مجله بازی, مقالات

هر آنچه که باید از بازی Far Cry 6 بدانید

بازی Far Cry 6

همه چیز درباره‌ی بازی Far Cry 6

از زمان معرفی بازی Far Cry 6 تقریبا چندماهی می‌گذرد. اما هم‌اکنون پس از چندین بار تاخیر خوردن، تقریبا به زمان عرضه بازی نزدیک شده‌ایم. بازی Far Cry 6 نوید یک دنیای آزاد و پر از آشوب را داده است؛ دنیایی که جزوی از DNA فرنچایز Far Cry باشد. اما بازی Far Cry 6 از هویت منحصربفرد و مستقل خود برخوردار است و قصد دارد ضمن آشنا ساختن بازیکنان با مبارزات چریکی، ایده‌های جدید و تازه‌ای را نیز ارائه دهد.

از آنجایی که فاصله چندان زیادی با عرضه بازی Far Cry 6 نداریم، در ادامه با تشریح یکسری نکات کلیدی و مهم، شما عزیزان را با این بازی بیشتر آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

داستان

داستان بازی Far Cry 6 پیرامون کشوری خیالی به نام «یارا» روایت دارد که در نزدیکی دریای کارائیب واقع شده است (منبع الهام این کشور خیالی، کوبا و تاریخچه‌اش بوده است). کشور یارا در طول سال‌های زیادی تحت حاکمیت ظالمانه فردی به نام «آنتون کاستیو» بوده است، اما به مرور نشانه‌هایی از شروع یک انقلاب در این کشور پدیدار می‌شود.

کشور یارا سال‌های زیادی است که در انزوای جهانی قرار گرفته و با رنج و بدبختی که مردم این کشور تحت سلطه کاستیو متحمل می‌شوند، گویا به طور کامل از همه‌ کشورهای دنیا عقب مانده است. در این بازی، بازیکنان در نقش شخصیتی به نام «دنی روخاس» قرار می‌گیرند؛ یک چریک تازه کار که قصد دارد در انقلاب علیه رژیم کاستیو مشارکت داشته باشد و برای سرنگونی این دیکتاتور مستبد تلاش کند.

Far Cry 6 Story min

خاندان کاستیو

از واس مونتنگرو گرفته تا پاگان مین و جوزف سید، سری Far Cry همیشه سابقه خوبی در شخصیت پردازی آنتاگونیست‌های کاریزماتیک و به یاد ماندنی داشته است. حال با بازی جیانکارلو اسپاسیتو در نقش آنتون کاستیو، به نظر می‌رسد که بازی Far Cry 6 نیز قصد دارد همان راه نسخه‌های قبلی را در پیش بگیرد و یا حتی بهتر از آن‌ها ظاهر شود. اسپاسیتو به خاطر ایفای نقش در سریال‌های Breaking Bad، Better Call Saul و Mandalorian مشهور است.

علاوه بر آنتون کاستیو، پسر او یعنی دیگو کاستیو نیز نقش بسیار مهمی در داستان بازی خواهد داشت. گرچه عده‌ای انتظار دارند که او در آینده راه پدر خود را ادامه دهد و تبدیل به رهبر جدید کشور یارا شود، اما دیگوی ۱۳ ساله با روش‌های خشونت آمیز پدرش مخالف است. رابطه بین دیگو و آنتون می‌تواند بخش جالبی از داستان بازی Far Cry 6 را تشکیل دهد.

Far Cry 6 Castillos min

Viviro

Viviro بخش مهمی از  برنامه‌های آنتون کاستیو را تشکیل می‌دهد. Viviro یک راه جدید و انقلابی در درمان سرطان است که آنتون کاستیو قصد دارد بوسیله آن در دنیا نفوذ داشته باشد. با این حال، برنامه‌های او شامل متودهای تهاجمی و تولید بی وقفه Viviro می‌شود، که آثار وحشتناکی را به دنبال دارد. آثاری مثل آلودگی، کار اجباری و سو استفاده ارتش از قدرت.

از آنجایی که هدف دنی روخاس سقوط رژیم حاکم بر کشور یارا است، بخش مهمی از بازی شامل خرابکاری در فرایند تولید Viviro و نابودی برنامه‌های خودخواهانه کاستیو می‌شود.

Far Cry 6 Viviro min

دنی روخاس

گرچه در نسخه‌های اخیر فرنچایز Far Cry شاهد این بوده‌ایم که شخصیت‌ پردازی عمیق و چندان پخته‌ای برای پروتاگونیست بازی (شخصیت اصلی) صورت نمی‌گیرد، اما بازی Far Cry 6 می‌خواهد با معرفی کاراکتر «دنی روخاس» این رویه را تغییر دهد.

بازیکنان می‌توانند بنا بر سلیقه خود، ورژن مذکر یا مونث شخصیت دنی روخاس را انتخاب کنند. اما در هر صورت، پروتاگونیست بازی با شخصیت منحصربفرد، انگیزه‌ها، پس زمینه داستانی و تکاملی که در طول روایت داستان دارد، نقش فعالی دارد و صرفا به عنوان یک تماشاچی در بطن داستان قرار نمی‌گیرد. همچنین لازم به ذکر است که بازی Far Cry 6 اولین نسخه در این فرنچایز است که از میان پرده‌های سوم شخص استفاده می‌کند و می‌توانیم در طول لحظات مهم داستانی شخصیت اصلی یعنی دنی روخاس را هم ببینیم.

Far Cry 6 Dani Rojas min

شخصی سازی

تم اصلی بازی Far Cry 6 پیرامون جنگ‌های چریکی است و فلسفه این تم در بخش‌های مختلف بازی نمایان است. از جمله بخش شخصی سازی بازی که اساسا دست بازیکن را برای پیشبرد مراحل باز می‌گذارد. بازیکنان می‌توانند منابع و قطعات مورد نیاز را در دنیای بازی پیدا کنند و با آن‌ها سلاح‌های مورد نظر خود را بسازند، از کوله‌پشتی‌های Supremo مختلفی استفاده کنند و اسلحه‌ها و مهمات خود را شخصی سازی کنند.

علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از منابع و قطعاتی که جمع‌آوری کرده‌اید، یک سری آیتم‌های دفاعی بسازید. آیتم‌هایی مثل پوشش زره برای وسیله نقلیه یا یک سپر مخصوص که می‌توانید آن را در نبردهای مستقیم به کار بگیرید تا از گلوله‌های دشمن در امان باشید.

Far Cry 6 CUSTOMIZATION min

حالت دونفره

بازی Far Cry 6 به شکل عمیقی بر حالت دونفره تمرکز خواهد داشت. یوبیسافت تایید کرده است که سرتاسر بخش داستانی بازی Far Cry 6، در حالت دو نفره قابل تکمیل شدن است. درنتیجه می‌توانید به همراه یکی از دوستان خود بخش کمپین بازی را به اتمام برسانید.

البته از آنجایی که امکان Matchmaking عمومی در این بازی وجود دارد، می‌توانید از بازیکنان دیگر که در سایر نقاط جهان هستند نیز کمک بگیرید. مکانیک‌های دریافت لوت، XP و پیشرفت شخصیت اصلی، تفاوت‌هایی در بخش تک نفره و دونفره خواهد داشت. همچنین تایید شده است که تمامی محتوای الحاقی بازی Far Cry 6 که بعدا منتشر می‌شوند نیز از قابلیت دو نفره پشیبانی خواهند کرد.

Far Cry 6 coop min

شخصیت‌های دوست

در بازی Far Cry 6، دنی سعی دارد که با رفتن به نقاط مختلف کشور یارا، گروه چریکی خود را با هدف انقلاب علیه رژیم کاستیو گسترش دهد. به این معنا که در طول داستان بازی با اشخاص و گروه‌های مختلفی دیدار خواهید کرد که هر کدام از آن‌ها دارای پس‌زمینه داستانی و آرک‌ شخصیتی منحصربفرد خود هستند.

تا به الان تعدادی از این شخصیت‌ها و گروه‌ها رسما توسط یوبیسافت معرفی شده است؛ از جمله خانواده «مانترو» که یک خانواده کشاورز است و از قدیم الایام در کشور یارا ساکن بوده‌ است. یا گروه «افسانه‌های ۶۷» که یک گروه انقلابی چریکی است. گروه‌های دیگری مثل «ماکسیموس ماتانزاس» و «لا مورال» نیز به طور پراکنده بر علیه رژیم کاستیو مبارزه می‌کنند.

Far Cry 6 Characters min

کمپ‌ها و پایگاه‌ها

یکی از نمونه‌های تاکید بازی Far Cry 6 بر جنگ‌های چریکی در گیمپلی، استفاده از کمپ‌ها و پایگاه‌های مختلف در سرتاسر دنیای یارا است. برخی از این کمپ‌ها در بخش‌های پنهان کشور یارا واقع شده‌اند و نقش مخفی‌گاه را برای دنی و اعضای دیگر گروه‌های انقلابی دارد. آن‌ها در این پایگاه‌ها و مخفی‌گاه‌ها، نقشه و استراتژی خود را تعیین می‌کنند و تجهیزات مورد نیاز خود مثل اسلحه‌ها، ابزار، وسایل نقلیه و … را به دست می‌آورند.

این پایگاه‌های چریکی، به طرز جالبی قابل ارتقا نیز هستند و می‌توانید به توجه به نیازها و شرایطی که دارید، آن‌ها را طبق سلیقه خود آپگرید کنید. در میان پایگاه‌های چریکی متعدد، شما قادر خواهید بود که سازه‌های مختلفی را مثل پادگان، انبار اسلحه و موارد دیگر را بنا کنید و ارتقا دهید.

Far Cry 6 Camps min

عدم وجود بخش آرکید

گرچه بازی Far Cry 6 از بسیاری جهات نسبت به نسخه‌های قبلی این فرنچایز گسترش پیدا کرده و موارد جدیدی به آن اضافه شده است، اما یکی از ویژگی‌های منحصربفرد بازی‌های قبلی، در بازی Far Cry 6 وجود نخواهد داشت. بخش Map Editors از زمان معرفی آن در Far Cry 2 تا نسخه‌های اخیر در این فرنچایز وجود داشته است. بخش آرکید نیز به دلیل بهره‌مندی از ابزارهای ویرایش جالب، جزو بخش‌های مورد علاقه هواداران بوده است.

اما با این حال، از آنجایی که یوبیسافت اعلام کرده است که قصد دارد به طور کلی روی بخش داستانی بازی Far Cry 6 تمرکز کند، به نظر می‌رسد که این بازی از بخش آرکید محروم خواهد ماند.

Far Cry 6 Arcade min

سیزن پس

کمپانی یوبیسافت جزئیاتی را از برنامه‌های خود برای انتشار محتوای پس از عرضه بازی Far Cry 6 اعلام نموده است و به نظر می‌رسد که این محتوا از گستردگی زیادی برخوردار باشد. محتوای پولی که از طریق سیزن پس بازی Far Cry 6 به دست می‌آورید شامل سه DLC با نام‌های Insanity، Control و Collapse خواهد شد و در ماه‌های نوامبر، ژانویه و مارس عرضه خواهند شد.

هر کدام از این سه DLC به شما اجازه می‌دهد تا در نقش یکی از آنتاگونیست‌های نسخه‌های قبلی سری Far Cry بازی کنید و در نقش آن‌ها غرق شوید (شخصیت‌های واس مونتنگرو، پاگان مین و جوزف سید). این محتوای الحاقی از ساختار Roguelike نیز بهره‌مند است و شامل راندها، لوت‌ها و سیستم پیشرفت به خصوص خود خواهد شد. علاوه بر این، کسانی که سیزن پس را خریداری کنند، می‌توانند بازی Far Cry 3: Blood Dragon را به طور دریافت کنند.

Far Cry 6 Season Pass min

محتوای رایگان پس از عرضه

علاوه بر سیزن پس، بازی Far Cry 6 از محتوای الحاقی رایگان نیز برخوردار خواهد بود. برای شروع، سه رویداد کراس اور با ماموریت‌هایی منحصربفرد برای بازی پیشبینی شده است. در اولین رویداد بازی، شخصیت اصلی بازی یعنی دنی روخاس با دنی ترجو (بازیگری که نقش دنی روخاس را بازی می‌کند) هم‌تیم می‌شود. کراس اور بعدی نیز بین Rambo و Stranger Things خواهد بود. با این حال هنوز جزئیات دقیقی از این رویدادهای کراس اور اعلام نشده است.

بازی Far Cry 6 دارای شش ماموریت ویژه نیز خواهد بود که در مناطقی جدید جریان خواهند داشت. بازیکنان در این ماموریت‌ها باید بتوانند سلاح‌های شیمیایی آنتون کاستیو را از چنگال دلال‌های اسلحه او بربایند و به مکانی دیگر منتقل کنند. همچنین در هنگام عرضه، بازی Far Cry 6 دارای دو نقشه خواهد بود. گفته شده است که در آینده، چهار نقشه دیگر عرضه خواهد شد. علاوه بر این، کسانی که بخش داستانی بازی را به اتمام برسانند، هر هفته با ماموریت‌های جدیدی در کشور یارا روبرو خواهند شد که تکمیل کردن آن‌ها، پاداش و تجهیزات جدیدی را به بازیکن می‌دهد.

Far Cry 6 Post Launch min

ویژگی‌های نسخه PC

اگر قصد دارید بازی Far Cry 6 را روی PC تجربه کنید، خوب است بدانید که این بازی به طور اختصاصی از ویژگی‌های منحصربفرد پلتفرم PC استفاده خواهد کرد و تجربه بهینه‌ای را روی این پلتفرم به ارمغان خواهد آورد. یوبیسافت تایید کرده است که نسخه PC بازی Far Cry 6 از رزولوشن Ultra Wide، قابلیت ری تریسینگ در بازتاب‌ها و سایه‌ها، نرخ فریم آنلاک شده، قابلیت شخصی سازی دکمه‌ها و گزینه‌های کنترلی، نرخ تازه‌سازی بالا، رزولوشن تطبیقی، یک سری گزینه‌ Accessibilty و ابزارهای بررسی بنچمارک پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند تنظیمات بصری مختلف و متنوعی را انتخاب کنند؛ تنظیماتی مثل Texture Filtering، وضوح و کیفیت سایه‌ها، کیفیت آب، حجم پوشش گیاهی، Volumetric Fog و موارد دیگر. لازم به ذکر است که به احتمال بسیار قوی، بازی Far Cry 6 از قابلیت‌های DLSS کمپانی Nvidia و FSR کمپانی AMD نیز بهره‌مند خواهد شد. با این قابلیت‌ها، نرخ فریم و عملکرد فنی بازی تا حد زیادی بهبود می‌یابد.

Far Cry 6 pc

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Far Cry 6

اما برای تجربه بازی Far Cry 6 روی پلتفرم PC به چه سیستمی نیاز خواهید داشت؟ در ادامه می‌توانید حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی با رزولوشن ۱۰۸۰ و سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی با رزولوشن 4K را مشاهده بفرمایید.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی Far Cry 6 :
 • سیستم عامل: ویندوز 10 – 64 بیت
 • پردازنده مرکزی:  AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz یا  Intel i5-4460 3.2GHz
 • کارت گرافیک:  AMD RX 460 4GB یا  Nvidia GTX 960 4GB
 • حافظه کارت گرافیک: 4 گیگابایت
 • میزان حافظه رم: ۸ گیگابایت
 • میزان فضای خالی مورد نیاز: 60 گیگابایت
 • به دایرکت اکس ۱۲ نیاز است
سیستم پیشنهادی بازی Far Cry 6 :
 • سیستم عامل: ویندوز 10 – 64 بیت
 • پردازنده:  AMD Ryzen 7 5800X 3.7GHz یا  Intel i7-10700k 3.8GHz
 • کارت گرافیک  AMD RX 6800 16GB یا  Nvidia RTX 3080 10GB
 • حافظه کارت گرافیک: 8 گیگابایت
 • میزان حافظه رم: 16 گیگابایت
 • میزان فضای خالی مورد نیاز: 60 گیگابایت
 • به دایرکت اکس 12 نیاز است

Far Cry 6 PC requirement min

قابلیت ری تریسینگ در PC

بازی Far Cry 6 به دو شیوه از قابلیت ری تریسینگ روی PC استفاده خواهد کرد (نسخه کنسولی بازی فاقد ری تریسینگ خواهد بود). شیوه اول این است که ری تریسینگ با رزولوشن 1440p و نرخ فریم 60FPS فعال شود. در این حالت حداقل به یک پردازنده Ryzen 5 5600X یا Core i5-10600 ، در کنار یک کارت گرافیک RX 6900XT یا RTX 3070 نیاز خواهید داشت.

شیوه دوم این است که ری تریسینگ با رزولوشن 4K و نرخ فریم 30FPS فعال شود که در این صورت حداقل به یک پردازنده Ryzen 7 5800X یا Core i7-10700K در کنار یک کارت گرافیک RX 6800 یا RTX 3080 نیاز پیدا خواهید کرد. هم در شیوه اول و هم در شیوه دوم، سیستم شما باید حداقل دارای ۱۶ گیگابایت حافظه رم باشد.

Far Cry 6 Ray Tracing min

آپدیت نسل بعدی رایگان

کمپانی یوبیسافت وعده داده است که در صورت خریداری نسخه نسل قبلی بازی Far Cry 6، می‌توانید به طور رایگان آن را به نسخه نسل نهمی ارتقا دهید. همچنین اعلام شده است که بازی Far Cry 6 روی کنسول‌های Xbox One، Xbox Series S و Xbox Series X، از ویژگی Smart Delivery برخوردار خواهد بود.

بازی Far Cry 6 در تاریخ هفتم اکتبر سال جاری (۱۵ مهرماه) برای پلتفرم‌های PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X/S، PC‌ و سرویس استریم Google Stadia منتشر خواهد شد. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، در صورتی که سوال یا دیدگاهی در مورد بازی Far Cry 6 داشته باشید، خوشحال می‌شویم که با ما در میان بگذارید.

Far Cry 6 next gen min

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *