مجله بازی, اخبار

تمایل مایکروسافت به انتشار بازی‌های Call of Duty برای PlayStation

بازی‌های Call of Duty

انتشار بازی‌های Call of Duty برای PlayStation

صرف نظر از اینکه مایکروسافت کمپانی اکتیویژن بلیزارد را به طور کامل خریداری کرده است، به نظر می‌رسد که همچنان انتشار سری بازی‌های Call of Duty برای پلتفرم PlayStation ادامه خواهد داشت. رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، یعنی آقای «فیل اسپنسر»، دیشب بیانیه‌ای را منتشر نمود و برخی از مهم‌ترین شبهات مردم در انحصاری شدن فرنچایزهای اکیتیوژن را تا حدودی برطرف کرد. آقای «اسپنسر» در توییتی نوشت:

«این هفته تماس‌های خوبی با سران سونی داشتم. من در تماس با آن‌ها تایید کردم که به تمامی توافقات صورت گرفته پایبند خواهیم بود و مایل هستیم که سری بازی‌های Call of Duty را همچنان برای پلتفرم PlayStation منتشر کنیم. سونی بخش مهمی از صنعت ماست و نسبت به رابطه‌ای که با آن‌ها داریم، ارزش قائل هستیم.»

پس از تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، سوالاتی در زمینه انحصاری بودن یا انحصاری نبودن سری بازی‌های Call of Duty مطرح شده بود که به نظر می‌رسد هم‌اکنون با بیانیه «فیل اسپنسر» تا حدودی به این سوالات پاسخ داده شده است. همچنین ممکن است که در آینده، تعدادی از بازی‌های Call of Duty برای PlayStation عرضه شوند و محتوایی انحصاری برای کنسول‌های Xbox داشته باشند. یا حتی ممکن است بازی‌های Call of Duty برای سرویس گیم‌پس انحصاری شوند.

اگر مایکروسافت بخواهد در سال‌های آینده Call of Duty را به فرنچایزی انحصاری برای Xbox تبدیل کند، هیچ چیز نخواهد توانست مانع این کمپانی شود. اما می‌دانیم که این موضوع خلاف فلسفه‌ای است که در طی سال‌های اخیر مایکروسافت و خصوصا «فیل اسپنسر» بر روی آن تاکید داشته‌اند. به عنوان مثال گرچه چند سال پیش مایکروسافت استودیو Mojang را تصاحب کرد، اما عرضه‌ی اسپین‌آف و محتوای جدید بازی Minecraft برای پلتفرم‌های PlayStation و Nintendo ادامه پیدا کرد.

در مورد انحصاری بودن دیگر بازی‌ها و فرنچایز‌های اکتیویژن بلیزارد هنوز نمی‌توانیم به طور قطعی اظهارنظر کنیم؛ از جمله فرنچایزهای Diablo، Warcraft، Overwatch، Crash Bandicoot، Spyro و بازی‌های فراموش‌شده‌ی دیگری مثل Prototype و Singularity. با این حال به احتمال بسیار زیاد اغلب این بازی‌ها برای سرویس گیم پس عرضه خواهند شد و در کنار فرنچایزهای بتزدا، آرشیو غنی و عظیمی را تشکیل خواهند داد.

 

منبع: GameSpot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.