اخبار, مجله بازی, مقالات

مراسم Game Awards 2022 : معرفی بهترین بازی سال و اخبار های منتشر شده

مراسم Game Awards 2022

مراسم Game Awards 2022 در 8 دسامبر یا جمعه ی گذشته برگزار شد و علیرغم اینکه نمایش جف کیگلی کمی کوتاهتر از سال های گذشته بود، همچنان مملو از اعلامیه ها و اخبار های هیجان انگیز برای بازی ها در کنار اهدا جوایز سالانه آن بود.

اخبار هایی مانند : یک بازی جدید از کمپانی سازنده الدن رینگ با نام Armored Core، اخبار بیشتر در مورد پروژه آینده هیدئو کوجیما و اعلام بهترین بازی سال که با حواشی زیادی همراه بود.

حتی اگر برنامه را به صورت زنده تماشا می‌کردید، احتمال زیادی وجود  داشت که نتوانید همه چیزهایی که اعلام شده را ببینید. به نوعی می‌توان گفت که مراسم Game Awards 2022 یکی از بزرگ ترین مراسم تاریخ گیم به حساب آمد علی رغم زمان کمتری که نسبت به سال های پیشین خود داشت.

ابتدا به سراغ برندگان جوایز سالانه مراسم Game Awards 2022 می رویم.

miquella-elden-ring

برندگان جوایز در مراسم Game Awards 2022

سعی کردیم لیستی خلاصه از بازی های برنده در هر بخش تهیه کنیم و برای شما بازگو کنیم.

– عنوان بهترین بازی سال – Elden Ring

– عنوان بهترین بازی از نظر کارگردانی –   Elden Ring

– عنوان بهترین بازی از نظر روایت داستانی – God of War Ragnarök

– عنوان بهترین بازی از نظر جلوه های هنری – Elden Ring

– عنوان بهترین بازی از نظر آهنگسازی – God of War Ragnarök

– عنوان بهترین بازی از نظر طراحی و صداگذاری – God of War Ragnarök

paTEwamaWfhVqdEjMjQWx

– عنوان بهترین شخص از نظر بازیگری – Christopher Judge | God of War: Ragnarök

– عنوان بهترین بازی از نظر تولید محتوای مداوم – Final Fantasy 14 Online

– عنوان بهترین و اولین بازی مستقل یک استودیو – Stray

– عنوان بهترین بازی موبایل – Marvel Snap

– عنوان بهترین بازی از نظر پشتیبانی بازیکنان – Final Fantasy 14 Online

– عنوان بهترین بازی VR/AR – Moss: Book II

– عنوان بهترین بازی در ژانر اکشن و ماجراجویی – God of War Ragnarök

– عنوان بهترین بازی سوم شخص — Elden Ring

– عنوان بهترین بازی در ژانر فایتینگ – Multiversus

– عنوان بهترین بازی برای خانواده – Kirby and the Forgotten Land

– عنوان بهترین بازی چند نفره – Splatoon 3

– عنوان بهترین تولید کننده ی محتوای سال – Ludwig

نکته جالب و قابل توجه این مراسم این بود که الدن رینگ، توانست با پیشی گرفتن از سری جدید گاد اف وار، عنوان بهترین بازی سال را به خود، اختصاص دهد.

MQZXSGkbbNDetBFt4rnj4N

اخبار منتشر شده مراسم Game Awards 2022

1- تاریخ انتشار بازی Final Fantasy XVI مشخص شد. این بازی در تاریخ 22 ژوئن 2023 برای PS5 عرضه می شود. Final Fantasy در سال جاری از عملکرد به شدت خوبی برخوردار بود.

2- بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon در مراسم، معرفی شد. به نظر می‌رسد که ما با بازی خوش‌ساختی رو به رو خواهیم شد. باید ببینیم که استودیوی سازنده چه برنامه ای برای فروش بهتر این بازی دارد.

3- Diablo IV سرانجام در جریان مراسم گیم اوارز 2022 از تاریخ انتشار خود یعنی 6 ژوئن 2023 خبر داد. بازی با یک تریلر سینمایی با حضور لیلیث نمایش داده شد، که به نظر می رسید در حال اجرای نوعی نقشه بزرگ می‌باشد در حالی که گروهی از شیاطین در حال مبارزه هستند.

4- بازی Crime Boss: Rockay City در این مراسم معرفی شد. در این بازی، بازیگرانی از جمله مایکل مزدن، چاک نوریس و وانیلی آیس حضور دارند. کارگردان این مجموعه گفته است که این بازی به حدی واقع گرایانه می‌باشد که گویا ما در حال بازی یک شبیه ساز زندگی هستیم.

SW-Jedi-Survivor-Dated_12-05-22

5- Star Wars Jedi: Survivor در سال 2023 عرضه می‌شود و با تریلر جدیدی در مراسم Game Awards 2022 نمایش داده شد. کال کستیس در تریلر دیده می‌شود که مردی را که در استوانه ای از مایعات معلق است، بررسی می‌کند . کال که اکنون بهبود یافته، می تواند استورم تروپرها را به اندازه کوچک کند و ترفندهای جدید زیادی در آستین خود دارد. Star Wars Jedi: Survivor در 17 مارس 2023 وارد بازار فروش می شود.

6- بازی After Us در مراسم Game Awards 2022 معرفی شد. این بازی یک روایت داستانی متفاوت را به شما ارائه می‌دهد.
در این بازی شما باید حیوانات آسیب دیده که روح از بدنشان خارج شده است را احیا کنید. این بازی در بهار اینده برای پلتفورم های نسل نهم به جز پلتفورم های مرتبط با نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

7- بازی Hades 2 معرفی و تاریخ انتشار آن مشخص شد. توسعه دهنده Hades Supergiant با بازی بعدی خود بازگشته است. به نظر می رسد که خود بازی بسیار شبیه به بازی اول است اما دارای پیشرفت هایی در بخش داستانی و گرافیکی و بخش مکانیکی بازی داشته است.

death-stranding-2_fmlyWOl

8- سوساید اسکواد در مراسم Game Awards 2022 به نمایش گذاشته شد که به نوعی یکی از مهم ترین بخش های مراسم به شمار می‌رفت. شما برای اخرین بار در این بازی می‌توانید صدای کوین کانروی فقید، صداگذار شخصیت بتمن را بشنوید. تاریخ انتشار این بازی به تاریخ 26 می 2023 تغییر کرد.

9- ساخت بازی Death Stranding 2 تایید شد. Kojima Productions با یک بازی بسیار عجیب دیگر بازگشته است. این بازی در جریان مراسم Game Awards 2022 نمایش قابل توجهی داشت. این بازی به طور انحصاری برای کنسول PS5 عرضه خواهد شد.

نکته ی عجیبی که در طول مراسم شاهد آن بودیم خستگی و بی حوصلگی تماشاگران مراسم بود. یکی از افراد حاضر در صحنه مراسم را در ساعت چهارم خود اینگونه توصیف کرده: “تماشاگران به وضوح بی حوصله هستند و برخی خواب آلود به نظر می رسند، زیرا نمایش وارد ساعت چهارم خود شده است.”

مراسم Game Awards 2022 به نسبت، پر محتوا، مفید و قابل تقدیر بود اما با این حال به جذابیت مراسم سال قبل خود یعنی Game Awards 2021 نرسید.

عنوان بهترین بازی سال به الدن رینگ رسید که باعث بروز یک سری حواشی در حین مراسم شد مانند دستگیری یکی از گیت کرشر ها به علت ناراضی بودن از نتیجه ی اعلام شده. با این حال مراسم به خوبی و خوشی تمام شد و تنها اخباری هیجان انگیز از گیم های سال اینده را برای ما، باقی گذاشت.

نویسنده : عرفان شفیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *