مجله بازی, بازی های آینده, نقد و بررسی

ویژگی های بازی Alan wake 2

رونمایی از Alan wake 2

رونمایی از Alan wake 2

بدون شک بازی‌های ویدئویی در سبک‌های مختلف نقش پررنگی در زندگی بیشتر افراد جامعه ایفا کرده‌اند. در طول سالیان گذشته با افزایش دسترسی افراد به کنسول‌های مختلف بازی، شرکت‌های تولیدکننده بازی ویدئویی فعالیت خود را بیشتر کرده و بازی‌های جدیدی را به بازار عرضه کرده‌اند. یکی از بازی‌های محبوب و مشهور دنیای گیم،Alan wake  نام دارد. در سال 2021 استودیوی رمدی (remedy) رونمایی از  Alan wake 2 را انجام داد. این استودیو با انتشار یک تریلر از بازی  Alan wake 2 حسابی گیمرهای علاقه‌مند به این بازی را غافلگیر کرد.

هنگامی که استودیوی رمدی در سال 2021 از بازی Alan wake 2 رونمایی کرد؛ در ابتدا سعی کرد اطلاعات کمی از این نسخه در اختیار گیمرها قرار دهد، اما هرچه به زمان انتشار آن نزدیک‌تر می‌شویم؛ اطلاعات کامل‌تری درباره داستان، شخصیت‌ها و گیم‌پلی آن منتشر می‌شود.

معمولاً کسانی که علاقه زیادی به انجام بازی Alan wake 2 دارند؛ سؤالات زیادی درباره تاریخ دقیق انتشار بازی، شخصیت‌ها، گیم‌پلی و ویژگی‌های Alan wake 2 دارند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به طور کامل رونمایی از Alan wake 2 را مورد بررسی قرار دهیم و هرآنچه که لازم است درباره این بازی بدانید را بیان کنیم.

رونمایی از Alan wake 2
تاریخ انتشار Alan wake 2

در سال 2021 بود که در مراسم game wards استودیو رمدی remedy رونمایی از Alan wake 2 را انجام داد. بعد از پخش تریلر این بازی، آقای سم لیک به‌عنوان نویسنده و کارگردان این بازی در یک مصاحبه اعلام کرد که اعضای تیم استودیو رمدی حدود 10 سال در حال آزمون‌وخطا بودند تا با استفاده از ایده‌های مختلف نسخه جدید بازی را تولید کنند.

معمولاً هنگامی که تریلر یک بازی معروف پخش می‌شود؛ گیمرها با این سؤال مواجه می‌شوند که تاریخ دقیق انتشار آن چه زمانی است؟ هنگامی که خبر ساخت  Alan wake 2 پخش شد؛ مهم‌ترین بحث گیمرها حول تاریخ انتشار آن بود.

در ابتدا استودیو رمدی علاقه‌ای به اعلام تاریخ انتشار نداشت و ازآنجایی‌که ساخت نسخه دوم آن بیش از ده سال طول کشیده بود؛ گیمرها به‌خوبی می‌دانستند که این استودیو عجله‌ای برای انجام این کار ندارد. سرانجام با اعلام شرکت سازنده Alan wake 2 مشخص شد که این بازی در تاریخ 17 اکتبر 2023 یا همان 25 مهر 1402 به‌صورت جهانی عرضه خواهد شد.

رونمایی از Alan wake 2
داستان بازی Alan wake 2

در هنگام رونمایی از Alan wake 2، تاریخ انتشار بازی تنها مسئله‌ای نبود که فکر گیمرها را به خود مشغول مرده بود. بسیاری از این افراد برای اطلاع از داستان Alan wake 2 لحظه‌شماری می‌کردند. استودیوی رمدی تمام تلاش خود را به کار گرفت تا داستان جذابی را برای این بازی ایجاد کند. بدون شک اعضای تیم رمدی به‌خوبی می‌دانستند که داستان جذاب و هیجان‌انگیز تا چه حدی در جذب مخاطبان تأثیر دارد.

شخصیت جدید داستان Alan wake 2، سگا اندرسون نام دارد. این مأمور اف‌بی‌آی (FBI) در حل پرونده‌های مشکل و غیرقابل‌حل شهرت خاصی پیدا کرده است.  ازآنجایی‌که در منطقه برایت فالز قتل‌های مختلفی گزارش شده است؛ سگا اندرسون برای حل پرونده به آنجا فرستاده می‌شود. زمانی که اندرسون در حال تحقیق است؛ صفحاتی از یک داستان ترسناک را کشف می‌کند تا پرونده تبدیل به یک داستان ترسناک شود. در اینجا بازی Alan wake 2 آغاز می‌شود.

سگا اندرسون تنها شخصیت این بازی نیست؛ در بازی Alan wake 2 برای PS5 یک شخصیت یا قهرمان دیگر به نام آلن ویک وجود دارد که به‌نوعی شخصیت اصلی داستان به شمار می‌آید. این شخصیت داستان، یک نویسنده گمشده است که در زندانی کابوس‌ وار در دنیایی فراتر از دنیای ما به‌دام‌افتاده است. آلن ویک برای اینکه بتواند از این زندان فرار کند؛ داستانی تاریک می‌نویسد تا واقعیت را شکل دهد. ویک که توسط وحشتی سیری‌ناپذیر شکار شده است؛ با حفظ عقل خود تلاش می‌کند شیطان را شکست دهد.

در بازی Alan wake 2 اندرسون و ویک دو شخصیت و قهرمان داستان هستند که هردو درگیر دو ماجرای مجزا می‌شوند؛ بدون اینکه درک کنند که داستان آنها به هم مرتبط است. در داستان Alan wake 2 هر دو شخصیت در دام هیولاهایی قرار گرفته‌اند که باید آنها را شکست دهند.

رونمایی از Alan wake 2
بازی Alan wake 2 برای چه پلتفرم‌هایی ارائه می‌شود؟

در هنگام رونمایی از Alan wake 2 مشخص شد که این بازی نسخه فیزیکی ندارد. یعنی افرادی که قصد انجام این بازی هیجان‌انگیز را دارند؛ فقط باید نسخه دیجیتالی آن را تهیه کنند. حال سؤال اینجاست که این نسخه دیجیتالی برای چه پلتفرم‌هایی ارائه می‌شود؟

طبق اعلام استودیو رمدی، بازی Alan wake 2 برای کامپیوترهای شخصی، پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس در فروشگاه Epic games موجود خواهد شد.

رونمایی از Alan wake 2
نسخه‌ های مختلف بازی Alan wake 2

بعد از مدت‌ زمان کوتاهی که رونمایی از Alan wake 2 انجام شد؛ سازندگان آن اعلام کردند که این بازی در دو نسخه مختلف عرضه خواهد شد. ازآنجایی‌که هرکدام از این نسخه‌ ها ویژگی‌ ها و آپشن‌ های خاص خود را دارند؛ گیمرها باید هر دوی این نسخه‌ها را به‌خوبی بشناسند.

نسخه اول بازی آلن ویک 2 به نسخه استاندارد معروف است. گیمرهایی که با این بازی علاقه خاصی دارند؛ باید بدانند که این نسخه از بازی Alan wake 2 شامل نسخه پایه بازی دیجیتال Alan wake 2 می‌شود. البته نسخه دوم بازی Alan wake 2 با نام دولوکس هم منتشر خواهد شد که محتواهای انحصاری خاصی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. نسخه دولوکس شامل بازی پایه دیجیتال Alan wake 2 و محتواهای انحصاری زیر است.

اکسپنشن (این مورد شامل Night Springs Expansion و Lake House Expansion است)
لباس مخصوص برای الن
اسکین شاتگان نوردیک برای سگا اندرسون
طلسم فانوس برای سگا اندرسون
اسکین شاتگان Parliament برای الن
بادشکن زرشکی برای سگا اندرسون
چرا گیمرها باید بازی Alan wake 2 را پیش‌خرید کنند؟

رونمایی از Alan wake 2

نکته بسیار مهمی که گیمرها باید درباره خرید بازی Alan wake 2 بدانند این است که با پیش‌خرید آن، از مزایای دیگری هم بهره‌مند خواهند شد. از جمله مهم‌ترین مزایای که با پیش‌خرید بازی Alan wake 2 نصیب گیمرها می‌شود؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

منابع زنده‌ماندن متفاوت برای سگا اندرسون
اسکین هفت‌تیرهای متفاوت برای الن
ویژگی‌های جذاب بازی Alan wake 2

در هنگام رونمایی از Alan wake 2، تقریباً تمامی علاقه‌مندان به این بازی منتظر ویژگی‌های جدید بودند. سازندگان این بازی تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا علاوه بر طراحی جذاب بازی و سطح بالای گرافیکی آن، ویژگی‌های جذاب دیگری به Alan wake 2 اضافه کنند. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی را معرفی خواهیم کرد.

شخصیت جدید سگا اندرسون با قابلیت‌ها و داستانی خاص به بازی اضافه شده است.
گیمرها می‌توانند به‌عنوان دو شخصیت الن ویک و سگا اندرسون بازی کرده و وقایع داستان هر دو شخصیت را تجربه کنند.
در هنگام اجرای بازی، گیمرها باید با سلاح‌های محدود در برابر دشمنان مبارزه کنند، اما این سلاح‌ها تنها راه نجات آنها نیست. شخصیت‌های داستان می‌توانند از سلاح نهایی یعنی نور استفاده کنند. درواقع سلاح نور مانند یک پناهگاه امن در برابر دشمنان عمل می‌کند.

رونمایی از Alan wake 2
سخن نهایی

بازی Alan wake یکی از بازی‌های محبوب در سبک ترس و بقا است که با اعلام استودیو رمدی، نسخه جدید آن یعنی Alan wake 2 به‌زودی در دسترس گیمرها قرار می‌گیرد.

در این مقاله به طور کامل رونمایی از Alan wake 2 را مورد بررسی قرار دادیم و اطلاعات دقیقی درباره تاریخ انتشار، شخصیت‌ها، داستان و نسخه‌های مختلف آن در اختیارتان قرار دادیم. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره رونمایی از بازی آلن ویک 2 سؤال خاصی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

تریلر جدید Gamescom از بازی الن ویک 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *