مجله بازی, اخبار

تغییرات سیستم تروفی پلی استیشن 5

تغییرات سیستم تروفی پلی استیشن 5

سیستم تروفی پلی استیشن 5

سیستم تروفی‌های پلی‌ استیشن دستخوش تغییر خواهد شد .

شرکت سونی در آخرین اعلامیه‌ی خود، خبر اعمال تغییرات در سطح‌بندی حساب‌های کاربری بازی‌بازان و تغییرات جزئی دیگر در سیستم تروفی‌های پلی‌استیشن را منتشر نمود.

طبق اعلانیه‌ای که برای مدتی کوتاه در وب‌سایت پلی‌استیشن فرانسه قرار گرفت، در سیستم جدید تروفی‌ها قادر خواهید بود تا عملکرد خود برای کسب یک تروفی را به‌طور کامل رصد کنید. برای مثال، وقتی برای کسب یک تروفی از یک بازی ریسینگ از شما خواسته می‌شود که ۱۰۰ کیلومتر رانندگی کنید، از طریق بخش تروفی‌ها قادر خواهید بود تا مقدار مسافت باقی‌مانده برای کسب تروفی را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این بخش از اعلانیه پس از مدتی کوتاه از این وب‌سایت حذف شد.

گهگاه بازی‌بازانی (به‌خصوص بازی‌بازان کنسول) را می‌بینیم که به‌هیچ وجه به تمام کردن یک بازی بسنده نکرده و عزم خود را برای بدست آوردن تمامی تروفی‌ها و اچیومنت‌های یک بازی جذم می‌کنند. در حقیقت از این موضوع هم‌اکنون با اصطلاح “پلات کردن” یا همان بدست آوردن تروفی پلاتینیوم بازی (در کنسول‌های پلی‌استیشن) یاد می‌شود که به معنای کسب تک‌تک تروفی‌های بازی است. در واقع، این تروفی‌ها (به‌جز در حساب‌های کاربری ایالات متحده و کانادا) کارایی خاصی ندارند و بازی‌بازان به خاطر جنبه‌ی ظاهری و تحریک حس تکامل گرایی خود برای بدست آوردن آن‌ها تلاش می‌کنند که صدالبته این موضوع در بسیاری از بازی‌ها امری لذت بخش تلقی می‌شود. با این حال، به‌نظر می‌رسد که پس از مدت‌ها شاهد اعمال تغییرات در این بخش پرطرفدار از سیستم پلی‌استیشن خواهیم بود و باید با سیستم فعلی که به آن عادت کرده بودیم را کم‌کم به دست فراموشی بسپاریم.

ساعاتی پیش، وبسایت رسمی پلی‌استیشن در آخرین اعلانیه‌ی خود خبر اعمال تغییرات در سیستم تروفی‌های پلی‌استیشن را منتشر نمود. در واقع این سیستم جدید، سطح بازی‌بازان را به شیوه‌ی جدیدی خواهد سنجید و این سطح به‌جای معیار ۱ تا ۱۰۰، از ۱ تا ۹۹۹ اندازه‌گیری خواهد شد. البته این موضوع به معنای از دست دادن تروفی یا اعمال تغییرات در تروفی‌های بدست آمده توسط شما نیست و تنها سطح حساب کاربری شما تغییر پیدا خواهد کرد. علاوه براین، وب‌سایت پلی‌استیشن توضیح داد که برای مثال اگر سطح کنونی شما ۱۲ است، به زودی به ۲۰۰ تغییر پیدا خواهد. به‌هرترتیب، معادلات ریاضی مشخصی در مورد نحوه‌ی سنجش ارتقای سطح در این سیستم جدید اصلاً واضح نیستند، اما مشخصاً این سیستم باعث سرعت بخشیدن به روند ارتقای سطح بازی‌بازان خواهد شد.

همچنین، براساس این اعلانیه، سیستم جدید تروفی‌های پلی‌استیشن بازی‌بازان را بیش از پیش به انجام بازی‌ها به‌صورت کامل تشویق خواهد کرد و به‌نوعی ارزش تروفی‌های برنزی که پیش‌تر و به‌خصوص در سطوح بالاتر بسیار کم اثر بودند را بیشتر نموده است. همچنین، در این اعلانیه به اهمیت کسب تروفی پلاتینیوم نیز اشاره شده است و بازی‌بازان با کسب این تروفی‌ها می‌توانند جهشی بلند در سطح خود داشته باشند.

علاوه بر موارد فوق، قرار است تا آیکون‌ها و بخش‌های جزئی دیگری نیز در سیستم فعلی تروفی‌ها دستخوش تغییرات شوند که تاکنون به جزئیات آن اشاره‌ای نشده است. در نهایت، طبق اعلام این اعلانیه، این سیستم جدید طی ۲۴ ساعت آینده به صورت جهانی جایگزین سیستم فعلی خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *