مجله بازی, بازی های آینده, تازه ها, نقد و بررسی

همه چیز درباره بازی Spiderman 2

رونمایی از اسپایدرمن 2

رونمایی از اسپایدرمن 2

اسپایدرمن یا همان مرد عنکبوتی، یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های سینما است که افراد بسیار زیادی مشتاق دیدن فیلم‌های جذاب آن هستند. زمانی که بازی ویدئویی اسپایدرمن توسط استودیو اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) ساخته شد؛ محبوبیت آن بیشتر از پیش شد. گیمرهایی که به این شخصیت علاقه داشتند؛ به‌شدت از این بازی استقبال کردند. حال بعد از گذشت چند سال، استودیو Insomniac Games رونمایی از اسپایدرمن 2 را انجام داده است.

استقبال بسیار زیاد گیمرها از بازی اسپایدرمن 1 باعث شده که این استودیوی معتبر و نام‌آشنا، با یک داستان جدید و خلق شخصیت‌های منحصربه‌فرد، نسخه جدید اسپایدرمن را وارد بازار کند. بدون شک گیمرهایی که به این بازی علاقه دارند؛ با اعلام انتشار نسخه جدید اسپایدرمن حسابی سورپرایز شدند.

طبق اعلام استودیو Insomniac Games، بازی Spider man 2 برای PS5 است. شاید این موضوع برای برخی از گیمرها نگران‌کننده باشد، اما به‌احتمال زیاد این مشکل توسط سازندگان بازی حل شود.

یکی از سؤالات مهمی که در هنگام رونمایی از اسپایدرمن 2 ذهن گیمرها را درگیر کرد؛ تاریخ انتشار و داستان این بازی است. اهمیت بالای این موضوع باعث شد که در این مقاله بازی Spider-Man 2 را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم تا بیشتر از پیش با تاریخ دقیق انتشار، شخصیت‌ها و داستان این بازی معروف آشنا شوید.

رونمایی از اسپایدرمن 2
تاریخ انتشار اسپایدرمن 2

هنگامی که شرکت‌ها و استودیوهای بزرگ خبر از ساخت بازی ویدئویی مهمی را می‌دهند؛ معمولاً اولین سؤالی که ذهن گیمرها و علاقه‌مندان به آن بازی را درگیر می‌کند؛ تاریخ دقیق انتشار آن است. در سال 2021 بود که در مراسم شوکیس استودیو اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) رونمایی از اسپایدرمن 2 را انجام داد. این استودیو با پخش تریلر رسمی این بازی، اعلام کرد به‌زودی گیمرها شاهد اسپایدرمن 2 خواهند بود.

مهم‌ترین سؤالی که تا به امروز گیمرها را به خود مشغول کرده است؛ زمان دقیق انتشار بازی است. باتوجه‌به فعالیت‌های استودیو اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) در حوزه ساخت بازی‌های ویدئویی، نباید انظار داشت که بازی اسپایدرمن 2 خیلی زود وارد بازار شود. این استودیو نام‌آشنا که اولین بازی خود را در سال 2018 روانه بازار مرد؛ در این مدت روی پروژه‌های دیگری مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Ratchet & Clank: Rift Apart کار کرده است. در حال حاضر از بازی Ratchet & Clank: Rift Apart به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های ps5 یاد می‌شود.

فعالیت‌های مختلف استودیو اینسامنیاک گیمز باعث شد که انتشار اسپایدرمن 2 تا سال 2023 ادامه پیدا کند. طبق آخرین خبرهای اعلام شده در پاییز 1402 گیمرها می‌توانند به این نسخه جدید از بازی اسپایدرمن دسترسی پیدا کنند.

رونمایی از اسپایدرمن 2
شخصیت‌ های بازی اسپایدرمن 2

قبل از اینکه رونمایی از اسپایدرمن 2 انجام گیرد؛ نسخه اول این بازی به همراه  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales  منتشر شده بود. طبق اعلام استودیو اینسامنیاک گیمز، بازی جدید Spider-Man 2 ادامه نسخه‌های قبلی آن است. پس می‌توان گفت که پیتر پارکر و مایلز همچنان شخصیت‌های نجات‌دهنده نیویورک هستند که باید در مقابل شخصیت‌های شرور و منفی داستان مبارزه کنند.

هنگامی که تریلر رسمی Spider-Man 2 منتشر شد؛ و شخصیت های منفی به نام‌ های Venom و Carnage مشخص شده‌اند. این شخصیت های بسیار مشهور، حس و حال خاصی به اسپایدرمن 2 داده است. همچنین لازم به ذکر است که صداگذاری آن‌ها توسط بازیگران مشهور Tony Todd و Woody Harrelson انجام خواهد شد.

با اینکه در تریلر رسمی تنها شخصیت ونم مشخص شد، اما تمام گیمرها می‌دانند که علاوه بر این شخصیت، در Marvels Spider-Man 2 شخصیت‌های منفی دیگری هم وجود دارند که باید با آنها مبارزه کرد. بسیاری از گیمرها و علاقه‌مندان به بازی اسپایدرمن، احتمال حضور The Lizard و یا Green Goblin به‌عنوان شخصیت منفی داستان را زیاد می‌دانند.

البته لازم به ذکر است که در هنگام رونمایی از اسپایدرمن 2، یک مونولوگ وجود داشت که درباره شکوه شکارکردن صحبت می‌کرد. این مونولوگ باعث شده که گیمرها منتظر حضور Kraven the Hunter (از اعضای Sinister Six) در این نسخه جدید باشند.

رونمایی از اسپایدرمن 2
داستان بازی اسپایدرمن 2

استودیوی سازنده اسپایدرمن 2 قصد دارد با ارائه داستانی جذاب و هیجان‌انگیز این نسخه از بازی‌های مرد عنکبوتی را به بازار ارائه کند. در نسخه‌های قبل شاهد این موضوع بودیم که پیتر پارکر به همراه مایلز که یک تازه‌کار به‌حساب می‌آید؛ در مواقع حساس از شهر نیویورک در برابر شخصیت‌های شرور مبارزه کردند.

داستان  Marvel’s Spider-Man 2 ادامه همان نسخه‌های قبلی است، اما در این نسخه، گیمرها شاهد شخصیت‌های جدیدی خواهند بود که با مبارزه علیه آنها باید از شهر نیویورک دفاع کنند. اینکه شخصیت‌های جدید داستان چه قابلیت‌هایی دارند و چگونه باید با آنها مقابله کرد؛ یک مسئله گنگ و نامفهوم است که بعد از انتشار بازی کاملاً مشخص خواهد شد.

البته لازم به ذکر است که  بازی اسپایدرمن 2 انحصاری پلی‌استیشن 5 است. درواقع پلی‌استیشن 5 قصد دارد اسپایدرمن 2 را به یکی از بهترین بازی‌های سال 2023 تبدیل کند. پس گیمرها باید منتظر یک داستان قوی از سوی استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) باشند.

رونمایی از اسپایدرمن 2
آیا اسپایدرمن 2 را می‌توان به‌صورت دونفره بازی کرد؟

در هنگام رونمایی از اسپایدرمن 2 پیتر پارکر و مایلز مورالز داشتند در کنار هم مبارزه می‌کردند. این صحنه باعث شد که بسیاری از گیمرها تصور کنند که در نسخه جدید اسپایدرمن 2 امکان انجام بازی به‌صورت دونفره وجود دارد. البته اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) سریعاً این موضوع را رد کرده و اعلام کرد که این بازی هم مانند نسخه‌های قبلی تک‌نفره است.

البته در زمینه گیم‌پلی بازی اسپایدرمن 2 فرضیاتی وجود دارد. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که دو شخصیت برای مدیریت در اختیار یک نفر قرار می‌گیرد. یعنی زمانی که گیمرها در حال مبارزه هستند؛ یک شخصیت دیگر در کنار آنها حضور داشته و به آنها در امر مبارزه کمک می‌کند. البته لازم به ذکر است که طبق این فرضیه، گیمرها تسلطی روی شخصیت دیگر داستان ندارند و باید در هنگام خطر به او کمک کنند. طبیعتاً این سناریوی جذاب، گیم‌پلی بازی را سخت‌تر کرده است. گیمرها در هنگام انجام بازی باید تسلط بیشتری روی عملکرد خود نشان داده و حتی از شخصیت همراه خود در هنگام نیاز محافظت کنند.

رونمایی از اسپایدرمن 2
آیا بازی اسپایدرمن 2 برای سایر کنسول‌ها هم منتشر می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در رونمایی از اسپایدرمن 2 باعث نارضایتی گیمرها شد؛ موضوع انحصاری بودن این نسخه برای ps5 بود. بسیاری از این افراد با این سؤال مواجه شدند که آیا این بازی برای کنسول پلی‌استیشن 4 هم منتشر می‌شود؟ در پاسخ به این دسته از افراد باید گفت که تاکنون هیچ خبری مبنی بر انتشار Marvel’s Spider-Man 2 برای ps5 یا سیستم کامپیوتر منتشر نشده است، اما گیمرها می‌توانند همچنان امیدوار باشند.

ازآنجایی‌که قبلاً عناوینی مانند Horizon Forbidden West، Spider-Man: Miles Morales و God of War: Ragnarok انحصاری پلی‌استیشن 5 بودند و بعد از مدتی برای پلی‌استیشن 4 هم منتشر شدند؛ می‌توان به این قضیه امیدوار بود که بعد از انتشار اسپایدرمن 2، تصمیم انتشار آن برای سایر کنسول‌های بازی گرفته شود.

رونمایی از اسپایدرمن 2
سخن نهایی

اسپایدرمن یا همان مرد عنکبوتی یکی از شخصیت‌های محبوب سینما است که ساخت بازی ویدئویی آن، این محبوبیت را بیشتر از پیش کرد. ازآنجایی‌که این بازی ویدئویی به‌شدت مورد استقبال گیمرها قرار گرفت؛ استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) به‌عنوان سازنده این بازی، در سال 2021 با انتشار تریلر رسمی اسپایدرمن 2 اعلام کرد که نسخه جدید آن را منتشر خواهد کرد.

در این مقاله به طور کامل رونمایی از اسپایدرمن 2 را مورد بررسی قرار دادیم و هرآنچه که باید درباره تاریخ انتشار، شخصیت‌ها داستان و گیم‌پلی آن بدانید را بیان کردیم. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره بازی Spider-Man 2 سؤال خاصی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *