پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, مقالات

بازی‌های کمتر دیده شده

انواع بازی ناشناخته

17 بازی ناشناخته اما جذاب که باید بیشتر به آنها اهمیت دهیم!

بازی‌هایی مانند red dead، Breath of the Wild و god of war هستند که همیشه توجه‌ها را به خود جذب می‌کنند. اما بازی‌های دیگری هم هستند که با وجود خوب بودن، افراد زیادی را به سمت خود جذب نکرده‌اند. در بیشتر مواقع نام گذاری بد یا در زمان بازی‌های نام‌آشنا عرضه شدن باعث این مسأله شدند. تعدادی از این بازی‌های ناشناخته یا به عبارتی کمتر دیده شده را نام می‌بریم.

[lwptoc numeration=”none”]

astral chain
Astral Chain

داستان در زمان آینده روایت می‌شود. بزودی موجودات عجیبی به شهر حمله خواهند کرد. شخصیت تحت کنترل شما به نیروی پلیس می‌پیوندد تا شهر را نجات دهد.

Star Wars Battlefront 2

این بازی محتوای زیادی نداشت اما خرید‌های درون برنامه‌ای چرا. حال بعد از چندین سال عرضه‌ی آپدیت‌ها و محتوا‌های رایگان بسیار دل هواداران این فرنچایز را بدست آورده است. این بازی از شوترهای لذت بخش است، و گیمرها نقشه‌هایش را دوست دارند.

mad max
Mad Max

یکی دیگر از بازی ناشناخته ها مدمکس است! این بازی نیز در همان روز عرضه‌ی متال گیر سالید کوجیما عرضه شد. این بازی مبارزات خوبی داشت، اما منتقدین از این بازی راضی نبودند.

MAG

نام این بازی مخفف Massive Action Game به معنای بازی اکشن بسیار بزرگ است! این بازی ناشناخته را می‌توانستند 256 نفر بازی کنند. نقشه‌های بزرگ و متفاوتی داشت. در آخر PlanetSide 2 این بازی را کنار زد. بعد از 4 سال سرویس‌دهی سرور‌های این بازی خاموش شدند. البته این بازی راه را برای مالتی پلیر‌های بزرگ باز کرد.

248497 e25ebdd4ec2d4a1f9e028200eb27b57d
Spec Ops: The Line

در این بازی ناشناخته تیراندازی جنگ ستایش نشده است. در این بازی، حوادث بر روحیات فرمانده‌ی تحت کنترل شما تأثیر می‌گذارد. مراحل مختلف هستند، و هیچ طرفی خیلی خوب یا خیلی بد نیست.

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

یک بازی ناشناخته کارآگاهی که الگوی ثابتی را دنبال می‌کند: گشتن بدنبال مدارک، پرسش از افراد و نتیجه‌گیری. البته حدسیات شما بر جریان بازی تأثیر می‌گذارند.

sunset-overdrive
Sunset Overdrive

این بازی از استودیوی Insomniac Games، از بازی‌های کمتر دیده شده است. بازی در آینده‌ای نزدیک روایت می‌شود. شهری تحت سلطه‌ی موجودات عجیب‌وغریب است. باید از اسلحه، و توانایی‌هایتان استفاده کنید تا آن‌ها را از پا درآورید. در این بازی ناشناخته با توانایی‌های پارکوریتان این موجودات را به سرعت از پا درآورید. هرچه سریع‌تر این کار را بکنید امتیاز بیشتری هم می‌گیرید.

Psychonauts

اولین نسخه سایکوناتس که در سال 2005 منتشر شد نتوانست سروصدای زیادی بپا کند. در این بازی ناشناخته کودکی به نام Raz علیرغم میل پدرش دوست دارد که سایکوناتس شود. فردی که توانایی ویژه‌ای دارد و می‌تواند با نیرو‌های شیطانی مبارزه کند. اما اوضاع برای او و دوستانش خوب پیش نمی‌رود.

bioshock 2
Bioshock2

این بازی ناشناخته نسخه اول از بهترین شوتر‍‌های دهه اول قرن بیست و یکم بود. این نسخه هم به همان اندازه خوب است، اما با استقبال روبرو نشد. پدری هستید که معمای ناپدید شدن دختربچه‌های کوچک را حل می‌کنید. البته به همراه سر دوراهی ماندن‌ها.

این بازی ناشناخته از بهترین بازی‌های FPS است که احتمالا تجربه نکرده باشید. احتمالا دلیل کمتر دیده شدنش تاریخ عرضه‌اش باشد. این بازی بین بازی‌های کال آو دیوتی و بتلفیلد عرضه شد. بازی‌ای در این ژانر نباید در همچین زمانی عرضه شود. بازی کمپین خوبی دارد و بخش مالتی پلیر از آن هم بهتر است. DLC های رایگان خوبی برای آن عرضه شدند. اما بازی‌هایی مانند Apex Legends این بازی را در حاشیه نگه داشتند.

Binary Domain

در این بازی دنیا پر از روبات شده است و تیم مأموران ویژه در صددند تا متوجه شوند که این موجودات از کجا آمده‌اند. آن‌ها نوعی جدید از حیات را کشف می‌کنند… .

OkamiHD1
Okami

عامل اصلی ضربه خوردن این بازی عرضه‌ی همزمانش با Twilight Princess در یک روز بود، خصوصا آنکه با بازی‌های سری زلدا شباهاتی داشت. این بازی تخیل را با هیجان ترکیب می‌کند. بازی در ژاپن عصر فئودال روایت می‌شود. گرگی الهه‌گونه را هدایت می‌کنید که با فرچه‌ای جادویی با محیط اطرافش ارتباط برقرار می‌کند، پازل‌هایی را حل می‌کند و دشمنانش را از پا درمی‌آورد.

FIFA Street(نسخه سال 2012)

این بازی فوتبال خیابانی از بعضی از فوتبالیست‌های مطرح شخصیت های کاریکاتوری بدست داده است. گیم پلی خوبی دارد. تمام نسخه‌های فوتبال خیابانی تجربه‌ی جالبی برای گیمر رقم می‌زنند. نسخه‌‌ی سال 1996 و نسخه‌های بعدی بر روی کنسول‌های نسل‌های قبل همه لذت‌بخش بودند، و این بازی هم از این قائده مستثنی نیست.

enslaved-odyssey-to-the-west
Enslaved: Odyssey To The West

این بازی بنوعی سفری به دنیای غرب است. نقش مردی را بازی می‌کند که در دنیایی آخرالزمانی به زنی کمک می‌کند. بازی المان‌هایی از سبک Beat’em up هم دارد.

Mirror’s Edge

این بازی در شهری تخیلی روایت می‌شود. در گیم پلی این بازی از پارکور استفاده می‌شود. خواهر شخصیت اصلی داستان به اشتباه به جرمی متهم شده، و شخصیت اصلی بدنبال نجاتش است.

alpha
Alpha Protocol

استودیوی Obsidian برای بازی‌های نقش‌آفرینی‌اش معروف است. یکی از عجیب‌ترین پروژه‌هایش Alpha Protocol است. داستان در مورد کارآگاهی است که در دنیایی که نمی‌شود به کسی اعتماد کرد باید زنده بماند. مبارزات این بازی خوب نیستند، اما متغیر‌های زیاد این بازی باعث تحسینند. تصمیمات شما پایان بازی را تغییر می‌دهند. حتی بعضی از شخصیت‌ها در مورد پیراهنی که می‌پوشید نظر می‌دهند. بازی پر از جزئیات است. شاید بهتر باشد که بازی‌های کارآگاهی کوچک‌تر و ارزان‌تر باشند.

Driver: San Francisco

در این بازی ناشناخته می‌توانستید با هر خودرویی مأموریت‌ها را به پایان برسانید. می‌توانستید به مأموریت‌ها توجهی نکنید و از دزد و پلیس بازی لذت ببرید.

shadow of
Shadow Of Destiny

شاید داستان قوی را داستانی در مورد نجات دنیا بدانید. در این بازی ناشناخته دنیا را نجات نمی‌دهید؛ سعی می‌کنید که خودتان را نجات دهید! کونامی سازنده‌ی این بازیست. در سکانس ابتدایی شخصیت Eike را می‌کشند و او در دنیایی میان بعدی بیدار می‌شود(احتمالا در مورد دنیا‌های موازی، کرم‌چاله‌ها و امکان سفر در زمان چیز‌هایی شنیده‌اید).

کنترل او را برعهده دارید. صدایی مرموز می‌شنوید. او که خود را Homonculus می‌نامد با شما صحبت می‌کند. او به شما فرصت می‌دهد تا به گذشته برگردید و از مرگ خود جلوگیری کنید. آیا این کار برای او مزیت دیگری دارد؟ چرا باید شما را نجات دهد؟ چرا باید شانسی دیگر داشته باشید؟ چرا زنده ماندنتان مهم است؟ در ده بخش بازی بدنبال پاسخ این پرسش‌ها خواهید گشت.

گیم پلی بازی بر حسب زمان پیش می‌رود. اگر ساعت ۲ بعد از ظهر است و تقدیرتان آن است که در ساعت ۲:۳۰ بمیرید، نیم ساعت وقت دارید تا جلوی مرگتان را بگیرید. چند بخش اول فقط صرف پیدا کردن راه حل‌های موقتی می‌شوند. به عنوان مثال اگر قاتل شما را با چاقو به قتل می‌رساند، باید در شانس بعدیتان افراد زیادی را دور خود جمع کنید تا به هدفش نرسد.

در این بازی ناشناخته قاتل همیشه راه دیگری پیدا می‌کند؛ پس باید بدنبال راهی بگردید که مشکل را از ریشه حل کند. بازی آنقدرها سخت نیست. با آزمون و خطا جلو می‌روید. بازی ارزش چند بار بازی کردن را دارد. ۶ پایان مختلف دارد و تجربه کردن تمامشان ارزشش را دارد.

نویسنده : بهرام صدیقی

موضوع: 17 بازی ناشناخته اما جذاب

خرید بازی PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *