اورجینال, پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, مقالات

تاریخچه بازی Assassin’s Creed

تاریخچه اساسین کرید

تاریخچه اساسین کرید Assassin’s Creed

می‌خواهید قبل از تحقیق در مورد آخرین نسخه، در مورد تاریخچه اساسین کرید بدانید؟ جای درستی آمده اید.

درک داستان‌ های بازی، تاریخچه اساسین کرید و ارتباط آنها به یکدیگر واقعأ دشوار است. سعی می کنیم این کار را تا حد امکان برایتان ساده کنیم. اگر تا به حال هیچ کدام از بازی‌ های این سری را بازی نکرده اید، به مطالعه ادامه دهید. این توضیح تمام ماجرا‌ها تا به اینجاست.

در این مقاله، فقط به تاریخچه اساسین کرید (بازی‌های اصلی این سری) می‌پردازیم. از نظر ما بعضی از بازی‌های این مجموعه از بهترین‌های تاریخ اکس‌باکس هستند و بعضی اصلأ! این مجموعه همچنین سری‌ های کمدی و داستان‌های منطبق بر داستان اصلی نیز دارد؛ گرچه، منطقی نیست که توصیه کنیم کسی تمام بازی‌های این سری را بخرد.

یوبیسافت به طرز عجیبی خطوط داستانی اصلی را بیرون از بازی‌ها روایت می‌کند، اما سعی می‌کنیم که مرور کوتاهی بر این بازی‌ها کنیم.

اگر به نسخه خاصی علاقه دارید یا می‌خواهید داستان آخرین نسخه را مطالعه کنید، می‌توانید فقط به آن بخش‌ها مراجعه کنید.

[lwptoc numeration=”none”]

Animus_1.28
توضیحات مهم درباره تاریخچه اساسین کرید

قبل از رفتن به سراغ خط داستانی باید با بعضی چیز‌ها آشنایی داشته باشید.

انیموس

انیموس دستگاهی است که دی ان ای را آنالیز می‌کند و به افراد امکان می‌دهد که خاطرات اجدادشان را زندگی کنند. بخاطر این دستگاه است که در اساسین کرید دوران‌ های مختلفی را بازی می‌کنیم.

این تکنولوژی در طول بازی پیشرفت می کند (که بعدأ هلیکس خوانده می‌شود) و به استفاده کننده امکان می‌دهد که به خاطرات اجداد دیگران نیز دسترسی داشته باشد.

اولین تمدن

در تاریخچه اساسین کرید اولین تمدن(که ایسو‌ نیز نامیده می شوند, پیشروان, و آنان که قبل از آن‌ها بودند) اولین نژاد انسان است که خیلی‌ها آن‌ها را خدا می‌خواندند‌، اما آن‌ها خود را اینچنین نمی نامیدند.

آن‌ها با استفاده از چیزهایی به اسم قطعات عدن انسان را آفریدند و به بردگی گرفتند تا خود آسوده زندگی کنند.

قطعات عدن

قطعات عدن می‌توانند اشکال مختلفی بگیرند و توانایی‌های مختلفی را در اختیار بگذارند, اما همه قدرت خارق العاده ای در خود دارند. اکثر این‌ها نقشی در بهره‌کشی از انسان داشتند, اما بعضی نیز کاربرد‌های انساندوستانه‌تری مانند قدرت التیام دادن داشتند.

ممکن است در بعضی وقت‌ها به آن‌ها اشیای پیشروان گفته شود‌, که قطعات عدن یکی از زیر‌مجموعه‌های آن‌ها هستند.

سیج‌ها

در تاریخچه اساسین کرید گرچه افراد اولین تمدن مدت‌ها پیش بخاطر بلایا از بین رفتند, دودمانشان در انسان‌ها ادامه پیدا کرد. سیج‌ها حلولی از ایسویی به نام آیتا هستند. سیج‌ها این توانایی را دارند که خاطرات آیتا را به یاد آورند و استعداد‌هایی بیشتر از انسان‌های معمولی دارند.

تاریخچه اساسین کرید بترتیب انتشار

گرچه داستان‌های این سری به هم مرتبطند، می توان بصورت جداگانه تک تک آنها را بررسی کرد.

assassins-creed-ezio-collection-review-brotherhood-flag-900x506
 Assasin’s Creed

الطایر-ابن الاحد که در دوران سومین جنگ صلیبی می‌زیست از سمت مربی فرقه، المعلم، مأمور شد که قطعه‌ای از عدن، به‌نام سیب عدن را بدست آورد. ناشی‌گری او باعث شد که یکی از قاتلان کشته و دیگری بطور کامل فلج شود.

سپس المعلم درجه او را تنزل می دهد و او را مأمور می کند که نه صلیبی (تمپلار)را بکشد. بعد از کشتن نهمین صلیبی, رییس صلیبیون، رابرت دو سابل به قلعه قاتلین ماصیاف برمی‌گردد و  متوجه می‌شود که المعلم به فرقه خیانت کرده و سیب عدن را دزدیده است.

نزاعی در می‌گیرد و به نظر می‌رسد که الطایر المعلم را می کشد‌، ونقشه ای نمایان می‌شود که محل دیگر قطعات عدن را نشان می‌دهد.

طرفداران دوست دارند که این بازی ریمستر شود.

g3VaBQ
Assasin’s Creed 2

اساسین کرید ΙΙ در دوره رنسانس در شهر فلورانس ایتالیا با تولد اتزیو آدیتوره آغاز می‌شود. سال‌ها بعد نشان داده می شود. اتزیو به مردی جوان تبدیل شد. او دید که پدر و برادرانش به اتهام خیانت کشته می شوند.

در راه گرفتن انتقام آن‌ها, متوجه می شود که پدرش عضو فرقه‌ای مخفی از قاتلین بوده است و پاجای‌پای او می‌گذارد. از فلورانس به ونیز می‌رود و در بین راه در چند شهر توقف می‌کند. اتزیو متوجه توطئه‌ای می‌شود. رودریگو بورجا عامل اصلی کشتار پدر و برادرش پاپ شده بود. او بورجا را شکست داد اما او را نکشت (یوبیسافت است دیگر). قطعه عدن را به عمویش داد تا از آن مراقبت کند.

zUHMNE
Assasin’s Creed Brotherhood

این نسخه بلافاصله پس از نسخه دوم آغاز می‌شود. اتزیو به مونته ریجیونی می‌رود اما دوباره به دردسر می‌افتد چون ((چزاره)) به روستا لشکرکشی می کند و سیب عدن را می‌دزدد. سپس اتزیو به سمت رم حرکت می‌کند تا این خانواده را یکبار برای همیشه از اریکه قدرت به‌زیر کشد. بعد از بدست آوردن اعتماد افراد فرقه، هم رودریگو و هم چزاره را شکست می‌دهد. سپس او سیب عدن را در صومعه‌ی اولین تمدن,در زیر آمفی‌تئاتر معروف شهر رم به نام کلوسئوم قرار می‌دهد.

تاریخچه اساسین کرید
SmTO9a
Assassin’s creed Revelations

در سال‌های بعد زندگیش، اتزیو به ماصیاف می‌رود تا بیشتر در مورد فرقه بفهمد. متأسفانه متوجه می‌شود که صلیبیون بر شهر تسلط پیدا کرده‌اند. متوجه می‌شود که کلید‌های کتابخانه‌ی مخفی الطایر در شهر قسطنطنیه در امپراطوری عثمانی قرار دارند.

به سمت قسطنطنیه رهسپار می‌شود اما بین دو برادر که برای سلطان شدن می‌جنگند گرفتار می‌شود. اتزیو با استفاده از کلید‌های الطایر بخشی از خاطراتش را زندگی می کند که همان کلید نیز به نوعی وسیله‌ای بجا مانده از اولین تمدن است. او سلیم را به سلطانی می‌رساند، و به ماصیاف برگشته‌، به سردابه می‌رود.

سپس عضوی از اولین تمدن هم با او و هم با دسموند (کسی که در زمان حال از انیموس استفاده می‌کند) ارتباط برقرار می‌کند و به آن‌ها محل سردابه‌ی مرکزی را می‌گوید که می‌تواند جلوی فاجعه‌ای که در پیش است را بگیرد.

assassins_creed_3_hd_wallpapers
Assasin’s Creed 3

اساسین کرید 3 در زمان انقلاب آمریکا روایت می‌شود.کانر کنوی که در قبیله با نام Ratonhnhake:ton شناخته می‌شود,در کودکی شاهد سوزانده شدن افراد قبیله‌اش است.

این جنایت را استعمارگران صلیبی/انگلیسی انجام می‌دهند. متوجه می‌شود که سرنوشتش نجات دادن بشریت از دست صلیبیون است.

این امر او را از نیویورک به بوستون و بخش‌هایی از خط مقدم می‌کشاند. او در آخر کلیدی از اولین تمدن بدست می آورد، اما تصمیم می‌گیرد که آن‌را دفن کند.

IJHAul
Assasin’s Creed 4: Black flag

بلک فلگ ما را به کارائیب در زمان رونق دزدی دریایی می‌برد. ادوارد کنوی، شخصیتی پول پرست است، و برخلاف قهرمان‌های اصلی نسخه‌های پیش قاتلی شرافتمند نیست. او شخصی را تعقیب کرده و او را می کشد، سپس خود را جای آن شخص جا می‌زند تا ثروت زیادی بدست آورد.

 اما آن فرد شخصی بود که به قاتلین خیانت کرده بود و می‌خواست قطعه ای از عدن را به صلیبیون بدهد. این اولین باری است که گیمر در مقابل قاتلین قرار می‌گیرد.

گیم‌پلی این بازی بیشتر متمرکز راندن کشتی و پیدا کردن گنج‌های کشتی‌هاست.

این نسخه سعی می‌کند که گیم‌پلی جذابی داشته باشد, اما داستان خوبی را روایت نمی‌کند. ادوارد در آخر به لندن می‌رود و با دو فرزندش زندگی می‌کند که یکی از آن‌ها پدر کانر کنوی, شخصیت اصلی اساسین کرید 3 خواهد بود.

تاریخچه اساسین کرید
aq6zSO
Assasin’s Creed Rogue

در تاریخچه اساسین کرید داستانی دیگر از زمان مستعمره بودن آمریکا، اینبار در خلال جنگ هفت ساله. هنگام انجام مأموریتی برای بدست آوردن قطعه‌ای از عدن, شی پاتریک کورمک می‌بیند که لیسبون را زلزله‌ای از بین می‌برد. اومتوجه می‌شود که قاتلین در ایجاد این زمین‌لرزه نقش داشته اند. هدف آن‌ها نیز بدست آوردن اشیایی از اولین تمدن بوده است.

او نگران می‌شود که این ابزار قدرتمند بدست قاتلین بیفتد. او به صلیبیون ملحق می‌شود و با قاتلین می‌جنگد. این بازی آخرین نسخه ای بود که برای کنسول‌های نسل هفتم منتشر می‌شد و آغازگر اتفاقات اساسین کرید یونیتی بود.

این اولین باری بود که گیمر به شکل مؤثری به عنوان شخصی از صلیبی‌ها بازی می‌کرد. این نسخه ریمستر نیز شده است, گرچه طرفداران دوست داشتند که نسخه‌های دیگری ریمستر می‌شد.

Diesel_productv2_assassins-creed-unity_home_ACU_UCS14913_EGST_Ba
Assasin’s Creed Unity

بعد از آنکه شی پاتریک کورمک پدر آرنو دوریان را می‌کشد, دوستی خانوادگی که او نیز عضو صلیبیون است, سرپرستی او را به عهده می‌گیرد. او به الیزه, دختر او علاقه مند است.

سال‌ها بعد اولین جرقه‌های انقلاب فرانسه زده می‌شود. نامه‌ای دریافت می‌کند که باید به دست پدر الیزه برسد. او نمی‌داند که دیر رساندن این نامه به قیمت جان پدر الیزه تمام خواهد شد. خلاصه آنکه با جسد او مواجه می‌شود و مأموران در همان لحظه سر رسیده و او را دستگیر می‌کنند.

به زندان حمله می‌شود و او فرار می‌کند.

به او پیشنهاد می‌شود که به فرقه قاتلین ملحق شود که در نهایت قبول می‌کند. فردی به نام فرانسوآ توماس ژرمن را که سیج نیز است، آزاد می‌کند. اما بعد از آن معلوم می‌شود که ژرمن خود پشت قتل پدر ایزه بوده است.

او با ژرمن نبرد می‌کند، و او را می‌کشد. متأسفانه الیزه نیز در این نبرد کشته می‌شود.

MSu90P
Assasin’s Creed Syndicate

انقلاب‌ها همیشه با خونریزی و هرج‌ومرج همراه نیستند، همانطور که در اساسین کرید سیندیکیت می‌بیند. ژاکوب (در بازی جیکوب خوانده می‌شود؛ در همین سری نیز شخصی به نام ایکیلز وجود دارد اما طبق قاعده باید آشیل ترجمه شود(داستان پاشنه آشیل را که شنیده‌اید).پس ما درست نوشتیم!) و خواهرش ایوی فرای دوقلویی هستند که درخواست کمک قاتلی را اجابت می‌کنند.

داستان در لندن ویکتوریایی روایت می‌شود(ملکه ویکتوریا).

ژاکوب گروه خودش را می‌سازد و سعی می‌کند که شهر را از چنگ صلیبیون در بیاورد. بازی در زمان انقلاب صنعتی است. در همین هنگام، ایوی در تلاش است تا قطعه‌ای از عدن را پیدا کند که در گوشه‌ای از شهر پنهان است.

دشمن اصلی آن‌ها کرائفورد استارّیک است.

نبردی در می‌گیرد و استارّیک از قطعه عدن که نامش ((شروئد))، به معنای کفن است استفاده می‌کند اما در آخر شکست می‌خورد, و این دوقلو، این قطعه را به زیر‌زمین قصر باکینگهام بر‌می‌گردانند.

Assassins-Creed-Origins-4k-gameplay
Assasin’s Creed Origins

بایک، مدجای (پلیس زمان فرعون‌ها)مصری سهوأ پسر خود را در درگیری با پنج مرد ماسک بر صورت می‌کشد. این افراد از گروهی‌به نام ((اردر آو ذی اِینشینتس)) (“Order Of The Ancients”) بودند.

انتقام؛ چشم در مقابل چشم. انتقام او را به سمت متحد شدن با کلئوپاترا، در جنگ با برادرش، بطلمیوس هشتم می‌کشاند. در این بحبوحه متوجه می‌شود که یکی از فرماندهان ژولیو سزار جزء آن ۵ نفر است که از او انتقام می‌گیرد.

سپس او و همسرش فرقه‌ای از قاتلین را پایه می‌گذارند که دنیا را از دست صلیبیون نجات دهد.

assassins-creed-odyssey-poster-wallpaper-1280x720_79546-mm-90
Assasin’s Creed Odyssey

اساسین کرید اودیسی از معدود نسخه‌های سری است که پایان‌های متفاوتی دارد, البته تفاوتشان زیاد نیست. بازی در زمان جنگ پلوپونزی، در یونان اتفاق می‌افتد.

در نقش کاساندرا و از نسل شاه لئونیداس اسپارتایی بازی می‌کنید. باور بر آن است که الکسیوس باعث نابودی حکومت خواهد شد و باید قربانی شود. کاساندرا که سعی در نجات او دارد، خود نیز از صخره به پایین سقوط می‌کند. تصور می‌شود که کاساندرا مرده است.

او بزرگ شده و به یک مزدور تبدیل می‌شود. روزی مأمور می‌شود که فردی با لقب ((گرگ اسپارتا)) را بکشد اما معلوم می‌شود که او پدرخوانده اش است.

فرقه‌ای به نام ((فرقه‌ی کازموس)) (“Cult of Kosmos”)وجود دارد که اعضای خانواده‌یتان با آن ارتباط پیدا می‌کنند.

الکسیوس زنده است و اوست که این فرقه را رهبری می‌کنند. این فرقه با استفاده از قدرت قطعه‌ای از عدن باعث شعله‌ور شدن این جنگ شده است.

در این کش‌و‌قوس است که شهر آتلانتیس نیز کشف می‌شود. حتی مشخص می‌شود که پدرتان فیثاغورث است! می‌توانید یا بار دیگر به خانواده‌یتان ملحق شوید و یا آن‌ها رها کنید تا نابود شوند. در هر صورت فرقه از بین می‌رود.

5f16b9527e696c2036746c82
Assasin’s Creed Valhalla

همانند ادیسی، والهالا می‌تواند چندین پایان داشته باشد, اما کمتر از اودیسی. اِیوُر، عضوی از قبیله‌ی رِیوِن، شاهد قتل والدینش است. این حادثه در خلال حمله‌ای به قبیله‌یشان است.

بعد از گرفتن انتقام آن‌ها، عازم انگلیس می‌شود چون نروژ را شاه هرالد تصرف می‌کند. او زمان زیادی صرف پیدا کردن متحدانی در سراسر انگلستان می‌کند. البته این چندان هم کم مخاطره نیست،چون شاه آلفرد می‌خواهد که وایکینگ‌ها را از انگلستان بیرون کند.

سیگورد یکی از آن متحدان, و عضوی از قبیله‌ای به نام ((هیدن وانز)) (“Hidden Ones”)به معنی آنان که مخفی‌اند، به نام بسیم سعی می‌کنند که سنگ ساگا را پیدا کنند. عتیقه‌ای که می‌تواند سیگورد را تبدیل به خدا کند.ساگا نام یکی از داستان‌هایی است که در مورد وایکینگ‌های نروژ و ایسلند نوشته شده است.

سپس متوجه می‌شوند که آن‌ها حلولی از خدایانی باستانی از افسانه‌های وایکینگی هستند(احتمالا برای محبوب شدن میان طرفداران گاد آو وار).

بسیم سعی می‌کند که برای پیروی کردن از افسانه ایور را بکشد، آن‌ها نیز او را در چیزی شبیه به رایانه‌ای از اولین تمدن زندانی می‌کنند.

پیشینه

صلیبیون برای سازمانی بد به نام آبسترگو کار می‌کنند. آن‌ها، آدم بد‌های داستان هستند. آن‌ها دوست دارند که دنیا را با در دست گرفتن کنترل انسان‌ها به یک مدینه‌ی‌فاضله تبدیل کنند و این کار به قطعات عدن نیاز دارد.

قاتلین نیز به اختیار انسان به عنوان بالاترین ارزش انسانی معتقدند.

آغاز داستان

بازی حول شخصی به نام دزموند مایلز، کاسبی اهل نیویورک شکل می‌گیرد که آبسترگو مجبورش کرده است با استفاده از انیموس, محل قطعات عدن را پیدا کند. درآخر کارمندی از آبسترگو به نام لوسی استیلمن که مخفیانه برای قاتلین کار می‌کند, او را نجات می‌دهد.

نویسنده : بهرام صدیقی

موضوع: تاریخچه اساسین کرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *