است نحوه پشتیبانی از لوازم جانبی پلی استیشن ۴ برای پلی استیشن ۵ است.
به طور کلی می‌توان گفت هیچ منبع رسمی برای این موضوع وجود ندارد و دلیل این امر سیاست های شرکت سونی است چرا که در ابتدا سونی قصد نداشت قابلیت Backwards compatibility را به صورت گسترده پوشش دهد اما با توجه به وجود این قابلیت در کنسول های مایکروسافت ارائه بی نقص آن سونی دست به کار شد و قابلیت پشتیبانی از نسل قبل را گسترده کرد اما این پشتیبانی دارای مشکلات فراوانی است که در در ادامه توضیح خواهیم داد.

۱ – آیا پلی استیشن وی آر به پلی استیشن ۵ متصل می‌شود ؟

بله _ اما برای بازی کردن به دوربین پلی استیشن ۴ نیاز دارید مشکل اینجاست که PS5 برای اتصال دوربین پلی استیشن ۴ طراحی نشده است و شما باید درخواست خرید یک تبدیل مخصوص را به شرکت سونی بدهید.

۲ – کدام دسته های پلی استیشن ۴ بر روی پلی استیشن ۵ کار می‌کنند؟

تمامی کنترلر های نسل هشتم اعم از دسته های اورجینال پلی استیشن ۴ و کنترلر های ثانویه مثل کنترلرهای برندهای razer و nacon قابلیت اتصال به پلی استیشن ۴ را دارند اما فقط برای بازی های پلی استیشن ۴ عمل می‌کنند.
آیا کنترل Dualsense بر روی پلی استیشن ۴ کار می‌کند؟

آیا کنترل Dualsense بر روی پلی استیشن ۴ کار می‌کند؟

خیر _ امکان استفاده از دوال سنس بر روی پلی استیشن ۴ وجود ندارد.

۴ – آیا هدفون های پلی استیشن ۴ بر روی پلی استیشن ۵ عمل می‌کنند؟

هدست ها و هدفون های پلی استیشن ۴ در صورت استفاده کردن از کابل های USB یا audio jack قابل استفاده هستند. ولی به صورت bluetooth در حال حاضر امکان آن وجود ندارد .که ممکن است در آینده با ارائه یک بروزرسانی این مشکل برطرف شود همچنین کیفیت صدای پخش شده هدفون های پلی استیشن ۴ بر روی پلی استیشن ۵ بسیار نامرغوب تر از زمانی است که آنها را بر روی کنسول پلی استیشن ۴ استفاده می‌کنیم. صدا فقط به صورت stereo پخش می شود.
به طور کلی می‌توان گفت سیاست سونی کاملاً ساده است ، برای بهترین تجربه پلی استیشن ۴ محصولات پلی استیشن ۴ و برای پلی استیشن ۵ محصولات پلی استیشن ۵ را استفاده کنید.

1 نظر در “کدام یک از لوازم جانبی PS4 به PS5 متصل می شود؟

  1. سعید گفت:

    تیدیل vr رو چجوری سفارش بدیم از شرکت سونی!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *