اخبار, بازی های آینده, مجله بازی

جزئیاتی جدید درباره GTA 6

جزئیات جدید جی تی ای 6

جزئیات جدید جی تی ای 6

این بار شایعات سال 2024 را هدف گرفته اند!

شایعات نسخه جدید GTA ظاهرا تمامی ندارد. این بار اومدیم تا راجب جزئیات جدید جی تی ای 6 صحبت کنیم.

تقریبا از سال 2019 و پس از عرضه موفق Red Dead Redemption 2 هر روز شاهد انتشار اخبار و شایعات جدیدی از نسخه بعدی مجموعه Grand Theft Auto هستیم. شایعات مختلفی زمان بازی را به عقب و جلو می‌بردند و ما شاهد این بودیم که تعداد کاراکترها همیشه تغییر می‌کرد. در حال حاضر تنها اطلاعات رسمی درباره GTA 6 این است که بازی‌ ای تحت عنوان نسخه جدید GTA در دست ساخت است.

شایعات جدید که این بار هم ظاهرا از توییتر نشعت گرفته اند به موارد مختلفی از این بازی از قبیل نقشه، داستان و شهرها اشاره می‌کنند.

پیش از همه چیز باید اشاره کنیم که ظاهرا ساخت این بازی یک سال پس از عرضه بی‌نظیر GTA 5 آغاز شده و اگر این مورد صحت داشته باشد، GTA 6 احتمالا یکی از سنگین‌ترین پروژه‌های تاریخ ویدیوگیم خواهد بود که حداقل 9 یا 10 سال در روند تولید قرار داشته است. (آن هم در کرانچ صفت و سخت راکستار!)

بازی جی تی ای 6

شایعات زیادی پیرامون پروتاگونیست و یا پروتاگونیست‌های این بازی وجود داشته است. برخی صحبت از کاراکتر مونث و برخی صحبت از مهاجری به نام «ریکاردو» می‌کردند که به دنبال شکل دادن کارتلی مواد مخدر در دهه 80 میلادی است. این لیکر جدید اما ادعا کرده که بازی در دوران مدرن و احتمالا سال 2023 و یا 2024 جریان خواهد داشت و راکستار مانند دو نسخه قبلی بازی را در زمان حال روایت خواهد کرد.

به مانند نسخه پنجم این بازی نیز قرار است تا سه شخصیت اصلی داشته باشد که علاوه بر «ریکاردو» ظاهرا دو کاراکتر دیگر به نام‌های «رز» و «کیسی» نیز در بازی حضور خواهند داشت و راکستار بالاخره عنوانی با پروتاگونیست زن عرضه می‌کند! (البته اگر از GTA 1 و آن داستان پردازی سطحی فاکتور بگیریم)

rsz_gta-6-thumbnail

ادامه جزئیات جدید جی تی ای 6

در جزئیات جدید جی تی ای 6 مورد دیگری که می‌تواند باعث تاریخ‌ سازی GTA 6 شود، نقشه آن است که قرار است تا در شهرهای Liberty City (با الهام از نیویورک)، Vice City (با الهام از میامی)، Carcer City (شهر اصلی بازی Manhunt)، Cottonmouth (از بازی Manhunt 2) و بخشی با الهام از آفریقای جنوبی روایت شود.

این نقشه ظاهرا چیزی در حدود 362 کیلومتر مربع وسعت خواهد داشت و تقریبا 5 برابر GTA 5 خواهد بود. با توجه به سابقه راکستار در ساخت دنیاهای غنی، اگر این شایعه حقیقت داشته باشد یعنی که این بازی توانایی سرگرم کردن ما برای صدها و حتی هزاران ساعت را دارد.

بر طبق این اطلاعات تکمیل داستان بازی چیزی در حدود 70 تا 80 ساعت زمان خواهد برد و این یعنی که GTA 6 پا را از Red Dead Redemption 2 هم فراتر خواهد گذاشت. تخمین زده شده که راکستار چیزی حدود 500 میلیون دلار برای ساخت این بازی هزینه کرده و 100 میلیون دلار هم برای مارکتینگ این بازی اختصاص داده شده است.

جزئیات جدید جی تی ای 6

انتظار می‌رود تا این بازی در اواخر سال 2023 معرفی شود و یک سال بعد هم به بازار عرضه شود و بتواند فروشی 1 میلیارد دلاری در روز اول داشته باشد.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا به نظرتان GTA 6 ارزش این همه سال صبر کردن را دارد؟

نویسنده : علیرضا روستائی

موضوع: جزئیات جدید جی تی ای 6

تاریخچه سری بازی های جی تی ای
هرآنچه در مورد Grand Theft Auto 6 می دانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *