اخبار, مجله بازی

نام FIFA رسما به EA Sports FC تغییر کرد

تغییر نام فیفا

تغییر نام فیفا پس از منتشر شدن Fifa 23 انجام خواهد شد

EA اعلام کرد که تغییر نام فیفا رسما به EA Sports FC انجام شده و پس از بازی امسال یعنی FIFA 23، این نام تغییر خواهد کرد و همکاری آن‌ها با فدراسیون جهانی فوتبال پس از سه دهه خاتمه یافته است. EA Sports در بلاگ خود خبر از تغییر نام فیفا پس از بازی بعدی این مجموعه داد و اعلام کرد که اطلاعات تکمیلی درباره EA Sports FC در جولای سال 2023 منتشر خواهد شد. “این استقلال پلتفرم به ما این فرصت را می‌دهد که خلق کنیم، نوآوری کنیم و ارتقا پیدا کنیم” برگرفته از پیام Group GM کمپانی EA Sports، «کم وبر».

وبر همچنین اظهار داشت که علیرغم اینکه بازی دیگر لایسنس نام فیفا را ندارد، اما EA Sports FC همچنان لایسنس لیگ‌ها، باشگاه‌ها و بازیکنان FIFA را خواهد داشت (بیش از 19000 بازیکن حرفه‌ای، بیش از 700 تیم مختلف، بیش از 100 استادیوم و 30 لیگ حرفه‌ای). پیام‌های حمایت مختلفی از سمت English Premier League، LaLiga، Bundesliga، UEFA و … برای حمایت از EA ارسال شده است. خود FIFA هنوز هیچ بیانیه‌ای منتشر نکرده است.

نائب ریس EA Sports، «دیوید جکسون»، در گفتگو با BBC درباره حذفیات EA Sports FC گفت: “بازیکنان این سری تنها متوجه دو تغییر خواهند شد: نام و محتوای جام جهانی هر چهار سال یک بار. به جز این دو مورد همه تغییرات در راستای بهبود بازی و تبدیل به عنوان مورد علاقه طرفداران خواهد بود و تفاوتی با FIFA نخواهد داشت.”

نام FIFA
تغییر نام فیفا

«وبر» همچنین اضافه کرد: “با توسعه تجربیات جدید، بازی در سرتاسر دنیا فراگیرتر خواهد شد و شادی مضاعفی به ارمغان خواهد آورد. جزئیات بیشتری در این باره ماه آینده منتشر خواهد شد. نسخه بعدی و آخر FIFA شامل ویژگی‌هایی نظیر گیم مودها، محتواهای جام جهانی، باشگاه‌ها، لیگ‌ها، تورنمنت‌ها و بازیکنانی می‌شود که پیش‌تر هم در فیفا استفاده می‌شد و وبر همچنین گفت که اطلاعات جدید درباره EA Sports FC در جولای 2023 منتشر خواهد شد.”

EA قبلا اعلام کرده بود که در جستجوی نام جدیدی برای این سری است و نام تجاری EA Sports FC را برگزید، اما اکنون برای اولین بار است که این تغییر نام فیفا رسما اعلام می‌شود. گزارش‌هایی منتشر شده بود که نشان می‌داد FIFA برای هر 4 سال استفاده از نامش 1 میلیارد دلار از EAطلب کرده بود.

مدیر عامل EA، «اندرو ویلسون»، گفته که ارزش نام فیفا در سالی که جام جهانی برگزار نمی‌شود، تنها 4 حرف بر روی جعبه بازی است. او هچنین گفت: این استدلال من است – که ممکن است جانب‌دارانه باشد – نام فیفا از نظر تجاری ارزش زیادی دارد، اما تاثیر چندانی بر فروش یک بازی فوتبالی ندارد. FIFA نهاد بین‌المللی فدراسیون‌های فوتبال است و چندین سال است که درگیر رسوایی‌های بزرگی شده است.

مشخص نیست که آیا FIFA مجوز استفاده از نام خود را به شرکت دیگری خواهد داد یا خیر. سری FIFA از جمله فرانچایزهای موفق تاریخ است و همیشه در زمینه فروش خوش درخشیده است و باید دید که این تغییر نام فیفا چه تاثیری بر فروش این بازی خواهد گذاشت.

منبع: ign

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *