مجله بازی, آموزش

5 نکته کلیدی که قبل از استفاده از پلی استیشن 5 باید بدانید

5 نکته کلیدی که قبل از استفاده از پلی استیشن 5 باید بدانید

 بالاخره پلی استیشن 5 وارد بازار شد.

اگر این کنسول را خریداری کرده‌اید و یا قصد خرید PS5 را دارید، بهتر است قبل از استفاده از آن این مقاله را مطالعه کنید و با توجه به قیمت تمام شده بالای این کنسول در کشور بیش از پیش نیاز به مراقبت دارد و نکاتی هست که برای بهینه شدن کارآیی و عمر بهتر آن باید به آنها عمل کنید؛ در این مقاله به بررسی این نکات می پردازیم.

1- کنسول را به حالت عمودی قرار دهید

نحوه قرار گیری کنسول یکی از مهمترین نکاتی است که باید رعایت کنید شما می توانید کنسول را به حالت عمودی و افقی قرار دهید اما به این نکته توجه داشته باشید که حالت عمودی بهترین حالت ممکن برای بهینه شدن فن خنک کننده پلی استیشن 5 است و با توجه به سخت افزار قدرتمند آن نیاز است که کنسول در حالت بهینه کار کند.

2- بازی A stro Playroom را اجرا کنید

یکی از ابتکارات شرکت سونی در نسل نهم آموزش کار با کنسول خود یعنی پلی استیشن 5 است سونی این آموزش را در قالب یک بازی به نام A stro Playroom  به صورت رایگان و پیش فرض در کنسول خود قرار داده است در این بازی تمام قابلیت‌های جدید کنترلر دوال سنس آموزش داده می شود نکته قابل توجه در مورد این بازی وجود مراحل متنوع و طولانی است که آن را از یک آموزش ساده فراتر برده است.

3- از قابلیت های پشتیبانی از نسل قبل استفاده کنید

در صورتی که از دارندگان کنسول های نسل هشتم سونی هستید می توانید دیسکهای بازی و اکانت خود را برای پلی استیشن 5 استفاده کنید پس قبل از کار دیگری اکانت شخصی پلی استیشن 4 خود را بر روی کنسول جدید سینگ کنید البته ممکن است این عملیات چند ساعتی هم طول بکشد.

4- صدای سه بعدی را راه اندازی کنید

صدای سه بعدی و تنظیمات صوتی کنسول خود را شخصی سازی کنید مخصوصا اگر هدفون Pulse 3D  را خریداری کرده اید برای بهتر شدن کارایی و نزدیک کردن آن به سلیقه شخصی تان حتماً این کار را انجام دهید.

5-  تنظیمات Power Saving خود را شخصی سازی کنید

علیرغم اینکه پلی استیشن 5 از نظر مصرف برق نسبت به کنسول های نسل هشتم پیشرفت داشته و مصرف برق را کاهش داده است اما با شخصی سازی قسمت Power Saving می توانید باز هم مصرف برق را بهینه کنید و علاوه بر این زمان خاموش شدن پس از استفاده کردن از کنترلر زمان ورود کنسول به حالت Screen Save را شخصی سازی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *