مجله بازی

بهترین فرمون های ایکس باکس کدامند؟

بهترین فرمون های ایکس باکس

بهترین فرمون های ایکس باکس

برای آنهایی که عاشق مسابقات اتومبیلرانی هستند هیچ‌چیزی لذت‌بخش‌تر از شبیه‌سازی حس آن در خانه نیست. با کنسول ایکس باکس سری ایکس می‌توان بهترین بازی‌های اتومبیلرانی را با عالی‌ترین کیفیت گرافیکی انجام داد؛ حالا با داشتن یک فرمون عالی می‌توانیم این لذت را به اوج برسانیم.

شما هم اگر می‌خواهید برای کنسول ایکس باکس سری ایکس‌ خود یک فرمون خوب بخرید و نمی‌دانید چه گزینه‌ای را از بین انبوه فرمون‌های بازار انتخاب کنید، در این مقاله با ما باشید با معرفی بهترین فرمون های ایکس باکس سری ایکس.

لیست بهترین فرمون های ایکس باکس سری ایکس

انتخاب برای خرید بهترین فرمون های ایکس باکس برای برخی کمی چالش‌برانگیز است. سلیقه و تمایل هر پلیری با دیگری فرق می‌کند. هم‌چنین بودجه‌ای که فرد برای خرید فرمون اختصاص می‌دهد نیز به شرایط مالی خود او بستگی دارد.

به همین خاطر، سعی کردیم در این مقاله لیستی را از بهترین فرمون های ایکس باکس تهیه کنیم که هم به درد آنهایی بخورد که همیشه دنبال گران‌ترین‌ها لوکس‌ترین‌ها هستند و هم به درد آن‌هایی بخورد که بودجه محدودی دارند و نمی‌خواهند پول زیادی خرج کنند. پس لیست بهترین فرمون های ایکس باکس را از دست ندهید.

۱. Logitech G920

فرمون لاگی‌تک جی۹۲۰ یکی از بهترین فرمون‌های بازی ساخت کمپانی معروف Logitech است. این فرمون کاملا حس دسته ایکس را به شما می‌دهد؛ چون هم دکمه‌های آن مثل ایکس باکس است و هم آرم ایکس باکس را می‌توانید در قسمت پایین فرمون مشاهده کنید.

در فرمون Logitech G920 ویژگی Force Feedback یا بازخورد نیرویی بسیار خوبی به کار رفته است. سفت و نرم شدن فرمون با تغییر سرعت، لرزش فرمون در هنگام خارج‌شدن از پیست، چرخش خودکار فرمون در هنگامی که مستقیم حرکت می‌کنیم همه و همه این حس را برای‌مان تداعی می‌کند که انگار واقعا فرمون یک اتومبیل مسابقه‌ای واقعی را در دست‌مان گرفته باشیم.

همان‌طور که گفتیم فرمون لاگی‌تک جی۹۲۰ انحصارا برای کنسول Xbox ساخته شده و یکی از بهترین فرمون های ایکس باکس است. با سه پدال گاز، ترمز و کلاچی که دارد، می‌توانیم قشنگ حس کنیم که سوار بر اتومبیل هستیم.

اگر با میزان فرو رفتن و سفت و شل بودن حرکت پدال‌ها هم مشکلی داشته باشید می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید. بله! این پدال‌ها قابل تنظیم هستند تا پلیر بسته به سلیقه خودش آن‌ها را تنظیم کند.

این فرمون هم‌چنین قابلیت چرخش ۹۰۰ درجه دارد و ۱۳ دکمه روی آن به‌کار رفته است تا هیچ چیزی را از منوی بازی از دست ندهید.

فرمون Logitech G920

۲. Thrustmaster Ferrari 485 Spider

اگر به فکر بودجه‌تان هستید و نمی‌خواهید بیش از یک اندازه معین برای خرید فرمون بازی هزینه کنید، فرمون فراری ۴۸۵ تراست‌مستر یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود.

این فرمون به نسبت قیمتی که روی آن گذاشته شده، امکانات واقعا خوبی دارد. ولی خب باید این را هم در نظر بگیرید که نمی‌توانید تمام ویژگی‌های یک فرمون تمام عیار را از آن انتظار داشته باشید. برای مثال، این فرمون چرخش ۲۰۰ درجه‌ای دارد که نسبت با بهترین فرمون های ایکس باکس دقت چندانی به هندلینگ اتومبیل در حین بازی‌کردن به شما نمی‌دهد.

با خرید فرمون Thrustmaster Ferrari 485 Spider، صاحب دو پدال گاز و ترمز پلاستیکی هم می‌شویم. اگر بخواهیم این پدال‌ها را با دیگر پدال‌های خوب بازار مقایسه کنیم، می‌فهمیم که کیفیت آن پایین‌تر است.

البته درست است که این پدال‌ها بهترین کیفیت ممکن را ندارند، ولی همین‌قدر که برای گاز دادن و ترمز گرفتن از پای‌مان استفاده کنیم و نیازی به فشار دادن تریگرهای دسته نداشته باشیم کافی است.

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های فرمون فراری ۴۸۵ این است که دقیقا شبیه به فرمون اتومبیل مسابقه‌ای فراری طراحی شده. هم‌چنین در پشت این فرمون یک پدال مخصوص تعویض دنده هم کار گذاشته شده تا دقیقا حس رانندگان فرمول یک را در هنگام بازی با ایکس باکس خود تجربه کنید. فراموش نکنید که این فرمون جزو بهترین فرمون های ایکس باکس است!

فرمون Thrustmaster Ferrari 485 Spider

۳. Thrustmaster TMX

سومین فرمون در لیست بهترین فرمون های ایکس باکس سری ایکس را هم از بین تولیدات کمپانی تراست‌مستر انتخاب کرده‌ایم. به مانند تمام فرمون‌های حرفه‌ای در بازار، ویژگی بازخورد نیرویی Force Feedback در این فرمون هم به‌کار رفته که باید گفت که دقت و ظرافت آن کم‌تر از فرمون‌های گران در بازار است. شاید دلیلش این باشد که فرمون تراست‌مستر تی‌ام‌ایکس جز اولین فرمون‌های ساخت تراست مستر بود که این ویژگی را در آن قرار داده بودند.

البته این ضعیف‌بودن فورس فیدبک در فرمون Thrustmaster TMX نسبت به دیگر فرمون‌های خوب در بازار به آن معنا نیست که هیچ لذتی از بازی‌کردن با آن نصیب‌مان نمی‌شود. این فرمون تمام فشارهایی که در بازی به فرمون وارد می‌شود، برای پلیر تداعی می‌کند؛ ولی با کیفیت کم‌تر. شما حتی با این فرمون می‌توانید آن کشش را در هنگامی که دیگر اتومبیل‌ها از شما سرقت می‌گیرند،‌ حس کنید.

محل قرار‌گیری دکمه‌ها در فرمون تراست‌مستر تی‌ام‌ایکس آن‌چنان خوب طراحی نشده‌اند و گاهی برای فشار دادن یک دکمه باید زیادی انگشتان دست‌مان را باز کنیم؛ خصوص وقتی که نیاز به ترمز دستی داشته باشیم! به‌جز این مورد، هیچ ایراد دیگری نمی‌توانیم از طراحی عالی این فرمون بگیریم.

فرمون Thrustmaster TMX تا ۹۰۰ درجه قابلیت چرخش دارد و ۱۲ دکمه روی آن قرار داده شده است. پدال‌های این فرمون هم خوب هستند فقط مشکل‌شان این است که از جنس پلاستیک ساخته شده‌اند. در واقع حسی که پدال فلزی به پلیر می‌دهد خیلی واقعی‌تر از پدال پلاستیک است.

در مجموع حس گاز دادن و ترمز گرفتن با پدال خیلی خیلی بهتر از بازی‌کردن با دسته اصلی ایکس باکس است؛ فقط می‌توان گفت که در فرمون تراست‌مستر تی‌ام‌ایکس آن‌قدر عالی ساخته نشده که حس واقعی از اتومبیل‌رانی به ما دست بدهد. شما باید این را در نظر بگیرید که برای تجربه حس‌های واقعی‌تر، می‌بایست هزینه بیش‌تری هم بکنید.

فرمون Thrustmaster TMX

۴. Logitech G pro

و اما حالا که صحبت از هزینه بالا و تجربه حس واقعی‌تر شد، بیاید از غول بهترین فرمون های ایکس باکس یعنی لاگی‌تک جی پرو پرده‌بردای کنیم. یک فرمون ویژه و بی‌نقص همراه با تمامی امکاناتی که از یک فرمون خوب انتظار دارید.

ظاهر فرمون Logitech G Pro بر اساس اتومبیل فرمول ورستاپن Verstappen F1 سال ۲۰۲۳ طراحی شده است و درست به مانند آن اتومبیل، از همه نظر سر است. این فرمون با لوکس‌ترین متد طراحی و ساخته شده و ویژگی بازخورد نیرویی فوق‌العاده‌ای در آن به کار رفته که واقعا بتواند در حد یک فرمون فرمول ۱ باشد.

اما خب باید به این نکته هم اشاره کنیم که در کنار لوکس بودن، قیمت آن هم لوکس است. اگر می‌خواهید یک فرمون خیلی خوب بخرید و مشکلی بابت پرداخت ۱۰۰۰ دلار ندارید، کم‌تر فرمون دیگری پیدا می‌کنید که از فرمون لاگی‌تک جی پرو بهتر باشد.

یادتان است در مورد پدال‌های فرمون جی۹۲۰ چه تعریف‌هایی کردیم؟ پدال‌های این فرمون حتی از پدال‌های آن هم بهتر است! تمام جوانب این پدال‌ها یک مقدار بزرگ‌تر، نرم‌تر و پرمیوم‌تر است و در هر جهتی بهتر شده است. البته این پدال‌ها را باید جداگانه بخرید که آن‌ها هم هزینه خودشان را دارند.

در بخش زیر نوک انگشتان دست‌تان می‌توانید پدل‌های تعویض‌ دنده از جنس آهنربا را حس کنید که در حین تغییر دنده حس خوشایندی را به شما می‌دهد. فشار دادن این پدل‌ها و صدای ظریفی که از آن بیرون می‌آید واقعا لذت‌بخش است.

ویژگی بازخورد نیرویی Force Feedback قدرت‌مند و ۱۱ نانومتری به‌کار رفته در فرمون Logitech G Pro هیچ چیزی کم ندارد. این فرمون هم‌چنین قابلیت چرخش ۱۰۸۰ درجه دارد و از ۲۵ دکمه تشکیل شده است. فرمون لاگی‌تک جی پرو را از هر نظر می‌توان تغییر داد و شخصی‌سازی است کرد.

باز هم تکرار می‌کنیم فرمون Logitech G Pro به‌نسبت خیلی گران است؛ ولی به همان اندازه منحصر به فرد و عالی هم هست و جزو بهترین فرمون های ایکس باکس محسوب میشود.

فرمون Logitech G pro

۵. Thrustmaster T128

آخرین فرمونی که در لیست بهترین فرمون های ایکس باکس به شما معرفی می‌کنیم خوراک آن‌هایی است که می‌خواهند برای اولین بار فرمون بازی بخرند.

حتما نیازی نیست که برای اولین بار، آخرین تکنولوژی با بهترین متریال را تجربه کنیم. می‌توانیم از یک فرمون تراست‌مستر تی‌۱۲۸ شروع کنیم، سپس اگر راضی نشدیم (اگر راضی نشدیم!) برویم و فرمون‌های حرفه‌ای‌تر بخریم.

ویژگی‌های بازخورد نیرویی Force Feedback در این فرمون تمام فیچر‌های دیگر فرمون‌های پرمیوم را ندارد ولی باز هم خوب است.

فرمون Thrustmaster T128 دو پدال پلاستیکی هم دارد که از قضا آن‌چنان دل‌فریب نیستند. این پدال‌ها هم کوچک طراحی شده‌اند، هم سطح آن‌ها گریپ ندارد و ممکن است پای‌مان از روی آن سر بخورد.

فرمون تراست‌مستر تی۱۲۸ با وجود قیمت مناسبی که دارد باز هم از ویژگی‌های خوبی برخوردار است از بهترین فرمون های ایکس باکس است. برای مثال قابلیت چرخش ۹۰۰ درجه دارد از ۱۳ دکمه تشکیل شده است و محل قرار‌گیری پدل‌های تعویض دنده هم لذت خوبی به پلیر می‌دهند.

در مجموع از نظر ما با این قیمت هیچ فرمون بهتری را نمی‌توانید برای ایکس باکس پیدا کنید؛ خصوصا اگر فرمون‌اولی هم باشید.

فرمون Thrustmaster T128

ارزیابی بهترین فرمون های ایکس باکس سریز

بازی‌کردن با فرمون یا استرینگ‌ویل Steering wheel تجربه‌ای نیست که هر جایی گیرتان بیاید. بله درست است که قیمت این فرمون‌ها از قیمت دسته‌های اصلی ایکس باکس گران‌تر تمام می‌شود ولی آن حسی که از این فرمون‌ها در هنگام بازی‌های اتومبیل‌رانی می‌گیریم اصلا قابل مقایسه با دسته‌های عادی نیست.

آیا توانستید فرمون ایکس باکس مورد علاقه خود را از لیست بهترین فرمون های ایکس باکس سری ایکس در این مقاله پیدا کنید؟ خوشحال می‌شویم نظرتان را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *