مجله بازی

بازی GTA 6 در مقابل Red dead redemption 3: کدامیک بهتر خواهد بود؟

تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3

تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3

Red dead redemption 3 شاهکاری از Rockstar games است و یکی از بازی‌های خاص و پرطرفدار این استودیو محسوب می‌شود. این بازی به واسطه قابلیت‌های ویژه‌ای که در اختیار کاربران و گیمرها قرار می‌دهد، خیلی سریع در میان گیمرها به محبوبیت رسیده است و میلیون‌ها طرفدار دارد.

اما این استودیو در حال حاضر در حال ساخت دو بازی به نام GTA 6 و Red dead redemption3 است که تا به امروز تنها ویدیوها و تصاویری از نسخه اولیه آن‌ها به نمایش درآمده است. در این مطلب به تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3 می‌پردازیم. اگر طرفدار بازی‌های ویدیویی هستید در ادامه با ما همراه شوید.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های 3 Red dead redemption

رد دد ردمپشن ۳ یکی از آثار جاه طلبانه راکستار گیمز معرفی می‌شود. در این بازی جزئیات داستانی و گرافیک به قدری مورد اهمیت قرار گرفته و روی آن مانور داده شده است که در بسیاری موارد نمی‌توان این جزئیات داستانی را از واقعیت تشخیص داد؛ بنابراین اگر شرکت راکستار گیمز تصمیم بگیرد که رد دد ردمپشن ۳ را بسازد، قطعاً کار سخت و چالش برانگیزی را پیش رو دارد؛ چرا که انتظارات کاربران از این نسخه بسیار بالا است و در آخرین سطح ممکن قرار دارد.

اما انتظار می‌رود که راک استار بتواند انتظارات کاربران را در مورد نسخه ۳ بازی رد دد ردمپشن تا حد زیادی برطرف کند. اما ۵ ویژگی که گیمرها انتظار دارند در رد دد ردمپشن ۳ مشاهده کنند، به شرح زیر است.

Red dead redemption 333

نقشه‌ها و مکان‌های جدید

گیمرهایی که بازی رد دد ردمپشن ۲ را پشت سر گذاشته‌اند، اکنون انتظار دارند که در نقشه‌ها و مکان‌های رد دد ردمپشن ۳ تغییرات و گستردگی‌های بیشتری اتفاق بیفتد. طرفداران این بازی دوست ندارند که مجددا در شهرهای کوچکی مثل شهر ولنتاین ماجراجویی کنند و منتظر اضافه شدن مکان‌های جدید و دیدنی در دنیای غرب هستند.

سیستم سفر سریع

سیستم سفر بازی رد دد ردمپشن ۲ یکی از ضعف‌های این بازی محسوب می‌شود که ناامیدی طرفداران را به همراه داشته است؛ چرا که این سیستم به شدت محدود کار می‌کرد و در بسیاری مواقع گیمرها حوصله طی کردن مسیرهای طولانی را در دنیای بازی نداشتند؛ بنابراین انتظار می‌رود در رد دد ردمپشن ۳ قابلیتی برای یک سفر باورپذیر اما سریع وجود داشته باشد که این موضوع می‌تواند یک نقطه قوت برای این بازی محسوب شود.

سطح جدیدی از واقع گرایی

شبیه‌سازی درون بازی یکی از جنبه‌های نیاز به تغییر بازی رد دد ردمپشن ۲ است که انتظار داریم در سری جدید این موضوع برطرف شود. هر کسی که این بازی را قبلاً تجربه کرده است، می‌داند که این بازی فوق العاده واقع گرایانه و بسیار شبیه به واقعیت طراحی شده است.

اما برخی از گیمرها در این زمینه اختلاف نظر دارند. به طور کلی انتظار داریم در رد دد ردمپشن ۳ راکستار با توجه به تعادل در شبیه‌سازی غرب وحشی، باز هم طرفداران خود را شگفت زده کند.

محتوای اضافه و DLC

طرفداران رد دد ردمپشن ۲ انتظار داشتند که محتوای داستانی برای این بازی عرضه شود. از آن جا که عرضه دی‌ال‌سی برای رد دد ردمپشن۱ بسیار خوشایند و مورد استقبال گیمرها قرار گرفت، همه گیمرها انتظار داشتند که چنین حرکتی برای نسخه ۲ این بازی هم اتفاق بیفتد. اما تا به امروز هیچ دی ال سی یا محتوای داستانی برای رد دد ردمپشن ۲ اتفاق نیفتاده که انتظار می‌رود در نسخه ۳ این بازی حداقل یک dlc داستانی عرضه شود.

سیستم تیراندازی پیشرفته

نحوه کنترل اسلحه، سیستم شلیک با اسلحه و هدف گیری و سنگر گرفتن در بازی رد دد ردمپشن ۲ بسیار وقت گیر و ناراضی کننده بود؛ بنابراین کاربران این بازی انتظار دارند در نسخه ۳ تمامی این مشکلات برطرف شود.

عظمت و پویایی دنیا

رد دد ردمپشن ۲ دنیای عظیم و پویا داشت که یکی از نقاط مثبت و عطف این بازی محسوب می‌شد؛ بنابراین انتظار داریم که در نسخه جدید این بازی طرفداران با دنیای شگفت‌انگیز و البته بزرگتری روبرو شوند.

rdriii

ویژگی‌ های 6 GTA

بازی GTA 6 یکی از گیم‌های نسل جدید است که به زودی از آن رونمایی می‌شود. این بازی نسخه جدیدی از جی تی‌ ای ۵ است که ۱۰ سال از انتشار آن می‌گذرد و به واسطه ویژگی‌های منحصر به فردش توانست رکوردهای فروش را به شکل ویژه‌ای جابه جا کند. در ۴ فوریه سال ۲۰۲۲ راکستار تایید کرد که قرار است نسخه جدیدی از جی تی‌ای را تحت عنوان جی تی‌ای ۶ منتشر کند.

داستان این بازی با توجه به ویدیوها و تصاویری که از آن منتشر شدهدر دو شهر خیالی به نام vice City و Liberty City اتفاق می‌افتد. Vice city شهری در فلوراید است که اتفاقات آن در سال ۱۹۸۰ رخ می‌دهد.

اما Liberty City شهری در نیویورک است که اتفاقات آن در زمان حال رخ می‌دهد. گیمرها با توجه به ویژگی‌های جی تی‌ای ۵ انتظار دارند که در نسخه جدید این بازی قابلیت‌ها و ویژگی‌های بهتری اعمال شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • امکان بازی به صورت چند نفره در فضای آنلاین
 • گیم پلی و گرافیک فوق العاده پیشرفته‌تر
 • یک دنیای بازی زنده و البته بزرگ‌تر
 • داستان‌پردازی و شخصیت‌پردازی جدیدتر

همانطور که گفته شد شرکت راک استار اعلام کرده است که در اوایل آذر ماه امسال نسخه جی تی‌ای ۶ را منتشر می‌کند و این خبر در یک پست اینستاگرامی توسط رئیس شرکت راکستار اعلام شده است.

در شهریور ماه سال ۱۴۰۱ چندین ویدیو و عکس از بازی جی تی‌ای ۶ منتشر شد که راک استار تاکید کرد که این تصاویر از نسخه اولیه بازی جی تی‌ای ۶ هستند. با توجه به این تصاویر می‌توان حدس زد که گیم پلی این بازی در شهر وای سیتی اتفاق می‌افتد.

شخصیت‌ های این بازی

با انتشار ویدیوها و تصاویر این بازی شاهد دو شخصیت مرد و زن در بازی هستیم که نام آنها جیسون و لوسیا است. می‌توان حدس زد داستان این بازی از زوج خلافکار و شناخته شده به نام کلاید و بانی الهام گرفته شده است. اما هنوز رابطه این دو شخصیت در بازی جی تی‌ای ۶ به طور کامل مشخص نیست.

گیم پلی بازی GTA 6

تا زمانی که این بازی منتشر نشده نمی‌توانیم درباره گیم پلی آن صحبت کنیم. اما با توجه به ویدیوها می‌شود گفت که مکانیزم‌های مخفی‌کاری جدیدی در این بازی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سینه‌خیز رفتن، حمل جنازه‌ها و رابط کاربری انتخاب سلاح اشاره کرد. علاوه بر آن سیستم تعقیب و گریز ۵ ستاره پلیس برای این بازی در نظر گرفته شده و پلیس وایس سیتی برای تعقیب جیسون و لوسیا از هوش مصنوعی بهبود یافته استفاده می‌کند.

gta66666

تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3

برخی از کاربران فکر می‌کنند که GTA 6 مشابه بازی 3 Red dead redemption خواهد بود و هیچ وجه تفاوتی در این دو نسخه وجود ندارد. اما این موضوع کاملاً غلط است. در تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3 باید بیان کنیم که تفاوت‌های زیادی در داستان و گیم پلی این دو بازی وجود دارد.

اگرچه هر دوی این بازی‌ها ساخت یک استودیو است و امکان دارد از نظر اساس و پایه شبیه به هم باشند، اما GTA 6 تجربه متفاوتی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد.

 1. در تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3 باید بدانید که این دو بازی ممکن است درست شبیه هم طنز خاصی داشته باشند، اما قطعاً نحوه برخورد با آن‌ها در هر یک از نسخه‌ها کاملاً متفاوت است. مثلاً در رد دد ردمپشن ۲ صحنه‌های طنز و خنده‌دار را شاهد بودیم اما در GTA انتظار می‌رود که صحنه‌ها با قاطعیت و جدیت بیشتری پیش بروند.
 2. موضوع دیگری که در تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3 می‌توانیم به آن اشاره کنیم، سطح گرافیک بازی‌ها است. راک استار در نسخه GTA 6 بخش گرافیک را به شکل ویژه‌ای افزایش داده است. همچنین هر نسل جی تی‌ای از نظر گرافیک بهتر از نسل قبلی خود بوده است و افق‌های جدیدی در نسخه‌های جدید ایجاد می‌شود که قطعاً در نسخه ششم هم این موضوع اتفاق خواهد افتاد.
 3. با توجه به تصاویر و ویدیوهای لو رفته از GTA این موضوع کاملاً مشخص است که در تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3، بی‌شک GTA از نظر گرافیک پیشرفت‌های چشمگیر و مختلفی دارد که موجب هیجان و شگفتی کاربران خواهد شد.
 4. همچنین راکستار گیمز فناوری جدیدی را برای فیزیک آب و فیزیک وسایل نقلیه در بازی جی تی‌ای اعمال کرده است و برخوردهای دقیق‌تر و واقع گرایانه‌ای را در این بازی شاهد هستیم. علاوه بر آن جی تی‌ای ۶ یک سیستم آب و هوای بسیار شبیه به واقعیت دارد که در روند بازی و بر محیط و گیم پلی تاثیر می‌گذارد. به طور مثال در آب و هوای باد و بارانی کنترل وسیله شما درست مانند واقعیت سخت‌تر می‌شود.
سخن پایانی

بازی‌های جی تی‌ای ۶ و رد دد ردمپشن ۳ هر دو نسخه جدیدی از بازی‌های نسل قبلی خود هستند که شاهکار شرکت راک استار به شمار می‌روند. در این مطلب به تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3 پرداختیم و نقاط قوت و ضعف هر یک از این گیم‌ها را به طور مجزا بررسی کردیم.

در نهایت می‌توان گفت جی تی ای ۶ با توجه به سیستم واقع گرایانه قوی‌تر و فناوری پیشرفته‌تری که دارد نسبت به بازی رد دد ردمپشن ۳ یک سر و گردن بالاتر است و تجربه متفاوتی را برای کاربران و گیمرها در نظر دارد.

بازی PS5

تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3

سوالات متداول
 1. بازی جی تی ‌ای ۶ چه زمانی منتشر می‌شود؟

تاکنون تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی اعلام نشده است، اما انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ منتشر شود.

 1. بازی جی تی‌ای ۶ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

انتظار می‌رود در این بازی یک دنیای بزرگ و زنده با گرافیک پیشرفته، امکان بازی چند نفره آنلاین و شخصیت‌پردازی و داستان‌پردازی جدید را شاهد باشیم.

 1. در تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3 به چه نتیجه‌ای می‌رسیم؟

در تفاوت GTA 6 با Red dead redemption 3 نتیجه می‌گیریم که بازی جی تی‌ای ۶ از لحاظ گرافیک، داستان بازی و تکنولوژی پیشرفت‌های چشمگیر و بیشتری را در مقایسه با رد دد ردمپشن ۳ داشته باشد.

 1. رد دد ردمپشن ۳ در چه تاریخی عرضه می‌شود؟

هنوز تاریخ دقیق برای انتشار این بازی اعلام نشده است.

1 نظر در “بازی GTA 6 در مقابل Red dead redemption 3: کدامیک بهتر خواهد بود؟

 1. Ali گفت:

  نویسنده فن GTA هست
  صد درصد
  ردد خنده دار تر از جی تی ای؟
  جی تی ای زودتر از ردد میاد بعد جی تی ای گرافیک و … بهتر داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *