مجله بازی, اخبار, بازی های آینده

جزئیات جدیدی از عنوان Horizon Forbidden West منتشر شد

عنوان Horizon Forbidden West

جزئیات جدید عنوان Horizon Forbidden West

عنوان Horizon Forbidden West مدتی بود که در سکوت خبری فرو رفته بود، اما امروز در وبسایت رسمی PlayStation Blog اطلاعات جدیدی از این بازی منتشر شد. با این حال، تیم توسعه هنوز اطلاعات زیادی پیرامون درخت مهارت (Skill Tree) شخصیت اِلوی به اشتراک نگذاشته است. به طور کلی می‌دانیم که مهارت‌ها و قابلیت‌هایی وجود دارد که برای شخصیت اِلوی و یا برای لباس‌های ویژه او قابل آنلاک شدن هستند. احتمالا در تریلر گیمپلی بعدی که در ماه‌های آتی منتشر می‌شود، مکانیک‌های ارتقای شخصیت اصلی به طور عمیق شرح داده خواهد شد.

در طی اطلاعاتی که امروز منتشر شد، رسما تایید شد که عنوان Horizon Forbidden West تا حد زیادی از پتانسیل‌های کنترلر دوالسنس استفاده خواهد کرد. به عنوان مثال وقتی زه یک کمان را تا آخر بکشید، مقاومت تریگرهای تطبیقی دسته دوالسنس را احساس خواهید کرد. همچنین وقتی مهمات یک کمان یا اسلحه تمام می‌شود، مقاومت تریگر تطبیقی نیز از بین می‌رود. از دیگر استفاده‌های تریگرهای تطبیقی می‌توان به هل دادن جعبه‌ها و کشیدن طناب با Pullcaster اشاره کرد که مقاومت متغیری را در تریگرها ایجاد خواهد کرد. حس برخورد بوته‌ها با صورت و بدن اِلوی نیز از طریق هپتیک فیدبک به مخاطب منتقل می‌شود.

همانطور که می‌دانید Pullcaster ابزاری است که یک طناب متصل به قلاب را به سمت نقاط مشخصی پرتاب می‌کند. با این حال می‌تواند به شیوه‌ای دینامیک و پویا بر اشیا و محیط پیرامون نیز اثرگذار باشد؛ مثلا می‌تواند اشیا را حرکت دهد یا نابود کند. پس اگر جعبه پر از مهماتی را دیدید که روی لبه صخره‌ای قرار دارد، یا می‌خواهید ورودی دریچه‌ای را جدا کنید، می‌توانید از ابزار قلاب مانند Pullcaster استفاده کنید.

عنوان Horizon Forbidden West

در مورد Valor Surgeها که در تریلر گیمپلی عنوان Horizon Forbidden West دیدیم، تایید شده است که ۱۲ عدد از آن‌ها وجود دارد. این آیتم‌ها و قابلیت‌ها در شاخه‌های مهارتی بخصوصی آنلاک می‌شوند و هر کدام دارای سه سطح هستند. هر چقدر سطح آن‌ها بیشتر شود، مدت زمان شارژ شدن آن‌ها نیز افزایش می‌یابد و به طبع آن دمیج بیشتری به ربات‌ها و دشمنان وارد می‌کند.

هر چقدر که اِلوی به تکنیک‌ها و مهارت‌های جدیدتری دست پیدا ‌کند و قدرت او بیشتر افزایش پیدا ‌کند، دشمنان او نیز باهوش‌تر و مجهزتر می‌شوند. این بار با دشمنانی روبرو خواهید شد که سوار بر ربات‌های تندرو می‌شوند. طراح مبارزات بازی، «Dennis Zopfi» در این باره توضیح داد:

«در بازی Horizon Zero Dawn دیدیم که نحوه مواجهه با ربات‌ها و انسان‌ها متفاوت بود. آن‌ها هرگز با هم همراه نمی‌شدند تا با اِلوی مقابله کنند. اما در عنوان Horizon Forbidden West دنیا تغییر کرده است. در این بازی با دنیایی خطرناک‌تر، تنوع بیشتر دشمنان و ربات‌ها و همراهی آن‌ها با همدیگر طرف خواهیم بود که در نوع خود چالش بسیاری را برای بازیکنان ایجاد خواهد کرد.»

«وقتی که می‌بینید تعدادی از دشمنان سوار بر ربات‌ها شده‌اند، باید خود را با شرایط وفق دهید و با داشتن یک استراتژی مشخص، تصمیم بگیرید که ابتدا کدام یک از دشمنان را از میان بردارید. انسان‌ها اسلحه، توانایی‌ها و قابلیت‌هایی دارند که ربات‌ها ندارند و برعکس. در مواجهه با آن‌ها می‌بینید که انسان‌ها و ربات‌ها به نوعی مکمل یکدیگر هستند. در نتیجه باید خیلی مراقب باشید!»

در نهایت گفته شد که علاوه بر Hunter Bow، کمان Sharpshot Bow و Blast Sling نیز در بازی قابل استفاده خواهند بود. بازیکنان همچنین قادر خواهند که از اسلحه جدیدی به نام Spike Thrower استفاده کنند. این اسلحه که می‌تواند آسیب بسیار زیادی را به دشمنان وارد کند، برای مقابله با ربات‌های بزرگ عالی خواهد بود. علاوه بر این، همانطور که انتظار می‌رفت پرک‌ها، اسلات‌ها و مهمات متنوعی برای هر اسلحه وجود خواهد داشت.

عنوان Horizon Forbidden West در تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۲ (مصادف با ۲۹ بهمن ۱۴۰۰) به طور میان نسلی برای کنسول‌های PS4 و PS5 عرضه خواهد شد. در پایان خوشحال می‌شویم دیدگاه‌های خود در مورد عنوان Horizon Forbidden West را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *