مجله بازی

رونمایی از مورتال کمبت 1 – همه چیز درباره Mortal kombat 1

همه چیز درباره مورتال کمبت 1

همه چیز درباره مورتال کمبت 1

مورتال کمبت 1 یک بازی ویدیویی حرکتی مبارزه‌ ای است که پس از شایعات گوناگون و گمانه‌ زنی‌ های فراوان از استودیو NetherRealm به همراه یک تریلر سینماتیک معرفی شد. این بازی برای نخستین‌ بار در سال 1992 برای سیستم‌ های بازی پلی‌ استیشن 1، ایکس‌ باکس و جی‌ بوی منتشر شد.  بازی مورتال کمبت 1 جدیدترین قسمت از مجموعه بازی‌ های Mortal Kombat محسوب می‌شود که  رونمایی از مورتال کمبت 1 پس از مورتال کمبت 11 در تاریخ 28 شهریور 1402 منتشر می‌شود.

گاهی میخواهید همه چیز درباره مورتال کمبت 1 بدانید. مورتال کمبت با توجه‌ به خشونت و خونریزی‌ های آن، توانست با فانتزی و خلاقیت خود بخشی از بازی‌ های باور نکردنی و تاریخ بازی‌ های ویدیویی و همچنین خلاقیت شگفت‌ انگیز شناخته شود و بسیار محبوب شود و به یکی از پر فروش‌ ترین بازی‌ های تمام دوران تبدیل شده است.

در مورتال کمبت 1، بازیکنان می‌توانند از بین هفت شخصیت مختلف این بازی هیجان‌ انگیز انتخاب کنند و در یک سری مبارزات با حرکات مختلف آنها شرکت کنند. هنگامی که هر شخصیت دشمن خود را شکست می‌دهد، یک انتخاب که به بازیکن امکان رسیدن به حالت Fatalities می‌دهد، در اختیارش قرار می‌گیرد. برای جزئیات بیشتر این بازی با مجموعه… همراه باشید.

همه چیز درباره مورتال کمبت 1

همه چیز درباره مورتال کمبت 1 – داستان بازی

هنوز اطلاعات زیادی درباره داستان مورتال کمبت 1 منتشر نشده؛ اما اگر از دسته آدم هایی هستید که میخواهد همه چیز درباره مورتال کمبت 1 بدانید با توجه‌ به چیزی که در تریلر هنگام رونمایی از مورتال کمبت 1 مشخص شد؛ اولین نکته‌ ای که در داستان بازی می‌توان به آن اشاره کرد ریبوت بودن این نسخه نسبت به سایر نسخه‌ ها است و هر آنچه که در نسخه‌ های قبلی اتفاق افتاده را باید فراموش کرد. وارنر دراین‌خصوص گفته است که بازی قرار است جهان مورتال کمبت را بازآفرینی کند، جهانی که توسط خدای آتش لیو کنگ Liu Kang ساخته شده و ما را با نسخه جدید شخصیت‌ های نمادین مجموعه آشنا خواهد کرد.

داستان برای بسیاری از افرادی که می‌خواهند همه چیز درباره مورتال کمبت 1 را بدانند، مهم است. داستان مورتال کمبت 1 به این صورت است که در دنیای شخصیت لیو کنگ (Liu Kang) جریان دارد و قرار است شاهد داستان زمینه‌ای هر شخصیت در این دنیا باشیم. همانطور که در تریلر منتشر شده از بازی دیدیم یکی از شخصیت‌ های منفی داستان که به هیچکس رحم نمی‌کند، شنگ سونگ (Shang Tsung) است که در انتها لیو کنگ در برابر آن می‌ایستد. بنا بر اطلاعات سازنده، بازی از یک داستان فوق‌العاده و کامل بهره می‌برد؛ اما هیچ اطلاعات دیگری از آن تا حالا فاش نشده است.

همه چیز درباره مورتال کمبت 1

تاریخ انتشار مورتال کمبت 1

رونمایی از مورتال کمبت 1 در 19 سپتامبر (28 شهریورماه 1402) برای پلی‌ استیشن 5، ایکس‌ باکس سری ایکس و اس، نینتندو سوئیچ و کامپیوتر های شخصی (PC) انجام می‌شود. اما برای کسانی که نسخه پرمیوم ادیشن یا کالکتور ادیشن را پیش‌ خرید کرده باشند یک هفته زودتر به بازی دسترسی خواهند داشت.

چه شخصیت‌هایی در بازی حضور دارند؟

شخصیت‌ های بازی برای افرادی که می‌خواهند همه چیز درباره مورتال کمبت 1 را بدانند، بسیار مهم است که با مشاهده تریلر بازی شاهد شخصیت‌ های زیر هستیم که همگی در بازی حضور دارند:

Liu Kang
Scorpion
Sub-Zero
Raiden
Kung Lao
Kitana
Mileena
Shang Tsung
Johnny Cage

با اینکه در تریلر شاهد شخصیت جانی کیج نبودیم؛ اما سازندگان تأیید کردند که این شخصیت نیز در بازی حضور دارد.

همه چیز درباره مورتال کمبت 1
گیم‌ پلی بازی چطور خواهد بود؟

گیم‌ پلی بازی یکی از سر تیتر های مهم برای کسانی است که می‌خواهند همه چیز درباره مورتال کمبت 1 را بدانند و با وجود اینکه در تریلر بازی، هیچ‌ گونه گیم‌ پلی‌ ای را شاهد نبودیم؛ اما سازندگان تأیید کردند که MK1 از یک سیستم مبارزه کاملاً جدید استفاده می‌کند. در این سیستم  مبارزات روان‌تر، مد های بیشتر، فیتالیتی‌ های خونین‌تر و…  انجام خواهد شد.

البته ناگفته نماند که یک سیستم مبارزه جدید به نام Kameo fighters  وجود دارد که با استفاده از می‌توان در کنار شخصیتی که برای مبارزه انتخاب شده  یک شخصیت دیگر نیز انتخاب کنید تا بتوان در هنگام مبارزه از آن استفاده کرد. تا الان شخصیت‌ های Tremor, Johnny Cage, Khameleon, Mavado, Ferra به‌عنوان مبارز کمئو لیست شده‌اند.

همه چیز درباره مورتال کمبت 1

در بازی مورتال کمبت 1، هر شخصیت دارای حرکات خاص و قابل‌ استفاده برای ایجاد کمبو های گوناگون است. بازی به شکل مبارزات یک‌ به‌ یک پیش می‌رود و برای پیروزی در هر مبارزه، باید شخصیت حریف خود را با سرعت و قدرت ضربات متمادی که با استفاده از کلید های مختلف صفحه‌ کلیدی اجرا می‌شوند، شکست داد.

بیشتر حرکات و کمبو‌ها به‌صورت دستی است و شامل فشردن ترکیب‌ هایی از دکمه‌ های شیرینگ پشت، پایین، جلو و دکمه حرکتی برای اجرای ضربه و یا حرکات خاص هستند. همچنین، هر شخصیت در این بازی می‌تواند نوع خاصی از حرکت Fatalities را ترکیب کند که با کلید های خاصی ایجاد می‌شود و برای کشتن حریف در مبارزه به کار می‌رود.

در کل، گیم‌ پلی  مورتال کمبت 1 شامل مبارزات پرطرفدار و نبرد‌های خونین با حرکات شگفت‌ انگیز بود که باعث شده است که این بازی در زمان خود و حتی در حال حاضر هم تحویل‌دهنده یکی از بهترین بازی‌های ویدئویی حرکتی مبارزه‌ ای برای طرفداران باشد.

همه چیز درباره مورتال کمبت 1
همه چیز درباره مورتال کمبت 1 – آیا پیش‌خرید این بازی مزایایی در پی دارد؟

در جواب باید گفت بله. با پیش‌خرید مورتال کمبت 1 می‌توان کنترل شخصیت  Shang Tsung را در دست گرفت. البته این استودیو هنوز اعلام نکرده است که آیا این شخصیت در ادامه برای دیگر بازیکنان در دسترس خواهد بود یا خیر اما با پیش‌خرید شما از همان شروع بازی دارای این شخصیت خواهید بود.

بازی در چند نسخه و با چه قیمتی عرضه خواهد شد؟

این بازی در 3 نوع مختلف Standard Edition، Permium Edition و Kollector’s Edition عرضه خواهد شد که قیمت هر کدام به ترتیب 70 دلار، 110 دلار و 250 دلار است که هر یک مزایای خاصی دارند که عبارت‌اند از:

نسخه استاندارد ادیشن Standard Edition

نسخه کامل بازی
کنترل شخصیت Shang Tsung (در صورت پیش‌خرید)

نسخه پرمیوم ادیشن Permium Edition

نسخه کامل بازی
کنترل شخصیت Shang Tsung (در صورت پیش‌خرید)
دسترسی به بازی یک هفته زودتر
دسترسی یک هفته زودتر به شخصیت‌های DLC
1250 کریستال اژدها یا همان واحد پولی داخل بازی
کمبت پک بازی که شامل 6 شخصیت جدید قابل بازی

نسخه کالکتور ادیشن Kollector’s Edition

نسخه کامل بازی
کنترل شخصیت Shang Tsung (در صورت پیش‌خرید)
دسترسی به بازی یک هفته زودتر
دسترسی یک هفته زودتر به شخصیت‌های DLC
2700 کریستال اژدها یا همان واحد پولی داخل بازی
کمبت پک بازی که شامل 6 شخصیت جدید قابل بازی
جعبه فلزی مختص دیسک بازی
مجسمه شخصیت لیوکنگ
صفحات مختلف از پرینت‌های چاپ‌شده هنری بازی
لباس ویژه با رنگ خاص شخصیت لیوکنگ
پلتفرم‌هایی که Mortal Kombat 1 منتشر خواهد شد

بازی Mortal Kombat 1 برای PS5، نینتندو سوئیچ Nintendo Switch، ایکس‌ باکس سری ایکس و اس Xbox Series X|S و PC منتشر خواهد شد؛  اما هنوز هیچ خبری از منتشرشدن این بازی روی کنسول‌ های نسل هشت نیست.

همه چیز درباره مورتال کمبت 1
کامبت پک بازی چیست؟

کامبت پک بازی که مانند اکسپنشن اول شخصیت‌ های مهمان‌ بازی را دارد، شامل 5 شخصیت جدید و یک لباس خاص برای شخصیت جانی کیج خواهد بود.

فعلاً بر اساس اطلاعات فاش شده و غیر رسمی از وبسایت آمازون، شخصیت‌ های کامبت پک شامل لیست زیر است که البته هنوز از سوی ندررلم رد یا تأیید نشده است:

Quan Chi

Ermac

Takeda

Omni-Man از سریال Invincible

Peacemaker از دنیای DC

Homelander از سریال The Boys

علاوه بر کاراکتر های بالا، قرار است کلی مبارز جدید و قدیمی را نیز در این بازی ببینیم که تا زمان عرضه بازی، لیست کاملشان اعلام خواهد شد.

همه چیز درباره مورتال کمبت 1
آیا بازی دارای سیستم کراس پلی است؟

همه چیز درباره مورتال کمبت 1: با توجه‌ به اطلاعاتی که از سمت استودیو NetherRealm منتشر شده است این بازی از cross-play و rollback netcode پشتیبانی می‌کند که برای طرفداران بازی آنلاین خبر خوبی است؛ اما پس از رونمایی از Mortal kombat 1 این قابلیت فعال خواهد شد؛ ولی همچنان باید منتظر جزئیات آن ماند.

آیا بازی دارای نسخه آزمایشی (بتا) می باشد؟

در جواب باید گفت بله. این بازی برای کسانی که بازی را پیش‌ خرید کرده باشند یک نسخه آزمایشی قرار داده است که در ماه مرداد یا شهریور زودتر از انتشار بازی در دسترس قرار می‌گیرد.

تریلر رسمی Gamescom از بازی مورتال کمبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *