اخبار, مجله بازی

مدل جدید PS5 به بازار رسید

مدل جدید PS5

اخیرا سونی قیمت کنسول‌ PS5 را در سراسر دنیا افزایش داد. اخباری مبنی بر عرضه‌ی مدل جدیدی به گوش می‌رسد. این کنسول از زمان عرضه تابحال بیش از 20 میلیون نسخه فروخته است. حال آنکه کمپانی مشکلات زیادی برای تأمین چیپ و زنجیره‌ی عرضه دارد.

کمپانی اخیرا قیمت محصولاتش را افزایش داد. آن‌ها اعلام کردند که دلیلشان تورم بالا در سطح جهان، و وضعیت ارزی بد(مثلا زمانی که ارزش ین ژاپن پایین آمد کمپانی‌های خودروسازی ژاپنی توانستند بازار را با خودرو‌های ارزان و باکیفیت قبضه کنند. حال برعکس این اتفاق افتاده است) اعلام کرده است.

این عوامل بر بسیاری از صنایع فشار وارد کرده است. حال قیمت خرده‌فروشی در خاورمیانه، آفریقا،آمریکای لاتین و کانادا بالا رفته است. در ایالات متحده‌ی آمریکا قیمت‌ها افزایش نخواهند یافت. شاید هم دلیل اصلی‌اش مدل جدید باشد. خرده‌فروشان ژاپنی همین حالا هم مدل جدید PS5 را در وبسایت‌هایشان قرار داده‌اند.

انگار واحدهای باندل هورایزن فوربیدن وست برای مدل CFI-1000 نیستند. بر طبق گزارشی از Push Start، مدل‌های جدید دارند در استرالیا به فروش می‌رسند. هم مدل دیجیتالی‌ و هم دیسک‌خور. شماره‌ی مدل‌های جدید موجود در استرالیا با وبسایت‌های خرده‌فروشی‌های ژاپنی مطابقت دارد. گفته می‌شود که مدل جدید 600 گرم سبک‌تر از نسخه‌ی قبلی است.

فکر می‌کنیم که یا سونی دارد کنسولش را آپگرید می‌کند و یا دارد از قطعاتی استفاده می‌کند که فراوان‌تر باشند. احتمالا اینکه سونی بر روی هر PS5 دارد ضرر می‌دهد واقعیت نداشته باشد و بنوعی تبلیغ کنسول باشد. هرچه کنسول‌های بیشتری فروخته شوند کمپانی سود بیشتری خواهد برد.

آیا پردازنده‌های این مدل قوی‌تر خواهند بود؟ ممکن است این مدل از پردازنده‌ی جدید شرکت AMD استفاده کند که البته تفاوتش با مدل کنونی بسیار اندک است.

new ps5

تمام نسخه‌های PS5 تا بحال

نسخه‌ی شروع عرضه

CFI-1016A (نسخه‌ی دیسکی)

CFI-1015B(نسخه‌ی دیجیتال)

مدل‌های 2021 (فقط در هیت سینک فرق داشتند)

CFI-1116A(نسخه‌ی دیسکی)

CFI-1100B(نسخه‌ی دیجیتال)

مدل‌های 2022 (500-600 گرم سبک‌تر)

CFI-1202A(نسخه‌ی دیسکی)

CFI-1202B(نسخه‌ی دیجیتال)

مدل دیسکی 3.9 کیلوگرم وزن دارد. 7% سبکتر از قبل(4.2 کیلوگرم).

مدل دیجیتال نیز 13% کاهش وزن داشته است(3.4 در مقابل 3.9 کیلوگرم).

حال نسخه‌ی دیسک‌خور به هم‌وزن نسخه‌ی دیجیتال اولیه است.

منبع : timesnownews

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.