مجله بازی, مقالات

وحشتناک ترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت

فیتالیتی‌ های مورتال کمبت

وحشتناک‌ترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت

فیتالیتی‌ های مورتال کمبت، بعضا وحشتناک و بی‌نهایت خشن هستند و با پیشروی این سری بازی، خشن‌تر و خونین‌تر هم می‌شوند. فیتالیتی‌ های مورتال کمبت علیرغم غافل‌گیری، پبشرفت‌های زیادی در زمینه گرافیکی داشته اند و واقع‌گرایی هرچه بیشتر آن‌ها حالا به امضای سری در آخر هر مسابقه تبدیل شده و در دو بازی آخر به نهایت خشونت خود رسیده است: Mortal Kombat X و Mortal Kombat 11.

بازی بعدی این مجموعه که احتمالا Mortal Kombat 12 نام خواهد داشت به دنبال راه‌هایی خونین‌تر از همیشه برای خاتمه دادن به مبارزات است. در این لیست به سراغ وحشتناک‌ترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت رفته ایم (البته که می‌توانستیم تمام موارد را از Mortal Kombat X و یا Mortal Kombat 11 انتخاب کنیم) که ممکن است باعث تهوع شوند.

rsz_1(1)
Jax : “T-Wrecks” (Mortal Kombat X)

بیایید در لیست فیتالیتی‌ های مورتال کمبت کار را با سایبورگ محبوب سری شروع کنیم، «جکس». این فیتالیتی که T-Wrecksهم نام دارد، خلاقیت این کاراکتر را به تصویر می‌کشد: به جای اینکه دست‌های رقیب خود را از جا بکند، آن‌ها را به بدن او فرو می‌کند تا شبیه به T-Rex شود. حتی برای شباهت بیشتر به این دایناسور، «جکس» آرواره آن‌ها را باز می‌کند و فقط نیمه بالایی چسبیده باقی می‌ماند تا لبخند آن کاراکتر بدبخت هم شبیه T-Rex گسترده‌تر شود. این تئاتر خونین با خاموش کردن سیگار روی زبان رقیب مرده به پایان می‌رسد و سپس خون از گلوی او بیرون می‌پاشد.

New Project 2023 06 20T160609.328
Jacqui Briggs: “Nothin But Neck” (Mortal Kombat 11)

«ژاکی بریگس» هم دنباله‌روی راه پدرش است (او دختر «جکس بریگس» است و در Mortal Kombat X به مجموعه اضافه شد). با اینکه او کاراکتری جدید در مجموعه است، اما از خشن ترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت را دارد و حرکت “Nothin But Neck” در Mortal Kombat 11 اوج این خشونت و خون‌ریزی است. «ژاکی» به سر دشمن خود مشت می‌زند، سوراخی در شکم او ایجاد می‌کند و وسیله‌ای بر روی شانه رقیب خود قرار می‌دهد. این وسیله یک سپر انرژیک آبی رنگ ایجاد می‌کند که بدن آن بدبخت را به تکه تقسیم می‌کند و می‌توانید در کنار ثبت نام خود به عنوان پیروز مسابقه شاهد تپش قلب او از میان این دیوارهای شفاف باشید.

rsz_3
Bo Rai Cho: “Bottom’s Up” (Mortal Kombat X)

فیتالیتی‌ های این استاد مورتال کمبت بیشتر جالب و خنده‌دار هستند، اما “Bottom’s Up” در Mortal Kombat X شاهد اوج خشونت این کاراکتر هستیم. “بو رای چو” پارچ خود را در دهان حریف می‌گذارد (احتمالا در این بین برخی استخوان‌ها و دندان‌های رقیب می‌شکند) و آن رقیب بی‌چاره باید مایه درون پارچ را بنوشد. ناگهان اما او تمام نوشیدنی را استفراغ می‌کند و آنقدر به این کار ادامه می‌دهد تا تمام احشاء او بیرون بریزد. سپس “بو رای چو” روی این‌ها قدم می‌زند و روده‌ها از دهن او بیرون می‌زند.

New Project 2023 06 20T161105.734
Takeda: “Whip it Good” (Mortal Kombat X)

“Whip it Good” از «تاکدا» از جمله خشن ترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت است. «تاکدا» در ابتدا بازوهای دشمن را با تیغه‌های تیز خود می‌برد و سپس در حلق او فرو می‌کند. حتی اگر تا به حال فیتالیتی‌ های مورتال کمبت را ندیده اید، می‌توانید حدس بزنید که در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد: تیغه‌ها آنقدر می‌برند تا به بخش‌های داخلی رقیب برسند و سپس «تاکدا» شکم او را وارونه می‌کند. این فیتالیتی واقعا خشن و بی‌رحمانه است، اما مرحله به مرحله آموزش می‌دهد که چگونه شکم ماهی خالی کنید!

New Project - 2023-06-20T161405.803
Geras: “Peeling Back” (Mortal Komabt 11)

«گراس» جنگجویی قدرتمند است که می‌تواند شن‌ها زمان را دستکاری کند. در Mortal Kombat 11 و با فیتالیتی “Peeling Back” او نشان می‌دهد که چگونه می‌تواند دشمنان را مانند یک موز پوست بکند. «گراس» بازنده را به ستونی از شن‌ می‌کوبد، دست‌های او را می‌گیرد و سپس بدنش را می‌درد. چیزی که بی‌رحمی این کار را بیشتر می‌کند، فریاد دردناک این قربانی هنگام دریده شدن بازوی اولش است. سپس «گراس»  لبخند می‌زند و قلب، ریه و دیگر اندام‌ها را رها می‌کند.

rsz_6
Baraka: “Food for Thought” (Mortal Kombat 11)

«باراکا» یکی از خشن‌ترین شخصیت‌های فرانچایز Mortal Kombat است و از وحشتناک ترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت را دارد. پس تعجبی ندارد که حداقل یک مورد در این لیست به او اختصاص پیدا کند. به هر حال او کاراکتری است که چندین استخوان از بازوهایش بیرون زده! با همه این تفاسیر اما بدترین فیتالیتی «باراکا» به طرز شگفت انگیزی ساده است. فیتالیتی‌ های مورتال کمبت دیگر شاید خشن‌تر باشند، اما “Food for Thought” با سادگی و جزئیات فراوانش یک پله از بقیه بالاتر است. رطوبت گوشت‌ها زمین را خیس می‌کند و در صحنه نهایی «باراکا» به آرامی مشغول به دندان کشیدن مغز قربانی است.

rsz_7
Shang Tsung: “Kondemned To The Damned” (Mortal Kombat 11)

به عنوان یکی از شخصیت منفی‌های قدیمی و میزبان اصلی تورنمنت Mortal Kombat، «شانگ سونگ» همیشه فیتالیتی‌ هایی شیطانی داشته، اما “Kondemned To The Damned” از Mortal Kombat 11 یکی از خشن‌ترین فیتالیتی های مورتال کمبت است. «شانگ سونگ» زنجیری جادویی ظاهر می‌کند و حریف خود را در پورتالی آتشین معلق می‌کند و ناگهان زامبی‌ها پدیدار می‌شوند. زامبی‌ها شکم او را پاره می‌کنند و حریف از شدت درد گریه می‌کند. این عمل آنقدر ادامه پیدا می‌کند که اسکلت او از بدنش خارج شود.

mortal kombat 11 shang tsung reveal
Ermac: “Inner Workings” (Mortal Kombat X)

احتمالا متوجه الگوی نوشتن موارد این لیست شده اید: هر کدام که دل و روده از دهانش بیرون بیاورد جایگاه بالاتری دارد. در بین تمام فیتالیتی‌ های مورتال کمبت که به بررسی امعاء و احشاء می‌پردازند، فیتالیتی «ارماک» که “Inner Workings” نام دارد از همه بدتر است. او با جادویی خاص جنگجوی مقابل را در هوا شناور می‌کند و سپس بدن آن‌ها را در هم می‌پیچد و له می‌کند.

اگر فکر می‌کنید که این‌ها کافی نیست، باید بگویم که او تمام این ارگان‌های داخلی را از دهانش خارج کرده و روی زمین له می‌کند. اگر فکر می‌کنید که رقیب «ارماک» ممکن است زنده باشد، ضربه آخر هم در هوا زده می‌شود و دیگر روده‌های آن جنگجوی بدبخت از حلقش آویزان می‌شود.

New Project 2023 06 20T161752.813
Sindel: “Hair Today Gone Tomorrow” (Mortal Kombat 11)

ما فیتالیتی‌ های مورتال کمبت را بر اساس اتفاقات ناگواری که برای بازنده می‌افتد نوشته ایم، اما حرکت «سیندل» که “Hair Today Gone Tomorrow” نام دارد، سرنوشت خوبی برای برنده هم ندارد. موهای بلند «سیندل» تنها برای زیبایی نیست، بلکه سلاحی مرگبار است و می‌تواند جسم رقیب را سوراخ کند (اتفاقا در این فیتالیتی دقیقا همین اتفاق برای دشمنش می‌افتد!).

او اول موهای خود را وارد گلوی دشمن می‌کند، از شکمش بیرون می‌آورد و آنقدر در قسمت‌های مختلف بدنش فرو می‌کند که حتی چشمش را هم از حدقه درمی‌آورد. سپس هم در انتها این موها منقبض می‌شوند و دشمن «سیندل» را تکه تکه می‌کنند. این حرکت واقعا بی‌رحمانه و سخت است، اما خب «سیندل» هم باید این گوشت و خون‌ها را از موهایش خارج کند!

rsz_19
Triborg: “Death Machine” (Mortal Kombat X)

و در نهایت هم تصمیم گرفتیم تا به سراغ “Death Machine” از «تریبورگ» در Mortal Kombat X برویم. برای خاتمه مبارزه او به یک چرخ گوشت بزرگ تبدیل می‌شود و حریف خود را می‌بلعد و تیغه‌ای به آرامی شروع به خرد کردن روده‌هایش می‌کند. در نهایت هم انفجاری خونین رخ می‌دهد و مکعبی گوشتی به بیرون پرتاب می‌شود و می‌بینیم که صورت برنده رو به دوربین است و نام «تریبورگ» به عنوان برنده ثبت می‌شود. “Death Machine” قطعا یکی از عجیب‌ترین و خنده‌دارترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت است، اما تصور اینکه تمام آن گوشت‌ها را به قدری فشرده کنید که به مکعبی در آن ابعاد بدل شوند، واقعا خشونت‌آمیز است.

موارد ذکر شده برخی از وحشتناک ترین فیتالیتی‌ های مورتال کمبت بودند. قرار است تا نسخه بعدی بازی که احتمالا Mortal Komabt 12 نام خواهد داشت، در اوایل سال 2023 منتشر شود. نظر شما چیست؟ آیا به این بازی با این درجه خشونت علاقه دارید؟

منبع: gamespot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *