آموزش, مجله بازی, مقالات

راهنمای بازی Sifu : نکاتی برای غلبه بر چالش‌های بازی

راهنمای بازی Sifu

بازی Sifu

چند مدت پیش شاهد عرضه‌ی بازی Sifu برای پلتفرم‌های PS5، PS4 و PC بودیم و دیدیم که این بازی توانست نظر مثبت منتقدین را به همراه داشته باشد. بازی Sifu حکایت‌گر یک کونگ‌فوکار است که از مدرسه‌ی کونگ‌فوی خود خارج می‌شود تا انتقام پدرش را بگیرد. با این حال، انتقامجویی کار راحتی نیست و می‌دانیم که اخیرا درجه‌ی دشواری بالای بازی Sifu باعث شهرت آن در سطح اینترنت و جامعه‌ی گیمری شده است. با ما در مقاله راهنمای بازی Sifu همراه باشید

راهنمای بازی Sifu

حتی ساده‌ترین مبارزات در بازی Sifu نیاز به تمرکز جدی و تسلط بر سیستم پیچیده‌ی رزمی بازی دارد. شکست دادن دشمن‌های سرسخت در این بازی، تقریبا به اندازه‌ی یادگیری هنرهای رزمی در دنیای واقعی نیاز به تلاش و پشتکار دارد. در بازی Sifu، هیچ راه میانبری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. اگر می‌خواهید این بازی را به اتمام برسانید، نباید از کوچک‌ترین تلاشی دریغ کنید.

البته این بدان معنا نیست که هیچ راهی برای افزایش شانس پیروزی وجود ندارد. استراتژی‌ها و ترفندهای مختلفی وجود دارد که بوسیله‌ی آن‌ها می‌توانید به تعادل بهتری برسید و بخش داستانی چالش‌برانگیز بازی را به اتمام برسانید. در راهنمای Sifu نه نکته‌ و ترفند کمک کننده را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید بر چالش‌های بازی Sifu غلبه کنید. با ما همراه باشید!

 • ابتدا دفاع کردن را یاد بگیرید
 • تمرین و تکرار غافل نشوید
 • قابلیت‌های دائمی را آنلاک کنید
 • به طور تک به تک با دشمنان مبارزه کنید
 • همیشه با خود یک سلاح سرد حمل کنید
 • در مبارزه با Fajar از سلاح سرد استفاده کنید
 • مراحل را مجددا بازی کنید تا سنتان کاهش پیدا کند
 • دائما در جستجوی میانبرها و اسرار نهفته در بازی باشید
 • بر استفاده از حرکت Leg Sweep مسلط شوید
راهنمای بازی Sifu : ابتدا دفاع کردن را یاد بگیرید

در بازی Sifu، دفاع کردن به اندازه‌ی حمله کردن حائز اهمیت است. حتی زمانی که شخصیت اصلی در سلامتی کامل است، چند حمله‌ی برق‌آسا از سوی دشمنان می‌تواند شما را زمین‌گیر کند. خوشبختانه به دلیل وجود قابلیت «حفظ گارد»، می‌توانید ضربات دشمنان را دفع کنید تا آسیبی به شما وارد نشود. با این حال صرفِ دفاع کردن به شکل معمولی جوابگو نیست. اگر دقیقا در هنگام وارد شدن ضربه، آنالوگ سمت چپی کنترلر را در جهتی مشخص حرکت دهید، می‌توانید جاخالی بدهید و سپس با یک ضدحمله سریع دشمن را از پای دربیاورید.

sifu-tip1

اگر بتوانید زمان‌بندی حملات و دفعات را به خوبی هماهنگ کنید، خواهید توانست که مبارزات چالش‌برانگیز و به خصوص باس‌فایت‌ها را بدون دردسر زیادی پشت سر بگذارید. اما با این وجود، نمی‌توانید همه‌ی حملات را از این طریق دفع کنید. هنگامی که دشمنان به شما حمله می‌کنند، اگر یک علامت قرمزرنگ درخشان ظاهر بر روی بدن آن‌ها ظاهر شود، برای جلوگیری از آسیب دیدن باید سریعا به جای دیگری حرکت کنید. چون دفاع کردن در مقابل این حملات فایده ندارد.

راهنمای بازی Sifu : از تمرین و تکرار غافل نشوید

این نکته در راهنمای بازی Sifu  شاید کمی بدیهی به نظر بیاید، اما در این بازی باید طوری تمرین کنید که گویی واقعا می‌خواهید ورزش کونگ‌فو را یاد بگیرید. اینطور تصور نکنید که می‌توانید بدون هیچگونه آمادگیِ قبلی، مبارزه‌ای را‌ بر علیه ده‌ها تن از اراذل و اوباش تنومند آغاز کنید و بر آن‌ها پیروز شوید.

sifu-tip2

در مقر Wuguan، مکان به خصوصی برای تمرین کردن وجود دارد. در این مکان که اتاقی قرمز رنگ است، می‌توانید به طور نامحدود در مقابل حریفانی از نوع AI تمرین کنید. حتی قبل از اتمام مرحله‌ی اول می‌توانید سری به این مکان بزنید و تمرین کنید. در این مکان تمرینی، می‌توانید چند حرکت ترکیبی را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید و با زمان‌بندی مناسب، از حملات دشمنان اجتناب کنید.

حتی می‌توانید یار تمرینی خود را به طور منفعل و یا تهاجمی تنظیم کنید. حالت منفعل به شما اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی از قطع شدن زنجیره‌ی حرکاتتان، ایده‌های مبارزاتی خود را به راحتی تمرین کنید. همچنین، این ویژگی زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که یک قابلیت جدید را آنلاک کرده‌اید و می‌خواهید روش به کار بردن آن را در میدان مبارزه یاد بگیرید.

راهنمای بازی Sifu : قابلیت‌های دائمی را آنلاک کنید

بازی Sifu، نسبت به بقیه‌ی بازی‌های سبک روگ‌لایک، در زمینه‌ی آنلاک کردن قابلیت‌ها کمی متفاوت عمل می‌کند. برای اینکه یک قابلیت را به طور دائمی به دست بیاورید، باید آن را پنج بار از درخت مهارت‌ها خریداری کنید. به همین دلیل بهتر است که از همان ابتدا قابلیت‌ها و آپگریدهایی را که احساس می‌کنید بیشتر به دردتان می‌خورد انتخاب کنید و سپس بر روی آنلاک کردن دائمی آن‌ها تمرکز کنید.

sifu-tip3

همچنین بهتر است XP خود را برای خریدن تعداد زیادی از توانایی‌ها و قابلیت‌ها هدر ندهید، زیرا وقتی به سن ۷۰ سالگی رسیدید و مردید، همه‌ی آن‌ها را از دست خواهید داد. حتی اگر ساعات زیادی را در این بازی سپری کرده‌اید، همیشه این نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید. XP خود را فقط برای قابلیت‌هایی که می‌خواهید به طور دائمی داشته باشید صرف کنید و کاری به قابلیت‌های نه چندان مهم و بلااستفاده نداشته باشد.

راهنمای بازی Sifu : به طور تک به تک با دشمنان مبارزه کنید

در بازی Sifu، معمولا همه چیز به یکباره بر سر شما آوار می‌شود. حتی در مرحله‌ی اول بازی نیز ده‌ها تن از اراذل و اوباش به طور همزمان به شما حمله‌ور می‌شوند. اگر بخواهید با چندین دشمن به طور همزمان مبارزه کنید، نتیجه‌ی مبارزه معمولا برایتان فاجعه‌بار خواهد بود. گذشته از این، دشمنانتان معمولا در فضای اطراف نمی‌ایستند و منتظر نوبت خود برای حمله به شما نمی‌مانند.

sifu-tip4

در حالت ایده‌آل، بهتر است با هر کدام از حریفان به طور تک به تک روبرو شوید. بهترین راه برای انجام این کار این است که تحرک خود را در میدان نبرد به طور مستمر حفظ کنید. از موانع عبور کنید تا بین شما و دشمنان فاصله بیفتند و پس از وارد کردن چند ضربه به حریفی که ابتدا به شما نزدیک می‌شود، سعی کنید موقعیت خود را تغییر دهید یا عقب‌نشینی کنید. این استراتژی شاید از لحاظ سینماتیک چندان تماشایی نباشد و در حین بکارگیری آن احساس یک کونگ‌فوکار افسانه‌ای را نخواهید داشت. اما با این کار می‌توانید مدت زمان بیشتری زنده بمانید که مهم‌ترین هدف شما در این بازی است.

راهنمای بازی Sifu : همیشه با خود یک سلاح سرد حمل کنید

گرچه در بازی Sifu مبارزه با دستان خالی احساس فوق‌العاده‌ای دارد، اما اگر دشمنانتان را با چوب و چماق مورد ضرب و شتم قرار دهید نیز حسی لذت‌بخش را تجربه خواهید کرد. در بیشتر محیط‌های بزرگ و باز می‌توانید سلاح‌های مختلفی را پیدا کنید. هر زمان که فرصت به دست آوردن یک سلاح سرد را پیدا کردید، بدون درنگ از آن استفاده کنید.

sifu-tip5

علاوه بر این، مطمئن شوید که همیشه دشمنانی که از سلاح‌هایی مثل چوب بیسبال و چماق و امثالهم استفاده می‌کنند را زمین‌گیر کنید. زیرا می‌توانند در حین مبارزه دردسرهای زیادی برایتان ایجاد کنند. همچنین وقتی که این دشمنان زمین‌گیر شدند، می‌توانید سلاحشان را بردارید. پس از اینکه یک منطقه را کاملا از لوث دشمنان پاکسازی کردید، مجددا به جستجو در آن منطقه بپردازید تا سلاح‌هایی که بار اول رویتشان نکردید را پیدا کنید. این سلاح می‌تواند در مبارزه‌ی بعدی شما حسابی به کار بیاید؛ به خصوص اگر قرار باشد با یک باس‌فایت مبارزه کنید.

راهنمای بازی Sifu : در مبارزه با Fajar از سلاح سرد استفاده کنید

اگر در تلاش هستید تا باس‌فایت اولی بازی را پشت سر بگذارید و یا اگر می‌خواهید برای حفظ جوانی شخصیت خود سریعا به مراحل بعدی برسید، نکته‌ای مفید در راهنمای بازی Sifu را مدنظر قرار دهید. در فاز دوم، Fajar از یک چاقوی کشنده استفاده می‌کند که می‌تواند در عرض چند ثانیه، دمیج (آسیب) بسیار زیادی به شما وارد کند.

sifu-tip6

با این حال، شما می‌توانید با در دست گرفتن یک سلاح سرد، شانس خود را برای پیروزی افزایش دهید. در گوشه‌ای از میدان مبارزه، می‌توانید چندین چماق را مشاهده کنید. ضربه زدن به Fajar با سلاح‌های سرد اینچنینی می‌تواند بخش بزرگی از نوار سلامتی او را نابود کند. بهترین زمان برای برداشتن این چوب‌های بسیبال زمانی است که Fajar در بامبوها پنهان و برای حمله آماده می‌شود.

راهنمای بازی Sifu : مراحل را مجددا بازی کنید تا سنتان کاهش پیدا کند

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید در بازی Sifu‌ انجام دهید این است که برخی مراحل را مجددا بازی کنید. دلیل این موضوع نیز مکانیک «پیر شدن» است. هر بار که می‌میرید، شخصیت شما کمی پیرتر می‌شود. وقتی به دهه‌ی ۷۰ سالگی خود برسید، مرگ بعدی شما به معنای Game Over خواهد بود. شما مراحل جدید را با سنی آغاز می‌کنید که در مرحله‌ی قبلی به پایان رسانده بودید، اما در واقع می‌توانید مراحل قدیمی‌تر را مجددا بازی کنید تا سن خود را پایین بیاورید.

sifu-tip7

 به عنوان مثال اولین باری که مرحله‌ی اول را به پایان رساندم، در اواسط دهه ۶۰ سالگی بودم. این بدان معنی بود که باید مرحله‌ی دوم را نیز از همین سن آغاز می‌کردم. با این حال، پس از چندین بار تلاش مجدد و با درک بهتر سیستم مبارزات، توانستم مرحله اول را در سن ۲۵ سالگی تکمیل کنم. این قضیه به من کمک کرد تا با حالت بسیار بهتری وارد مراحل بعدی شوم. پس اگر می‌خواهید تجربه‌ی متعادل‌تری داشته باشید، بسیار مهم است که مراحل را مجددا تکمیل کنید تا سنتان را به حداقل میزان ممکن برسانید و شانس رسیدن به پایان بازی را داشته باشید.

راهنمای بازی Sifu : دائما در جستجوی میانبرها و اسرار نهفته در بازی باشید

خوشبختانه در بازی Sifu تکرار زیاد یک محتوا پشت سر هم چندان خسته کننده نیست. می‌توانید میانبرهایی را در این بازی پیدا کنید که به شما این اجازه را می‌دهد تا از تکمیل برخی مراحل اجتناب کنید. به عنوان مثال پس از شکست دادن The Skull Brothers، مجموعه‌ای از کلیدها را به دست خواهید آورد. در تلاش‌های بعدی، با استفاده از این کلیدها می‌توانید قفل Avenue Door را در ابتدای مرحله باز کنید. این مسیر جایگزین، شما را مستقیما به Warehouses هدایت می‌کند و با انجام فقط یک مبارزه می‌توانید به باس‌فایت برسید.

sifu-tip8

مطمئن شوید که هر منطقه را به طور کامل کاوش کرده‌اید تا موارد مخفی دیگری از این قبیل را پیدا کنید. با این وجود، این را هم در نظر داشته باشید که دور زدن بخش‌های قابل توجهی از مراحل به این معناست که XP کمتری دریافت می‌کنید و نتیجتا قابلیت‌های کمتری را می‌توانید آنلاک کنید.

راهنمای بازی Sifu : بر استفاده از حرکت Leg Sweep مسلط شوید

نکته‌ی آخر در راهنمای بازی Sifu ،مربوط به یک حرکت بسیار عالی می‌شود. سعی کنید بر حرکت Leg Sweep مسلط شوید. این حرکت، هم در کنترل تعداد دشمنان روبروی شما و هم در وارد کردن آسیب به آن‌ها بسیار موثر است. وقتی که حریفتان روی زمین افتاده است، می‌توانید قبل از اینکه او از روی زمین بلند شود با استفاده از این حرکت دو بار پشت سر هم به او ضربه وارد کنید. استفاده از این حرکت آنقدر موثر است که برخی بازیکنان معتقدند Leg Sweep یک حرکت Overpower است. اگر در هنگام مبارزه در تنگنا قرار گرفتید، Leg Sweep بهترین ناجی شما خواهد بود.

sifu-tip9

امیدواریم که مقاله‌‌ی «راهنمای بازی Sifu : نکاتی برای غلبه بر چالش‌های بازی» برایتان مفید واقع شده باشد. در صورت رضایت از مقاله، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

منبع: Tom’s Guide

محصولات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *