مجله بازی, بازی های آینده, نقد و بررسی

همه چیز درباره بازی Assassin’s creed mirage

رونمایی از Assassins creed mirage

رونمایی از Assassins creed mirage

تجربه‌ای مدرن از ویژگی‌ها و گیم‌پلی ای را تجربه کنید که یک فرنچایز را برای 15 سال تعریف کرده است. سفر به الموت، خانه افسانه‌ای Assassins که پایه‌های Creed را در این ادای احترام صمیمانه به بازی که همه چیز را آغاز کرد، بنا نهادند.

پس از گذشت زیادی زمان بالاخره Ubisoft از انتشار بازی مهیج یعنی رونمایی از Assassins creed mirage خبر داد. سری بازی‌های Assassins creed یکی از پر طرف‌دارترین بازی‌های چند ساله اخیر از این شرکت بوده؛ اما طی چند سری آخر از عرضه نسخه‌های Origins ، Odyssey و Valhalla این سرکت نتوانسته رضایت کامل  مخاطبان خود را جذب کند؛ زیرا آنها یک بازی نقش‌آفرینی Open World  عظیم داشتند؛ ولی کاربران با نسخه‌های کلاسیک این مجموعه بیشتر ارتباط برقرار می‌کردند.

به همین دلیل شرکت فرانسوی با انتشار این بازی به خواسته آن‌ها پاسخ داد. هنوز هیچ خبر کاملی از این بازی منتشر نشده؛ اما به گفته یکی از اعضای یوبی سافت  Ubisoft این نسخه بازگشتی به ریشه‌ سری‌ هایی است که 15 سال پیش بنا شد. یعنی مانند یک بازی اکشن با تمرکز روی مخفی‌ کاری و مخفی کشتن است. اما با تفاوت این که مخاطبان با محیطی پویا تر که از NPC های مختلف پر شدند سروکار دارند.

معاون تهیه‌ کننده اجرایی سری Assassin’s Creed، آقای Marc-Alexis Côté در مصاحبه با IGN توضیح داد که قیمت نشان‌ دهنده مقیاس پروژه است و در ادامه اظهار داشت: “این یک پروژه Assassin’s Creed کوچک‌تر است.” «این بازی برای گرامی داشتِ پانزدهمین سالگرد بازی ساخته شده است. به همین دلیل ما از موتورِ مدرنِ والهالا برای ساختن یک بازی کوچک‌ تر استفاده کردیم.

رونمایی از Assassins creed mirage

گیم‌ پلی بازی Assassins creed mirage

باتوجه‌به رونمایی از Assassins creed mirage  این بازی در بغداد و در قرن نهم اتفاق می‌افتد. این تغییر بزرگی نسبت به محیط والهالا خواهد بود. بازی دوباره به خاورمیانه بازگشته تا مانند شماره اولش در این مکان اتفاق بیفتد. در این قرن بغداد یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا بوده است.

به گفته Jean-Luc Sala کارگردان هنری این بازی تمامی مکان‌های بازی بادقت زیادی طراحی شده و مخاطبان می‌توانند انتظار شهری به‌شدت شلوغ را داشته باشند. او گفته است که باید حواس خود را کامل جمع کنید؛ زیرا ساکنان شهر به هر حرکت شما واکنش نشان می‌دهند.

شما می‌توانید تبدیل به همه‌کاره‌ترین قاتل در تاریخ فرنچایز شوید. پارکور به طور یکپارچه در شهر و استفاده از بزرگ‌ترین مجموعه ابزار تا به امروز. با دفاتر قتل‌ها قرارداد ببندید، سرنخ‌های حیاتی را جمع‌آوری کنید و مخفیانه اهدافی را با ترورهای احشایی بیشتر از قبل از بین ببرید.

به گفته کارگردان بازی Mirage این بازی از تمامی نسخه‌های قبل که تا به امروز عرضه شده‌اند بخشی را درون این بازی قرار دادند. همان‌طور که گفته شد مکانیک Open World  از این بازی حذف شده و بازی بسیار خطی‌تر از نسخه‌های اخیر یعنی Origins ، Odyssey و Valhalla است؛ ولی در عوض پارکور مخفی‌کاری و ترور شخصیت‌های مهم که از ویژگی‌های مهم گیم‌پلی نسخه‌های کلاسیک به‌حساب می‌آمدند در این بازی وجود دارند.

رونمایی از Assassins creed mirage

ویژگی مهم دیگر که به این بازی اضافه شده است به امکان کشتن هم‌زمان چند هدف به‌صورت هم‌زمان را می‌دهد که از ورژن‌های کلاسیک به این ورژن بازگشته هرچند سازنده‌های Mirage تأکید داشتند که این ویژگی بیشتر چیزی شبیه به Mark and Execute بازی Splinter Cell Conviction خواهد بود.

در آخر می‌رسیم به ترور شخصیت‌های منفی این بازی. تیم بزرگ یوبی سافت پس از رونمایی از Assassins creed mirage گفته است تمرکز زیادی روی این قسمت داشته و امکانات جدیدی را برای این کار در اختیار پلیرها قرار داده.

سازندگان گفته‌اند این مدل مأموریت‌ها را Black Box Mixxions  نام‌گذاری کرده‌اند که شما از طریق مختلف می‌توانید اهداف خود را ترور کنید. در این نوع مأموریت‌ها باید یکسری مکان و یکسری هدف‌های کلیدی را شناسایی و از طریق موقعیت‌ها ممکن از جمله راه‌های مخفی به آن مکان نفوذ کرده و سپس هدف موردنظر را ترور کنید.

برای ترور دیگر هدف‌ها نیز می‌توانید از شلوغی محیط برای ترور سریع استفاده کرده و مانند ورژن‌های کلاسیک از بالای پشت‌بام روی هدف خود پریده و ترورش کنید و یا حتی از تله‌های محیطی که به این نسخه اضافه شده است نیز استفاده کنید.

رونمایی از Assassins creed mirage
شخصیت‌ها و کاراکتر های بازی Assassin’s Creed Mirage

شخصیت‌هایی که تا کنون مشخص شده‌اند 2 کاراکتر است که به توجه به اعلام این شرکت این بازی دارای 4 شخصیت است که 2 شخصیت گفته شده عبارت‌اند از:

باسیم: در Assassin’s Creed Mirage، شما باشخصیت باسیم، یک دزد خیابانی حیله‌گر با دیدهای کابوس وار هستید که به دنبال پاسخ و عدالت هستید که باید به یک سازمان باستانی بپیوندید و عقیده جدیدی را درک کنید. اعتقادی که سرنوشت باسیم را به‌گونه‌ای تغییر می‌دهد که او هرگز تصورش را نمی‌کند.

بسیم که اصالتاً در سامرا به دنیا آمد، مادرش را در جوانی از دست داد و به‌تنهایی در خیابان‌های بغداد بزرگ شد. باسیم افراد پنهان را تحسین می‌کند و آرزو دارد به آنها بپیوندد.

روشن: روشن پس از فرار از ظلم و ستم، تبدیل به یک قاتل چیره‌دست در سنگر پنهانی‌ها، الموت شد. اکنون او باسم را به‌عنوان اولین شاگرد واقعی خود زیر بال خود می‌گیرد و راه‌ورسم تبدیل‌شدن به یک Assassin را به او می‌آموزد. مثل‌اینکه شهره آغداشلو بازیگر ایرانی – آمریکایی صداپیشگی این کاراکتر را برعهده دارد.

رونمایی از Assassins creed mirage

خصوصیات بازی Assassin’s Creed Mirage

با رونمایی از Assassins creed mirage یکسری اطلاعات نیز ارائه داده شد که این اطلاعات عبارت‌اند از:

شما باید بیشتر دقایق بازی را صرف مخفی‌کاری و فرار از دشمنان بکنید. البته بعضی وقت‌ها باید از خشونت نیز استفاده کنید.
بازی؛ مانند نسخه‌های قبل نیست و خطی است؛ ولی شما می‌توانید برخی از مراحل را زودتر از دیگری تکمیل کنید.
سرعت پارکور کردن Mirage بالا رفته و شما به‌راحتی می‌توانید در بین ساختمان‌ها چابک‌تر جابه‌جا شوید.
شما دارای یک عقاب به اسم Enkidu هستید که می‌توانید برای جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات قبل از نزدیک‌شدن به هدف و دشمن از آن استفاده کنید که این عقاب بسیار کاربردی است فقط باید یک نکته را در نظر بگیرید که یکسری از دشمنان تیرانداز هستند و می‌توانند عقاب شما را شناسایی کنند و از کار بیندازند.

در این نسخه شما می‌توانید با استفاده از توانایی Assassin’s Focus زمان را کند کرده و دشمان را علامت‌گذاری کنید و هم‌زمان چند هدف را از بین ببرید. در این بازی شما دارای یکسری ابزار شامل بمب دودزا، انواع تله‌ها، انواع تیرهای دارتی بدون صدا و… هستید که قابلیت ارتقا نیز دارند.

هدف اصلی بازی به‌دست‌آوردن اطلاعات، شناسایی هدف، تعقیب، ازبین‌بردن هدف و سپس ناپدیدشدن است.

تاریخ انتشار رونمایی از Assassin’s Creed Mirage

هنوز اطلاعات کاملی از این بازی منتشر نشده؛ ولی پس از رونمایی از Assassins creed mirage خبر برای عرضه این بازی در تاریخ 12 اکتبر 2023 (20 مهر 1402) برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس و آمازون لونا منتشر شود.

رونمایی از Assassins creed mirage

پیش‌ خرید بازی Assassin’s creed mirage و نسخه DELUXE EDITION

قطعاً می‌دانید که با پیش‌خرید اکثر بازی‌ها به شما یک ویژگی داده می‌شود که این بازی نیز به شما اجازه می‌دهد بازی را در روز اول انجام دهید و یک مأموریت جایزه، به نام چهل دزد را باز کنید.

بازی Assassin’s creed mirage یک نسخه DELUXE EDITION دارد که با خرید نسخه Deluxe از ماجراجویی Assassin خود نهایت استفاده را ببرید و محتوای اضافی را باز کنید. پک لوکس الهام گرفته از شاهزاده ایرانی، در میان سایر موارد، شامل یک لباس، یک مجموعه سلاح و یک لباس برای مرکب است.

رونمایی از Assassins creed mirage

مدت‌ زمان بازی اساسینز کرید میریج

پس از رونمایی از Assassins creed mirage به گفته یکی از سازندگان بازی این بازی نیز شبیه به نسخه‌های قدیمی‌تر این سری است که برای به پایان رساندن داستان اصلی چیزی حدود 15 تا 20 ساعت زمان نیاز است.

بازی Assassin’s Creed Mirage برای PS5

تریلر رسمی Gamescom برای بازی اساسینز کرید میراژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *