سخت افزار, مجله بازی, مقالات

تغییرات جدید کنترلرهای DualSense

جدید ترین تغییرات دوال سنس

تغییرات دوال سنس

دوال سنس های جدید علاوه بر تغییر رنگ به صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای، ارتقاهای ظریفی هم دریافت کرده اند. در ادامه به جدید ترین تغییرات دوال سنس می پردازیم.

به نظر می‌رسد کنترلرهای رنگی PS5 DualSence به نسبت نسخه قبلی خود تفاوت‌هایی در اجزا دارند. اگر سری به فضای مجازی بزنید می‌توانید سراغ ویدیوهای واکاوی این کنترلرها بزنید و دقیقا متوجه تغییرات دوال سنس توسط سونی بشوید. این کنترلرهای جدید که در رنگ‌های صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای عرضه شده اند، فنری اضافه نسبت به نسخه‌های اولیه دارند که در پشت دکمه‌های L و R قرار گرفته است.

DualSence2
تغییرات دوال سنس های جدید

در کنترلر قرمز کیهانی قدیمی، فنر به کار رفته قطر 0.25 میلی‌متری دارد و این درحالی‌ست که کنترلرهای جدید فنرهایی با ضخامت 0.3 میلیمتری دارند. البته این تغییرات دوال سنس ممکن است به قدری نباشند که بازیکن‌ها متوجه شوند، اما ظاهرا از فنرهایی با دوام بیشتر در ساخت این کنترلرهای استفاده شده است و به نظر می‌رسد برخی از مشکلات فنی این کنترلرها کاهش یافته است.

از دیگر تغییرات دوال سنس جدید می‌توان به تغییرات جزئی در چسبندگی ماژول‌های آنالوگ اشاره کرد. به نظر می‌رسد که سونی پلاستیک سیاه‌رنگ روی دکمه را هم با قطعه‌ای پلاستیکی و سبزرنگ عوض کرده است. البته باز هم باید اشاره کنیم که تقریبا بعید است این تغییرات دوال سنس بتوانند در تجربه بازیکنان تاثیری بگذارند، اما همین تغییرات کوچک هم می‌توانند از برخی خرابی‌ کنترلرها جلوگیری کنند. (البته که هنوز برخی از این موارد به اثبات نرسیده است)

new color

همچنین به نظر می‌رسد که این تغییرات به طور مشابه در کنترلر‌های درون جعبه کنسول‌های سری 1116 اعمال شده است. پس به نظر می‌رسد که کنترلر‌های تولیدی جدید قرار است که از این ارتقاع برخوردار شوند.

به جز تغییرات ذکر شده، به نظر نمی‌رسد که تفاوت خاصی بین نسخه‌های مختلف این کنترلرها وجود داشته باشد. باتری، شماره مدل و مادربرد به کار رفته در آن‌ها یکسان به نظر می‌رسد، البته که باید اشاره کنیم که اندازه برد تغییر پیدا کرده و محل قرارگیری برخی از تراشه‌ها به سمت مقابل انتقال یافته است. امیدواریم که این تغییرات دوال سنس جزئی تنها بر روی نسخه‌های صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای اعمال نشود و علاوه بر آن‌ها شاهد اعمال شدن این بهبودها بر روی کنترلرهای سفید، مشکی و قرمز کیهانی هم باشیم.

کنترلرهای جدید PS5 از ژانویه 2022 (بهمن ماه 1400) در رنگ‌های صورتی اختری، بنفش کهکشانی و آبی ستاره‌ای با قیمت 75 دلاری عرضه شدند. شما می‌توانید در فروشگاه نخل مارکت با بهترین قیمت این کنترلر‌های زیبا را خریداری کنید.

خرید دسته PS5

منبع: gamesradar با اندکی تغییر

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *