اخبار, مجله بازی

گزارش: سرویس اشتراکی جدید سونی با Game Pass رقابت خواهد کرد

سرویس اشتراکی جدید سونی

به گزارش وبسایت معتبر بلومبرگ و به نقل از گیم‌اسپات، سونی در حال برنامه‌ریزی برای ارائه سرویس اشتراکی جدیدی است که به رقابت با سرویس Game Pass شرکت مایکروسافت بپردازد. سرویسی که علاوه بر بازی‌های جدید، بازی‌های کلاسیک کنسول‌های PS2، PS1، PSP و PS3 را نیز پشتیبانی می‌کند.

بر اساس گزارشی که از وبسایت بلومبرگ منتشر شده است، این سرویس اشتراکی جدید سونی با نام مستعار «اسپارتاکوس» در حال توسعه می‌باشد. مشترکین در این سرویس در ازای پرداخت مبلغ ماهیانه اشتراک، به مجموعه‌ای از بازی‌های کلاسیک و جدید دسترسی خواهند داشت. این سرویس اشتراکی فقط روی کنسول‌های PS4 و PS5 در دسترس خواهد بود.

همچنین گفته شده است که «اسپارتاکوس» در بهار ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد و دو سرویس PS Plus و PS Now را با همدیگر ادغام خواهد کرد. به طور دقیق‌تر اصطلاح PlayStation Now حذف خواهد شد و اصطلاح PlayStation Plus در مفهوم جامع‌تری باقی خواهد ماند.

هنوز از جزئیات سرویس اشتراکی جدید سونی اطلاعاتی منتشر نشده است، اما گزارشات حاکی از آن هستند که این سرویس شامل سه سطح مختلف خواهد شد؛ سطح نخست از مزایا و ویژگی‌های معمولی PS Plus بهره‌مند خواهد بود. سطح دوم به کاربر اجازه خواهد داد که به مجموعه‌ای از بازی‌های PS4 و PS5 دسترسی داشته باشد. و سطح سوم که بالاترین سطح است، دموها، امکان استریم بازی‌ها و دسترسی به بازی‌های کلاسیک کنسول‌های PS2، PS1، PSP و PS3 را فراهم خواهد کرد (در این گزارش حرفی از کنسول PS Vita به میان نیامده است و مشخص نیست که آیا سرویس اشتراکی جدید سونی شامل بازی‌های Vita نیز خواهد شد یا خیر).

در حال حاضر، PS Now تنها سرویس استریمینگ سونی محسوب می‌شود و شامل بازی‌هایی مثل The Last of Us 2، Fallout 76  و Final Fantasy VII Remake می‌شود. اخیرا نیز از بازی‌های رایگان ماه دسامبر رونمایی شد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به Godfall: Challenger Edition و Mortal Shell اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *