اخبار, مجله بازی

قرارداد ده ساله ی مایکروسافت با نینتندو سوییچ

کالاف دیوتی برای نینتندو سوییچ

کالاف دیوتی برای نینتندو سوییچ

آخرین باری که یک عنوان Call of Duty  روی کنسول نینتندو قرار گرفت، نسخه Ghosts در سال 2013 بود که به پلتفورم Wii U راه یافت. از آن زمان تا به الان، دارندگان نینتندو در مورد یکی از پرفروش‌ترین‌ فرنچایزهای بازی تمام دوران، عقب مانده‌اند.

در اکتبر 2022، اسپنسر گفت که دوست دارد بازی کالاف دیوتی برای نینتندو سوییچ عرضه شود و هدف Xbox  این است که با Call of Duty مانند Minecraft رفتار کند. به نظر می رسد که این شرکت، به قول خود عمل کرده است.

این خبر در زمانی منتشر می شود که چشمان بسیاری به قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد دوخته شده و بسیاری از گیمر های سونی، نگران این ادغام برای آینده Call of Duty در پلی استیشن هستند. هرچند که اسپنسر اعلام کرد “Call of Duty تا زمانی که پلی استیشن برای ارسال به مشتری وجود داشته باشد، روی پلی‌استیشن ارسال می‌شود.”

گزارش‌ها حاکی از آن است که مایکروسافت همچنین، یک قرارداد 10 ساله به سونی پیشنهاد کرده تا امتیازات این شرکت بازی سازی را در این پلتفرم پرطرفدار حفظ کند. Call of Duty یکی از داغ‌ترین موضوعات در این معاملات است. مایکروسافت با این ادعا که کال اف دیوتی قرار است به صورت انحصاری و تنها از کنسول های اختصاصی این شرکت منتشر شود، مخالفت کرده است.

دیوید کادی، سخنگوی شرکت مایکروسافت در مصاحبه ای گفت:«ما همچنان پس از بسته شدن قرارداد در بازار از سونی و تنسنت حمایت خواهیم کرد و تضمین میکنم که اقدامات اکتیویژن و ایکس‌باکس با هم، به نفع گیمرها و توسعه‌دهندگان خواهند بود.»

قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد در حال حاضر توسط FTC و رگولاتورهای اروپا و بریتانیا در حال بررسی است. دو طرف تا ژوئیه 2023 فرصت دارند تا این قرارداد را ببندند وگرنه باید دوباره بر سر توافق آن، مذاکره کنند.

خرید نینتندو سوییچ

منبع: IGN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *