مجله بازی, اخبار

میزان فروش کنسول PS5 به ۱۳.۴ میلیون واحد رسید

میزان فروش کنسول PS5

امروز شرکت سونی  گزارش مالی خود در فصل دوم سال ۲۰۲۱ و میزان فروش کنسول PS5 را به طور رسمی منتشر کرد. در این گزارش ذکر شده است که در فصل دوم مالی (سه ماهه منتهی به تاریخ ۳۰ سپتامبر)، حدودا ۳.۳ میلیون واحد کنسول PS5 در سراسر جهان به فروش رفته است.

به این معنا که به طور کلی، از زمان عرضه تا به الان میزان فروش کنسول PS5 به عدد فوق‌العاده ۱۳.۴ میلیون واحد رسیده است. همچنین سونی اعلام کرد که در فصل دوم مالی توانسته است ۵.۸۶ میلیارد دلار درآمد و ۷۵۰ میلیون دلار سود خالص کسب کند که بالاترین میزان در تاریخ این کمپانی بوده است.

میزان فروش کلی بازی‌هایی که شرکت سونی به طور اختصاصی در فصل دوم مالی منتشر کرده است، حدودا ۷.۶ میلیون نسخه بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال حدودا ۵ میلیون نسخه افت داشته است. همچنین ۷۶.۴ میلیون نسخه بازی روی پلتفرم پلی استیشن به فروش رفته است که ۶۲ درصد از آن‌ها دیجیتالی بوده است. در حال حاضر شبکه PlayStation Network تقریبا ۱۰۴ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد که هر کدام به طور میانگین ۳۶.۲۷ دلار در فصل دوم هزینه کرده‌اند (۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال).

علاوه بر این شرکت سونی پیشبینی درآمد ۲۷.۱ میلیارد دلاری و سود خالص ۳.۰۴ میلیارد دلاری خود در سال ۲۰۲۱ را تغییر نداده است. سونی قبلا در گزارشی دیگر پیشبینی کرده بود که تا ۲ و نیم سال پس از عرضه، احتمالا قادر خواهد بود که میزان فروش کنسول PS5 را به عدد ۴۵ میلیون واحد برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *