پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, ویدیو

کنسول یا pc، کدام را بخریم؟

کنسول یا پی سی

کنسول یا پی سی، کدام را بخریم؟

کنسول یا پی سی، سوالی که همیشه ذهن گیمرها را مشغول کرده این است که در آخر به سراغ کدام محصول بروند؟ پی سی‌های گران قیمت و قدرتمند که می‌توانند بازی‌ها را با بالاترین کیفیت اجرا کنند و با خرید آنها علاوه بر بازی می‌توانید بسیاری از کارهای روزمره و پروژه‌های کاری خود را پیش ببرید یا کنسول‌های قدرتمند نسل نهمی که طراحی منحصر بفرد و جذابی دارند و آماده هستند تا در شش هفت سال آینده به روزترین و جدیدترین بازی‌ها را اجرا کنند.

PS5 و Xbox Series X، دو رقیب همیشگی تنها کنسول‌های بازی این نسل(تا به اینجا) هستند که در اوایل نوامبر 2020 (آبان 1399) عرضه شدند و آغازی بر نسل نهم بودند. این دو کنسول بازی آماده اجرای بازی‌ها در  بهینه‌ترین حالت هستند و قدرت چشمگیر آن‌ها فاصله با PC را تا حد زیادی کاهش داده است

متاسفانه امروزه به دلیل مشکلات متعدی در زمینه قطعات و چیپست‌های الکترونیک در هر دو بازار شاهد کمبودهایی جهانی هستیم. در حال حاضر و با گذشت تقریبا یک سال و نیم از عرضه این کنسول‌ها در بسیاری از نقاط دنیا شاهد کمبود کنسول هستیم و از سوی مقابل در بازار PC های گیمینگ هم شاهد کمبود و افزایش قیمت چشمگیر قطعات مختلف هستیم.

در حال حاضر کنسول‌ها نسل نهمی قیمتی 500 دلاری دارند (نسخه دیجیتال PS5 تنها 400 دلاری است و Xbox Series S هم قدرتی در حدود کنسول‌های میان نسلی در نسل گذشته دارد) و تفاوت قیمت مهمی با کامپیوترهای شخصی دارند.در این ویدیو از فاکتور استفاده‌های جانبی از کامپیوتر صرف نظر شده و تنها جنبه‌های گیمینگ آن مورد بررسی واقع شده است.

در زیر می توانید ویدیو کامل پیرامون این موضوع (کنسول یا پی سی) را تماشا کنید
محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *