سوالات متداول

برای خرید از نخل مارکت باید عضویت داشته باشیم؟

امکان خرید بدون عضویت در سایت وجود دارد اما به دلیل ارائه خدمات مطلوب و سهولت در پیگیری سفارش عضویت قبل از خرید را پیشنهاد می کنیم.تیم پشتیبانی نخل مارکت به تمام مراحل خرید از زمان ثبت سفارش تا تحویل آن به مشتری نظارت مستقیم دارد.

۲: روش ثبت سفارش کالا چگونه است؟

برای خرید از نخل مارکت ، پس از انتخاب کالای مورد نظر آن را به سبد خرید اضافه و مراحل خرید اینترنتی را به ترتیب تکمیل نمایید پس از ثبت سفارش از طرف تیم پشتیبانی نخل مارکت با شما تماس گرفته می شود این تماس از طریق تلفن و یا واتس اپ فروشگاه و یا سامانه پیامکی برقرار می شود.

trust

 

در صورتی که نیاز به راهنمایی داشته باشیم با چه کسی تماس بگیریم؟

تیم پشتیبانی نخل مارکت از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب پاسخگوی شما می باشد. اگر سوال شما در خارج از این ساعات بود لطفاً سوال خود را از طریق پیام در واتس اپ با ما در میان بگذارید.

پشتیبانی و تماسدر چه زمانی امکان ثبت سفارش وجود دارد؟

در تمامی ساعات شبانه روز امکان ثبت سفارش وجود دارد تیم پشتیبانی نخل مارکت در اسرع وقت و کوتاهترین زمان ممکن برای پیگیری سفارش کالای شما اقدام می‌نماید.

 

آیا امکان لغو سفارش وجود دارد؟

شما می توانید تا قبل از ارسال کالای خریداری شده سفارش خود را لغو کنید و وجهه خود را به طور کامل دریافت نمایید برای اینکار میتوانید از طریق سامانه های ارتباطی و یا تماس درخواست خود را مطرح کنید.

لغو خرید

آیا برای اطمینان از قیمت محصول با نخل مارکت تماس بگیریم؟

خیر تمامی موجودی ها و قیمت های درج شده در سایت بروز شده و کالاها آماده ارسال می باشند.

بروز رسانی قیمتها

آیا امکان خرید حضوری و یا تلفنی وجود دارد؟

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا در صورتی که قصد خرید حضوری از نخل مارکت را دارید می توانید به فروشگاه حضوری ما واقع در اهواز خیابان کاوه پاساژ نخل فروشگاه آی استور مراجعه کنید

خرید حضوری