مجله بازی, اخبار, بازی های آینده, خبر غیر رسمی

شایعه: بازی Call of Duty 2022 خشن‌‌تر و تاریک‌تر خواهد بود

call of duty 2022

گرچه نسخه ۲۰۲۱ فرنچایز Call of Duty یعنی عنوان Vanguard هنوز عرضه نشده است، اما با این حال در چند روز اخیر شایعاتی پیرامون بازی Call of Duty 2022 در سطح اینترنت منتشر شده است. در این شایعات ذکر شده است که بخش داستانی بازی Call of Duty 2022 از فیلم‌هایی مثل Traffic، No Country for Old Men  و Sicario الهام‌گیری کرده و به عنوان یک اثر «جاه‌ طلبانه و تاثیرگذار» معرفی خواهد شد.

همچنین گفته شد که بازی Call of Duty 2022 از سیستم اخلاقی (Morality System) شبیه به بازی Red Dead Redemption 2 استفاده خواهد کرد و بخش داستانی شاهد خشونت بیشتری خواهد بود. همانطور که قبلا شایعه شده بود، بازی Call of Duty 2022 دنباله‌ای است بر Call of Duty: Modern Warfare 2019 و داستان آن پیرامون کارتل‌های مواد مخدر در کشور کلمبیا جریان دارد.

در کنار این، یکی از کاربران توییتر به نام ralphsvalve جزئیاتی اعلام نشده از بازی Call of Duty 2022 را منتشر کرده که برخی از آن‌ها توسط منابع داخلی VGC نیز تایید شده‌اند. این منابع، قبلا اطلاعات دقیقی را در مورد فرنچایز Call of Duty فاش کرده بودند، بنابراین می‌توان تا حدودی به آن‌ها اعتماد داشت.

طبق این اطلاعات فاش شده، بازی Call of Duty 2022 به عنوان یک اثر «تاریک» و «مخوف» توصیف شده است. به عنوان مثلا اگر در جریان بازی به دشمنان خود شلیک کنید، ممکن است آن‌ها به سرعت کشته نشوند و در حین جان دادن نام عزیزان خود را صدا بزنند و دچار تشنج شوند. بر اساس این گزارش، گفته شده است که خشونت این بازی حسی واقع‌گرایانه دارد و شدت عبور گلوله از بدن افراد یا اشیاء دیگر، به کالیبر گلوله بستگی خواهد داشت. همچنین بازیکنان می‌توانند برای جلوگیری از خون‌ریزی، روی زخم ایجاد شده فشار وارد کنند.

همانطور که گفتیم، اطلاعات درز شده حاکی از آن است که بازی Call of Duty 2022 از سیستم اخلاقی (Morality System) شبیه به بازی Red Dead Redemption 2 استفاده خواهد کرد؛ به این معنا که تصمیمات کلیدی شما در طول بازی، بر سطح اخلاقی شخصیتتان تاثیرگذار خواهد بود و در پایان بازی تاثیرات آن را از لحاظ داستانی خواهید دید. برای توصیف داستان این بازی نیز گفته شده است : «هیچ برنده‌‌ای در داستان این بازی وجود نخواهد داشت»، که احتمالا به درگیری‌های پیرامون مواد مخدر اشاره دارد.

در این گزارش جزئیاتی از مکانیک‌های گیمپلی بازی نیز منتشر شد. به عنوان مثال در برخی از شرایط ممکن است اسلحه شما گیر کند و مثل سلاح‌‌های واقعی خراب شوند. علاوه بر این، پس از اینکه بازیکن در موقعیت‌های پرتنش و پرالتهابی قرار بگیرد، ممکن است شخصیت بازی استرسی شود و به دلیل لرزش دست‌ها نتواند اسلحه را سریعا لود کند.

بازی Call of Duty 2022

لازم به ذکر است که هیچ کدام از این شایعات و اطلاعات درز کرده قابل تایید یا تکذیب نیست و یا حتی اگر حقیقت هم داشته باشند، ممکن است در آینده تغییر کنند. مراجعی مثل Game Spot تلاش کردند که در این زمینه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت Activision ارتباط برقرار کنند، اما از آنجایی که این کمپانی تمرکز خود را بر عرضه عنوان Call of Duty Vanguard و گسترش بازی بتل رویال Warzone گذاشته است، به احتمال قوی فعلا اطلاعاتی از بازی Call of Duty 2022 را منتشر نخواهد کرد.

عنوان Call of Duty Modern Warfare 2019 یک موفقیت بسیار بزرگ برای شرکت Activision بود و در پایان این بازی نیز دیدیم که اشاراتی به نسخه بعدی می‌شود. پس تعجب‌آور نیست که ببینیم استودیو Infinity Ward دنباله این بازی موفق را برای عرضه در سال آینده آماده کند.

از سوی دیگر، بازی Call of Duty Vanguard که در جنگ جهانی دوم روایت دارد، در تاریخ جمعه پنجم نوامبر ۲۰۲۱ (۱۴ آبان ۱۴۰۰) برای پلتفرم‌های PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X، Xbox Series S و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد و شامل بخش‌های داستانی، چندنفره و زامبی خواهد بود. همچنین Activision برنامه دارد که در تاریخ دوم دسامبر (۱۱ آذر)، نقشه جدیدی را برای بازی بتل رویال Warzone عرضه کند.

نکته: تصاویر این پست تزیینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *