مجله بازی, آموزش, سخت افزار

حالت رست مود ( rest mode ) پلی استیشن 5 چگونه است؟

رست مود پلی استیشن 5
در اوایل انتشار کنسول های نسل جدید شرکت سونی ، زمان کوتاهی می برد تا کاربران و بازیکنان با تغییرات جدید و قابلیت های مختلف کنسول های نسل جدید آشنا شود.
با توجه به اینکه سیستم عامل PS5 تغییرات بسیار زیادی نسبت به کنسول نسل هشتمی خود پلی استیشن ۴ داشته است اما همه قابلیت های قبلی را می توان در جای قبلی آنها پیدا کرد.
یکی از تغییراتی که این سیستم عامل نسبت به قبل کرده خاموش کردن کنسول با استفاده از میانبر های دسته کنترلر دوال سنس است.
در کنسول نسل هشتمی سونی پلی استیشن ۴ این کار بسیار آسان بود و برای دسترسی به منوی پاور کنسول فقط لازم بود در هر موقعیتی دکمه پلی استیشن وسط کنترل را نگه دارید تا خاموش شود.
حالت رست مود ( rest mode ) پلی استیشن 5 چگونه است؟اما شرایط در کنسول پلی استیشن ۵ کمی متفاوت است و برای دسترسی به منوی میانبر ها تنها کافی است یک بار دکمه پلی استیشن را فشار دهید با انجام این کار علاوه بر نشان دادن منوی میانبر ها اطلاعات مربوط به هر بازی و همه میانبر های مورد نیاز کاربر را در دسترس قرار می‌دهد که در انتهای سمت راست منو هم می‌توان منوی مربوط به تنظیمات پاور دستگاه را پیدا کرد.
این منو دقیقا همان گزینه های است که در سیستم عامل پلی استیشن ۴ قرار دارد
 گزینه اول برای قرار دادن کنسول در حالت رست مود است که در این حالت نیمه روشن قرار می گیرد.
گزینه دوم خاموش کردن کامل کنسول است که کاربران حتما قبل از اینکه کنسول را از برق بکشند باید با استفاده از این گزینه کاملا کنسول را خاموش کنند.
گزینه آخر هم مربوط به ری استارت کنسول پلی استیشن ۵ است که یک بار دستگاه را خاموش و روشن می کند.

کاربرد حالت رست مود در پلی استیشن ۵

 حالت ریست مود در پلی استیشن ۵ حالت جدیدی به حساب می‌آید.
حالت رست مود دستگاه را با مصرف کم برق در حالت نیمه روشن نگه می دارد این حالت نیمه روشن به کنسول پلی استیشن ۵ این اجازه را می دهد ایستادر پس زمینه فعالیت های مختلفی را انجام دهد.

کاربرد حالت رست مود در پلی استیشن ۵شارژ کردن دسته

پورت های یو اس بی پلی استیشن ۵ در حالت رست مود انرژی الکتریکی برای شارژ کردن کنترلر دوال سنس را دارد و کاربران می‌توانند با وصل کردن کنترلر به دستگاه و قرار دادن کنسول در حالت رست مود آن را شارژ کنند.
 در حالت عادی این پورت ها تا سه ساعت فعال هستند ولی با فعال کردنpower saving  در تنظیمات می‌توان میزان فعال ماندن پورت ها را بیشتر کرد.
کنترلر دوال سنس بصورت آنلاین
با قرار دادن کنسول در حالت رست مود کاربر می‌تواند با استفاده از قابلیت remote play از راه دور از دستگاههای مختلف به کنسول خود دسترسی داشته باشد به طور مثال بازیکنان می توانند با دانلود اپلیکیشن remote app بازی های کنسول را نصب کنند.
مسدود کردن بازی ها
در حالت rest mode کاربران می‌توانند بازی‌ها را در حافظه ذخیره کنند و در حالت مسدود نگه دارند و همچنین با روشن کردن کامل دستگاه می توانند به سرعت بازی مسدود شده را اجرا کنند.
به روز رسانی بازی ها
اگر کنسول به اینترنت متصل باشد کاربران می توانند در حالت رست مود بازی های نصب شده را روی حافظه دستگاه به روز نگه دارند و در صورت آپدیت به صورت خودکار شروع به روز رسانی بازی کند‌.

خرید PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *