پیشنهاد سردبیر, آموزش, مجله بازی, مقالات

راهنما بازی Far Cry 6

راهنما بازی Far Cry 6

بالاخره یوبیسافت بازی موردانتظار Far Cry 6 را منتشر کرد. عنوانی که در آن، شما باید کشور خیالی Yara را از دست رژیم ظالمانه و استبدادی Anton Castillo نجات داده و بار دیگر، صلح و امنیت را برای مردم به ارمغان آورید. همانطور که از عناوین مجموعه‌ی Far Cry انتظار می‌رود، جدیدترین بازی جهان باز شرکت یوبیسافت، یک نقشه‌ی عظیم، متراکم و پر از فعالیت‌ها و ماموریت‌های جانبی گوناگون را، پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد. در این مقاله سعی شده تا به ده نکته و راهنما بازی Far Cry 6 اشاره شود که دانستن آنها قبل از تجربه‌ی بازی، کار شما را برای غلبه بر نیروهای پرُشمار Anton Castillo، بسیار آسان‌تر خواهد کرد.

far cry 6 valle de oro

کار خود را از منطقه‌ی MADRUGA آغاز کنید

شما بازی Far Cry 6 را در یک جزیره‌ی نزدیک کشور Yara آغاز خواهید کرد که این بخش مقدماتی، اساساً نقش قسمت آشنایی با مکانیزم‌های بازی را بر عهده دارد. اما پس از وارد شدن به نقشه‌ی اصلی بازی و کشور Yara، شما این آزادی عمل را خواهید داشت که مطابق میل خودتان، به هر کدام از مناطق و ناحیه‌های بازی سر بزنید. به این نکته نیز باید توجه شود که هر چند هیچ راه مشخص و از پیش تعیین شده‌ای برای پیشروی در جهان بازی وجود ندارد، اما با این حال درجه‌ی سختی برخی از مناطق نسبت به سایرین، بیشتر است و مبارزه کردن با نیروهای مستقر در چنین ناحیه‌هایی، آن هم در ساعات اولیه بازی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. بهترین نقطه برای شروع ماجراجویی‌تان در بازی Far Cry 6، منطقه‌ای به نام MADRUGA است که انجام فعالیت‌های متعلق به آن، به خوبی حس پیشرفت را به گیمر منتقل می‌کند. علاوه بر این، تکمیل ماموریت‌های اصلی ویژه‌ی منطقه‌ی MADRUGA، چندین مورد از جزئیات داستانی مهم را فاش می‌کند که اطلاع از آنها، به درک بهتر شما از اتفاقات جهان بازی کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین از منظر نحوه‌ی روایت داستان بازی نیز، منطقی است که اول از همه، به سراغ این منطقه و فعالیت‌های موجود در آن بروید.

 

custom

به شخصی سازی کردن سلاح هایتان اهمیت دهید

مکانیزم شخصی سازی به طرز بسیار گسترده‌تری نسبت به عناوین قبلی مجموعه‌ی Far Cry، در عنوان Far Cry 6 نیز حضور دارد. به نحوی که شما علاوه بر امکان شخصی سازی سلاح‌های موجود در بازی، قادر هستید تا با استفاده از منابعی که در جریان ماموریت‌ها کسب می‌کنید، سلاح‌های جدیدی را نیز بسازید. مینی گان، شعله افکن و سی دی پرت کن، از مهم ترین ابزاری هستند که به کمک این قابلیت می‌توانید آنها را بسازید. البته با توجه به در دسترس نبودن زیاد منابع لازم برای ارتقای سلاح‌ها، توصیه می‌شود که حتما موضوع آپگرید سلاح هایتان را جدی گرفته و ارتقای آن قسمت‌هایی که از اهمیت بیشتری برخوردارند را، در اولویت قرار دهید. اگر بیشتر به دنبال مخفی کاری در جریان مراحل هستید، پس بهتر است چند صدا خفه کن (Silencer) خوب، برای تفنگ هایتان در نظر بگیرید یا اگر به مبارزات از راه دور علاقه‌ی بیشتری دارید، داشتن چندین دوربین (Scope) برای اسلحه ها، اهمیت بیشتری خواهد داشت.

 

silenne

یک صدا خفه کن (Silencer) مناسب تهیه کنید

حالا که صحبت از Silencer شد، همین جا باید به شما توصیه کنم که هر چه سریعتر برای حداقل یکی از سلاح‌هایتان، یک صدا خفه کن تهیه کنید. به عبارتی، اولین ارتقای سلاحتان را به همین مورد اختصاص دهید. مانند سایر عناوین مجموعه‌ی Far Cry، مخفی کاری و پنهان ماندن از دید دشمنان، یکی از ستون‌های اصلی گیم پلی بازی به شمار می‌رود و استفاده از یک سلاح مجهز به Silencer، کار شما را از این جهت بسیار آسان‌تر خواهد کرد. هر چند در ابتدای بازی، صدا خفه کن سلاح شما، فقط یک بطری پلاستیکی ساده خواهد بود اما پس از کمی پیشروی در جریان بازی، منابع لازم جهت ساخت Silencer های باکیفیت‌تری را به دست خواهید آورد که دوام بالاتری هم خواهند داشت. همچنین با توجه به اینکه استفاده از Silencer، باعث کاهش قدرت Damage سلاح می‌شود، بهتر است به جای سلاح‌های ضعیف‌تری مانند پیستول‌ها، تفنگ هایی مثل اسنایپر یا مسلسل‌ها را به آن مجهز کنید.

 

ammo

انواع مختلف مهمات

این موضوع، یکی دیگر از قسمت‌های کوچک اما مهم مبحث شخصی سازی بازی است. در عنوان Far Cry 6، با مهمات متفاوتی مواجه خواهید شد. به غیر از گلوله‌های عادی، مواردی مانند گلوله‌های ضد زره، گلوله‌های آتش زا، مهمات مسموم کننده و چندین مورد دیگر، در بازی حضور دارند که هر کدام از این مهمات روی نوع خاصی از دشمنان شما، تاثیرگذاری بیشتری دارند. با توجه به اینکه شما در بازی توانایی حمل حداکثر دو سلاح مختلف را خواهید داشت و هر یک نیز در زمان واحد، از یک نوع مهمات خاص استفاده خواهند کرد، پس بهتر است قبل از شروع هر ماموریت به این موضوع خوب دقت کنید که چه نوع مهماتی را به همراه دارید. پیشنهاد می‌شود قبل از شروع حمله، منطقه‌ی مورد نظر را با استفاده از دوربین خود به طور کامل بررسی کرده تا از نوع دشمنان و نقطه ضعف خاص هر کدام، آگاه شوید و سپس به اجرای نقشه‌ی خود بپردازید.

شما می توانید مقاله “هر آنچه که باید از بازی Far Cry 6 بدانید” را از اینجا مطالعه کنید

 

perk

پِرک های مربوط به Gear ها

خوشبختانه سیستم Gear بازی Far Cry 6، بر خلاف اکثر بازی‌ها صرفاً بر روی لوت کردن متمرکز نیست و در عوض هر کدام از Gear های بازی، از پرک‌های خاصی برخوردارند. در این مورد توصیه می‌شود به جای اینکه فقط پرک‌های با رنک (Rank) بالاتر را انتخاب کنید، به مشخصات و ویژگی‌های آن نیز توجه داشته باشید. پرک های متنوعی برای بازی در نظر گرفته شده، از مواردی با توانایی افزایش مقاومت شما در برابر گلوله‌های ضد زره گرفته تا پرک‌هایی که در صورت انتخاب آنها، دشمنان واقع در میدان دید شما به صورت خودکار نشانه گذاری می‌شوند. تعویض و جابه جایی Gear ها با توجه به موقعیتی که در آن حضور دارید، می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

hideout

شبکه مخفی گاه‌های بازی

هر کدام از سه ریجن اصلی کشور Yara، یک کمپ مخصوص به خود دارد که به عنوان مرکز فعالیت شما (Hub) در آن قسمت از نقشه، ایفای نقش می‌کند. همچنین شما قادرید تا از طریق اضافه کردن امکانات جدید به هر کدام از این کمپ‌ها که قابلیت‌های ویژه‌ای را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند، آنها را ارتقاء دهید. به هر یک از این کمپ‌ها که زودتر دسترسی پیدا کردید، اولین آپگریدی که بـاید زودتر از همه در آن اعمال کنید، مربوط به قسمت Hideout Network می‌شود. ایجاد این آپگرید، نه تنها امکان استفاده از Wingsuit را در اختیار شما قرار خواهد داد که اتفاقاً برای جا به جایی در نقشه‌ی بازی، یک وسیله‌ی ضروری است، بلکه قابلیت Fast Travel برای رفتن سریعتر به مکان های مختلف نقشه را نیز فعال می‌کند.

 

heat

سیستم Heat Level

مکانیزم Heat Level در بازی Far Cry 6، هر چند روی کاغذ شاید شبیه سیستم تعقیب (Wanted System) در سایر بازی‌ها به نظر بیاید، اما افزایش درجه این سیستم خاص، تا حدودی تدریجی‌تر و ثابت‌تر است. به این معنی که هر چه قدر شما تعداد بیشتری از نیروهای دشمن را بکشید، وسایل نقلیه آنها را از بین ببرید و به طور کلی رژیم استبدادی Anton Castillo را ضعیف‌تر کنید، با دشمنان به مراتب سرسخت‌تری مواجه خواهید شد. متعادل کردن این سیستم در بازی شاید تا حدودی دشوار باشد و به همین دلیل، توصیه می‌شود تا جای ممکن از شیوه‌ی مخفی کاری برای پیشبرد اهدافتان استفاده کنید. مبارزه با نیروهای دشمن، در صورتی که از Heat Level بالایی برخوردار باشید، اصلاً کار ساده‌ای نخواهد بود و سعی کنید هنگام ماجراجویی در جهان بازی، حتماً حواستان به این مورد باشد.

 

path

گشت و گذار در جهان بازی

گشت و گذار در کشور Yara، از بسیاری از جهات تفاوت چندانی با آن چه که در عناوین قبلی این مجموعه دیده‌ایم، ندارد. اما به هر حال موارد جدیدی را نیز شامل می‌شود. جدای از موارد رایجی مانند جاده‌ها و بزرگراه‌ها، مسیرهایی تحت عنوانGuerrilla Path در بـازی وجود دارد که شامل مواردی مانند راهروها، تونل‌ها و راه‌های زیرزمینی است که انقلابیون، در جریان مبارزات خیابانی خود علیه رژیم Anton Castillo از آنها استفاده می‌کرده‌اند. هر زمان که بـه چنین مکان‌هایی در بازی برخورد کردید، حتماً از آن دیدن کنید. چرا که نه تنها امکان پیدا کردن منابع و Gear های مختلف در چنین جاهایی زیاد است، بلکه دسترسی به برخی از فعالیت‌های جانبی بازی نیز، تنها از طریق جست و جوی همین مکان‌ها، ممکن خواهد بود.

 

air

سلاح‌های ضد هوایی

به پرواز در آمدن در آسمان کشور Yara، هرگز به سادگی و راحتی آنچه که در بازی‌های قبلی سری Far Cry وجود داشت، نیست. Anton Castillo به منظور مقابله با حملات انقلابیون، سلاح‌های ضد هوایی متعددی را در سرتاسر کشور Yara راه اندازی کرده و این موضوع، بدان معنی است تا زمانی که چنین پایگاه‌هایی را از بین نبرید، پرواز کردن بر فراز کشور Yara، اصلا کار عاقلانه‌ای نخواهد بود. منفجر کردن پایگاه‌های ضد هوایی، علاوه بر اینکه پاداش‌های مخصوص به خود را دارد، یکی از بهترین مکان‌ها برای جمع آوری اورانیوم نیز هست که اتفاقا، یکی از کمیاب‌ترین منابع موجود در جهان بازی محسوب می‌شود و از آن می‌توانید برای ساخت سلاح‌های جدید استفاده کنید. بنابراین اگر با چنین پایگاه‌هایی مواجه شدید، پیشنهاد می‌شود هر چه سریعتر، برای نابود کردن آن اقدام کنید.

 

vehic

وسایل نقلیه

بازی Far Cry 6، در ساعات ابتدایی گیم پلی خود، یک ماشین را برای جا به جایی در نقشه‌ی بازی در اختیار شما قرار می‌دهد اما در ادامه نیز می‌توانید ماشین‌های مختلفی را به کالکشن شخصی خود، اضافه کنید. هر چند ماشین‌های متنوعی در جهان بازی وجود دارد اما صرف رانندگی با آنها، سبب نمی‌شود تا به مجموعه‌ی وسایل نقلیه شما افزوده شوند. در نتیجه اگر از وسیله‌ی نقلیه‌ی خاصی خوشتان آمد، حتماً آن را به محل‌های Vehicle Drop Off Point ببرید. از این پس خواهید توانست تا در هر زمان دلخواه، به ماشین مورد علاقه‌ی خود دسترسی داشته و حتی آنها را مطابق میل خود، شخصی سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *