اخبار, مجله بازی

Elden Ring، پرفروش‌ترین بازی آمریکا در سال 2022

Elden Ring، پرفروش‌ترین بازی آمریکا در سال 2022

اکنون بازی فرام سافتور توانسته تا جدیدترین نسخه Call of Duty را هم پشت سر بگذارد.

بازی جدید فرام سافتور، Elden Ring، حالا توانسته تا Call of Duty: Vanguard را پشت سر بگذارد و حالا پرفروش‌ترین بازی پرمیوم در ایالات متحده آمریکاست. گروه NPD گزارشات فروش خود در ماه آوریل را روز جمعه اعلام کرد و کماکان Elden Ring به صدرنشینی در لیست پرفروش‌ترین بازی‌ها ادامه می‌دهد. باندای ناکومی ناشر Elden Ring اعلام کرده که این بازی توانسته تا پیش از 31 مارس بیش از 13.4 میلیون نسخه در سراسر دنیا بفروشد. NPD اعداد دقیق را اعلام نکرده اما مشخصا اعداد باندای ناکومی از آن تاریخ روندی افزایشی داشته اند (زیرا شامل فروش ماه آوریل نمی‌شود).

درباره Vanguard هم با اینکه اکتیویژن تصمیم گرفته تا میزان فروش بازی اعلام نشود، اما ظاهرا مطابق انتظار آن‌ها نبوده و نتوانسته تا انتظارات را برآورده کند. توسعه دهنده بازی که اسلج‌همر نام دارد، گفته که نتوانسته تا بازی را به خوبی پیاده سازی کند و همه حال و هوای جنگ جهانی دوم را دوست ندارند. با همه این اوصاف اما Vanguard پرفروش‌ترین بازی آمریکا در سال 2021 بود و Black Ops Cold War هم توانست تا در جایگاه دوم قرار بگیرد.

Elden Ring

پرفروش‌ترین بازی آوریل در ایالات متحده Lego Star Wars: The Skywalker Saga بود که توانست بیشترین فروش دلاری بین بازی‌های لگویی در ماه اول را داشته باشد. این بازی توانسته تا شماره یک فروش بر روی Nintendo، PlayStation، Xbox و استریم باشد. این بازی واقعا عنوان مهمی برای Nintendo بود، زیرا توانست تا Monster Hunter: Rise که از مارس 2021 همیشه پرفروش‌ترین بوده، بالاخره از رتبه اول پایین بکشد.

اکتیویژن به زودی Call of Duty: Modern Warfare 2 و تجربه‌ای جدید از Warzone که توسعه آن توسط اینفینیتی وارد انجام شده را منتشر خواهد کرد. همچنین باید اضافه کنیم که Battlefield 2042 پنجمین بازی پرفروش سال گذشته ایالات متحده بوده ولی با این حال بازی مطابق انتظارات EA فروش نرفته است. پس از این اتفاق، EA اعلام کرده که از دایس به عنوان توسعه‌دهنده سری Battlefield حمایت خواهد کرد و این سری همچنان اهمیت زیادی برای EA خواهد داشت.

Elden Ring
10 بازی پرفروش ایالات متحده آمریکا (در 12 ماهی که به آوریل 2022 ختم می‌شود)
  1. Elden Ring
  2. Call of Duty: Vanguard
  3. Madden NFL 22
  4. Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl*
  5. Battlefield 2042
  6. Lego Star Wars: The Skywalker Saga
  7. Far Cry 6
  8. FIFA 22
  9. Resident Evil Village
  10. Pokemon Legends: Arceus*

*فروش دیجیتال لحاظ نشده است

منبع: gamespot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *