مجله بازی

آخرین اخبار پلی استیشن 5 اسلیم تا بدین لحظه!

PS5 اسلیم

آخرین اخبار PS5 اسلیم تا بدین لحظه

چه زمانی پلی استیشن 5 کوچکتر و سبک تری خواهیم دید؟ “طبق حواشی اخیر، یک پلی استیشن 5 اسلیم در راه است، فقط زمان لازم است!”

شرکت ژاپنی سونی، همیشه نسخه های کوچکتر و سبکتری از کنسول های بازی خود منتشر کرده است. از پلی استیشن اول تا پلی استیشن 4، این بدین معنی است که پلی استیشن 5 اسلیم مطمئنا به زمان بستگی دارد، مگر تصمیم آنها چیز دیگری باشد. در حالی که ما دقیقا نمی دانیم که چه زمانی این اتفاق می افتد، اگر الان به دنبال PS5 هستید، ممکن است جمعه سیاه 2022 زمان خرید شما باشد. تخفیف های PS5 بسیار نادر است، اما اکنون که این کنسول در بازار موجود است و برای PS5  اسلیم قطعیتی وجود ندارد، الان بهترین موقعیت است که از تخفیف سونی استفاده کنید.

قیمت احتمالی PS5 اسلیم!

سونی به دنبال کاهش چند پوندی از PS5 اصلی است. کنسول های باریک اساسا به اصطلاح یک تمرین کاهش هزینه برای شرکت ها هستند. با کاهش هزینه های ساخت و در دسترس بودن قطعات کارآمد تر، سونی می تواند PS5 کوچکتری بسازد که هزینه ساخت آن کمتر است و همان تجربه را در بسته بندی کوچکتر ارائه می دهد.

در واقع، سونی در حال حاضر  به دنبال جمع و جور کردن PS5 است، حداقل در سیستم درونی PS5. مدل های جدید PS5 Digital Edition, CFI-1100B، سیصد گرم سبک تر از مدل عرضه شده هستند و حتی سونی تصمیم گرفت پیچی را که همراه پایه PS5 ارائه می دهد را تغییر دهد. جالب است بدانید که این کنسول اصلاح شده همچنین دارای یک هیت سینک باز طراحی شده است که منجر به یک سیستم سبک تر شده است.

با این حال، در مورد بازنگری های سخت افزاری، چند اخطار وجود دارد! کنسول های باریک اغلب نسبت به مدل های راه اندازی شده ارزان تر هستند، که گاهی اوقات ممکن است بیش از حد مهندسی شوند. در حالیکه همیشه اینطور نیست، صرفه جویی در هزینه ها احساس می شود. به عنوان مثال؛ PS4 اسلیم، پورت نوری را که در مدل راه اندازی پیدا شده بود، حذف کرد!

با اینحال، طراحی کوچکتر یک PS5 اسلیم باید بیشتر از نگاتیوهایی باشد که یک طراحی ارزان تر می تواند به همراه داشته باشد. سونی در نهایت طرح اصلی کنسول را با مدل جدید خود جایگزین خواهد کرد، زیرا به نظر می رسد حاشیه سود خود را در طول تولید به حداکثر رساند. اگر به انتخاب یک PS5 اسلیم علاقه دارید، در اینجا همه چیزهایی است که باید از نسخه جدید سخت افزاری جدید سونی بدانید.

ps1 ps2 ps3 ps4 ps5 size comparison in pictures 1

تاریخ عرضه PS5 اسلیم!

اگر بخواهیم طبق تاریخ جلو برویم، سونی تمایل دارد یک نسخه اسلیم از کنسول های خود را پس از سه سال عرضه کند. این مورد برای پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4 هم صدق کرد، در حالیکه پلی استیشن 2 اسلیم و پلی استیشن 1 به ترتیب چهار سال و شش سال طول کشید تا عرضه شوند. بنابراین، احتمالا یک PS5 اسلیم ممکن است در سال 2023 یا اوایل سال 2024 وارد بازار شود.

ظاهر PS5 اسلیم و وزن احتمالی آن!

در حالیکه پیش بینی دقیق ظاهر یک PS5 اسلیم غیر ممکن است، اما انتظار کاهش نسبتا شدید در اندازه و وزن کاملا واضح و قابل پیش بینی است. این احتمال وجود دارد که طراحی کنسول خیلی از دیدگاه اصلی سونی فاصله نگیرد، بنابراین منتظر نسخه کوچکتر و جمع و جورتر از طراحی فعلی PS5 باشید. PS5 بزرگتریم کنسولی است که تا به حال سونی ساخته است، به فضای زیادی برای جاگیری نیاز دارد، به خصوص اگر آن را به صورت عمودی قرار دهید. طرفداران سونی دوست دارند ببینند که سونی، به طور کامل پایه‌ی کنار آن را کنار بگذارد و تصور می کنیم که بسیار کوتاه تر از PS5 فعلی باشد.

سونی در حال حاضر 300 گرم از مدل های فعلی PS5 کم کرده است، اما ما همچنین انتظار داریم که منتظر بهبودهای بیشتری در کنسول سنگین وزن سونی باشیم. PS5 دومین سیستم سنگین وزنی است که سونی تا به امروز ساخته است با وزن  حدودا 4.5 کیلوگرم، که یک ذره سبک تر از PS3 است.

تاکنون، یک تلاش غیر رسمی برای ساخت PS5 اسلیم دیده ایم. در ماه ژوئن، PS5 اسلیم یکی از یوتوبرها، کنسول را در یک پوسته کوچک قرار داد، اما این یک نوع تقلب از نظر سونی و طرفدارانش محسوب می شود. ما هرگز نمی توانیم ببینیم که سونی این رویکرد را در پیش گرفته است، اما با این وجود بنظر من، تلاش جالبی بود. برای تماشای این ویدیو که در حال حاضر 13 میلیون بازدید داشته در یوتوب، اینجا کلیک کنید.

ظاهر ps5 اسلیم

سونی می تواند فضای ذخیره سازی PS5 اسلیم را افزایش دهد، یا حداقل دو SKU را برای کسانی که می خواهند در ذخیره سازی بازی ها، فضای بیشتری داشته باشند، ارائه دهد. همچنین این احتمال وجود دارد که پورت های کنسول تغییر کنند یا جابجا شوند، همانطور که در PS4 اسلیم دیدیم که درگاه نوری را حذف کرد.

برای قیمت و خرید PS5 همین الان اقدام نمایید.

چقدر باید صبر کنیم؟

اگر صبور باشید! PS5 اسلیم بدون شک ارزان تر از قیمت PS5 اصلی است و جمع و جور تر برای کسانیکه ممکن است فکر کنند پلی استیشن 5 خیلی بزرگ است، جذاب خواهد بود. اما احتمالا مدت زیادی منتظر خواهید بود مگر سونی بخواهد همه را سورپرایز کند که بعید می دانم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *