مجله بازی

مقایسه آمار فروش کنسول های بازی ایکس باکس و پلی استیشن از بدو ورود به صنعت گیم

آمار فروش ایکس باکس و پلی استیشن

  کنسول بازی Xbox series X

  27,980,000 تومان

  کنسول بازی Xbox series S

  18,580,000 تومان

  آمار فروش ایکس باکس و پلی استیشن

  دو شرکت سونی و مایکروسافت در پاییز ۲۰۲۰ جدیدترین کنسول‌های نسل نهمی خود را با نام‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس معرفی کرده و فروش جهانی آن‌ها را آغاز کردند. در حال حاضر بیش از دو سال از عرضه کنسول‌های نسل جدید دو شرکت سونی و مایکروسافت می‌گذرد، اما همچنان خرید این دستگاه‌ها به راحتی امکان پذیر نیست و موجودی آن‌ها در سراسر جهان با محدودیت‌های زیادی روبه‌رو است.

  مقایسه آمار فروش ایکس باکس و پلی استیشن در سال 2020

  درمورد آمار فروش ایکس باکس و پلی استیشن باید گفت از ابتدای ورود کنسول‌های نسل نهم به بازار تا آخرین روز از ماه نوامبر سال گذشته فروش پلی استیشن 5 از مرز ۱۰ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۵۳۰ دستگاه در ایالات متحده آمریکا عبور کرد. از طرفی فروش کنسول ایکس باکس‌های سری ایکس و اس نیز به ۹ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۲۸ دستگاه رسید.

  بر این اساس تاکنون PS5 با اختلاف ۱.۰۱ میلیون واحدی از رقیب خود جلوتر بوده و به عنوان پرفروش‌ترین کنسول نسل نهم محسوب می‌شود. با این حال با توجه به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت و احتمال عرضه بازی‌های کال آو دیوتی و عدم افزایش قیمت کنسول‌های ایکس باکس، ممکن است فروش ایکس باکس‌های سری ایکس و اس در آینده با فروش پلی اسیتیشن 5 برابری کند و یا حتی از آن جلوتر بزند.

  آمار فروش پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس – اس

  • ۱. پلی استیشن 5 با فروش ۱۷,۵۰۹,۴۷۸ واحد
  • ۳. ایکس باکس سری ایکس و اس با فروش ۱۱,۶۶۹,۴۴۱ واحد

  این‌طور به‌نظر می‌رسد که بازار جهانی فروش کنسول‌های نسل نهمی کاملا در دست پلی استیشن 5 و تیم سونی باشد. این کنسول در مقابل ایکس باکس‌های سری ایکس و اس ۴.۶۵ میلیون واحد فروش بیشتری داشته است. نمودار زیر آمار فروش جهانی دو کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس را از سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد.

  آمار فروش ایکس باکس و پلی استیشن

  با این حساب، سهم آمار فروش کنسول پلی استیشن 5 در بازار جهانی ۳۸.۵ درصد و سهم ایکس باکس سری ایکس حدود ۲۵.۶ درصد است.

  جمع‌ بندی آمار فروش ایکس باکس و پلی استیشن

  در نهایت با توجه به مقایسه آمار فروش ایکس باکس و پلی استیشن چنانچه به نظر می‌رسد، کنسول پلی استیشن 5 توانسته پس از گذشت ۶۰ هفته رقیبان خود را در بازار جهانی با اختلاف بالایی شکست دهد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *