سخت افزار, مجله بازی, مقالات

قابلیت‌های جدید کنترلرهای DualSence

قابلیت‌های جدید کنترلرهای DualSence

DualSenceهای جدید علاوه بر تغییر رنگ به صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای، ارتقاهای ظریفی هم دریافت کرده اند. در ادامه به قابلیت‌های جدید کنترلرهای DualSence می پردازیم.

به نظر می‌رسد کنترلرهای رنگی PS5 DualSence به نسبت نسخه قبلی خود تفاوت‌هایی در اجزا دارند. اگر سری به فضای مجازی بزنید می‌توانید سراغ ویدیوهای واکاوی این کنترلرها بزنید و دقیقا متوجه تغییرات اعمال شده توسط سونی بشوید. این کنترلرهای جدید که در رنگ‌های صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای عرضه شده اند، فنری اضافه نسبت به نسخه‌های اولیه دارند که در پشت دکمه‌های L و R قرار گرفته است.

DualSence2

در کنترلر قرمز کیهانی قدیمی، فنر به کار رفته قطر 0.25 میلی‌متری دارد و این درحالی‌ست که کنترلرهای جدید فنرهایی با ضخامت 0.3 میلیمتری دارند. البته این تغییرات ممکن است به قدری نباشند که بازیکن‌ها متوجه شوند، اما ظاهرا از فنرهایی با دوام بیشتر در ساخت این کنترلرهای استفاده شده است و به نظر می‌رسد برخی از مشکلات فنی این کنترلرها کاهش یافته است.

از دیگر تغییرات این کنترلرهای جدید می‌توان به تغییرات جزئی در چسبندگی ماژول‌های آنالوگ اشاره کرد. به نظر می‌رسد که سونی پلاستیک سیاه‌رنگ روی دکمه را هم با قطعه‌ای پلاستیکی و سبزرنگ عوض کرده است. البته باز هم باید اشاره کنیم که تقریبا بعید است این تغییرات بتوانند در تجربه بازیکنان تاثیری بگذارند، اما همین تغییرات کوچک هم می‌توانند از برخی خرابی‌ کنترلرها جلوگیری کنند. (البته که هنوز برخی از این موارد به اثبات نرسیده است)

new color

همچنین به نظر می‌رسد که این تغییرات به طور مشابه در کنترلر‌های درون جعبه کنسول‌های سری 1116 اعمال شده است. پس به نظر می‌رسد که کنترلر‌های تولیدی جدید قرار است که از این ارتقاع برخوردار شوند.

به جز تغییرات ذکر شده، به نظر نمی‌رسد که تفاوت خاصی بین نسخه‌های مختلف این کنترلرها وجود داشته باشد. باتری، شماره مدل و مادربرد به کار رفته در آن‌ها یکسان به نظر می‌رسد، البته که باید اشاره کنیم که اندازه برد تغییر پیدا کرده و محل قرارگیری برخی از تراشه‌ها به سمت مقابل انتقال یافته است. امیدواریم که این تغییرات جزئی تنها بر روی نسخه‌های صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای اعمال نشود و علاوه بر آن‌ها شاهد اعمال شدن این بهبودها بر روی کنترلرهای سفید، مشکی و قرمز کیهانی هم باشیم.

کنترلرهای جدید PS5 از ژانویه 2022 (بهمن ماه 1400) در رنگ‌های صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای با قیمت 75 دلاری عرضه شدند. شما می‌توانید در فروشگاه نخل مارکت با بهترین قیمت این کنترلر‌های زیبا را خریداری کنید.

منبع: gamesradar با اندکی تغییر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.