اخبار, مجله بازی, ویدیو

رابط کاربری پلی استیشن ۵

656565

رابط کاربری پلی استیشن ۵

رابط کاربری یا به اختصار UI  که مخفف کلمه ی user interface می باشد.

به طور خلاصه رابط کاربری عامل تعامل سیستم مورد نظر با کاربر است.

شرکت سونی برای کنسول نسل نهم خود پلی استیشن ۵ از رابط کاربری جدید استفاده میکند.

در این رابط کاربری علاوه بر زیبایی سونی سعی بر بهبود معایب خود در پلی استیشن ۴ و همچنین ایجاد قابلیت های جدید کرده است.

این رابط کاربری جدید بدون شک قدمی مثبت و رو به جلو در نسل نهم می باشد ویژگی های کاربردی زیادی که به این رابط کاربری اضافه شده‌اند کار را برای کاربر بسیار راحت کرده و باعث می‌شود محیطی زیبا خلق شود برخی از ویژگی های این رابط کاربری را با هم مرور می کنیم.

۱_ اشتراک گذاری 4k:

در نسل قبلی نیز شاهد اشتراک گذاری فیلم و عکس از محیط بازی بودیم این تجربه لذت بخش حالا بهبود و ارتقا پیدا کرده است در صورتی که بازی شما قابلیت اجرا وضوح 4k را داشته باشد می توان فیلم و عکس های درون بازی را با وضوح 4k با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

۲_  مرکز کنترل (control center):

این قابلیت جدید که برای اولین بار از آن رونمایی شد به  کاربر امکان دسترسی به نوتیفیکیشن ها،  لیست دوستان ، تنظیمات و موارد دیگر را بدون نیاز به خارج شدن از بازی می دهد بدون اینکه از بازی خارج شوید یک نوار در قسمت فوقانی ظاهر می‌شود که به شما دسترسی گزینه‌های مورد نیازتان را میدهد.

۳_ راهنمای بازی:

این ویژگی که مختص کاربران پلی استیشن پلاس است این امکان را فراهم می‌کند که راهنمای بازی ها را به صورت آنلاین و بدون خارج شدن از بازی داشته باشند.

۴_فعالیت ها

کارت های وجود دارند که تمامی فعالیت هایی را که در گذشته انجام داده‌اید ثبت کرده و در زمان مورد نیاز به شما یادآوری می کند این کارها در راستای بهبود مسیر بازی و گرفتن تروفی ها به شما کمک خواهند کرد. این کارت ها به شما یادآوری می کند که چه فرصت هایی را از گیم‌پلی نادیده گرفته اید و یا از کدام یک از تروفی ها عبور کرده اید.

خرید PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *