پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, مقالات

بهترین بازی‌ های ارباب حلقه ها

بهترین بازی‌ های ارباب حلقه ها

سری بازی‌ های ارباب حلقه ها

همه چیز درباره تالکین

از زمانی که «فردو بگینز» موفق شد تا جواهرات نفرین‌شده را به ارث ببرد، Lord of The Rings به شالوده بسیاری از بازی‌های ویدیویی بدل شده است. البته که عمده بازی‌ های ارباب حلقه ها بر اساس سه گانه «پیتر جکسون» و پیش درآمدش Hobbit ساخته شده اند. برخی از این بازی‌ها ارتباط خوبی با فیلم داشتند و برخی واقعا سرگرم کننده بودند. در این لیست ما به بهترین بازی‌ های ارباب حلقه ها اشاره می‌کنیم و امیدواریم که Lord of The Rings: Gollum هم که در سپتامبر منتشر می‌شود، به خوبی برخی عناوین این لیست باشد.

11
10- The Lord of the Rings: War in the North

هنگامی که مجموعه بازی‌ های ارباب حلقه ها Lord of the Rings در سال 2012 در حال آماده شدن برای بازگشت به سینماها با اقتباس‌های The Hobbit بود، War in North از همهمه پیرامون داستان Middle-earth استفاده کرد.

البته این ماجراجویی فوق‌العاده نتوانسته تا War in North را در حد و اندازه‌های بازی سال بزرگ کند، اما کامبت جذاب، کنترل خوب و تجربه کو-آپ فوق‌العاده توانست تا این بازی را به انتخاب بسیاری برای آخرهفته‌ها بدل کند.

New Project 2023 06 18T131510.788
9- Lego The Hobbit

مجموعه‌ای از دو فیلم اول Hobbit که حالا در قالب عنوانی لگویی عرضه شده به خوبی توانسته تا قدرت این مجموعه را حفظ کند و همان فرمول معروف لگویی را در این بازی پیاده کند. این بازی به شدت خنده‌دار، جذاب و تا حدی کودکانه است که اکثر شخصیت‌های محبوب مجموعه بازی‌ های ارباب حلقه ها The Lord of the Rings را در خود جای داده است.

9
8- The Lord of the Rings: The Third Age

چه میشد اگر Final Fantasy X با Lord of the Rings ترکیب می‌شد؟ نیازی به فکر کردن نیست، زیرا The Third Age همه این موارد را در خود جای داده و در کل یک نقش‌آفرینی سرگرم‌کننده و جذاب در 2004 است. ظاهر بصری The Third Age واقعا فوق‌العاده است که می‌تواند طرفداران جوان‌تر این مجموعه بازی‌ های ارباب حلقه ها را به خوبی هیجان‌زده کند.

8
7- Middle-earth: Shadow of War

درحالی که Shadow of Mordor سندباکسی فشرده شده بود، Shadow of War دنیایی به مراتب بزرگ‌تر به همراه محتواهایی جذاب و حماسی داشت و تمام ویژگی‌های مثبت بازی قبلی را در خود جای داده بود. سیستم Nemesis حالا به اوج پیشرفت خود رسیده و شما می‌توانید تا به دلخواه خود با دشمنان برخورد کنید و کامبت بازی به نهایت جذابیت خود رسیده است. در این بازی شما می‌توانید تا جنگ‌های بزرگی راه بیندازید و قلمرو خود را گسترش دهید.

New Project - 2023-06-18T131921.492
6- The Lord of the Rings Online

در عصری که بازی‌های MMo در اوج محبوبیت بودند و همه مشغول تجربه آن‌ها بودند، منطقی بود که بازی‌ های ارباب حلقه ها Lord of the Rings نیز به این کمپین بپیوندد. کاراکترهای مختلف و متعدد و مکان‌های مختلف که بازی در آن جریان داشت، LOTR Online را به تجربه‌ای فوق‌العاده و جادویی برای طرفدارانی بدل می‌کرد که قدم به Middle-earth گذاشته اند. با گذشت 15 سال هنوز هم LOTR Online عنوان جذابی است و همین امروز هم می‌توانید به سراغش بروید.

ss_c375fd975744d35037452d73febd0420d8c1b192.1920x1080
5- The Lord of the Rings: Battle for Middle-earth

چه نبرد هولناک هلمز دیپ و چه درگیری‌های پلنور، همیشه مجموعه بازی‌ های ارباب حلقه ها The Lord of the Rings شامل برخی از بزرگ‌ترین نبردهای تاریخ می‌شود و پتانسیل فوق‌العاده‌ای در نبردهای این فرانچایز نهفته است. Battle for the Middle-earth به خوبی توانسته تا این نبردها را در مقیاسی فوق‌العاده به نمایش بگذارد و سیستم‌هایی را پایه گذاری کند که بعدا در دنباله‌ها حسابی مورد استفاده قرار گرفت.

lotr-the-battle-for-middle-earth-keyart-min.jpg.adapt.crop191x100.628p
4- Lego Lord of the Rings

سه چیز هیچوقت در زندگی تغییر نمی‌کند: مالیات، مرگ و اقتباس‌های لگویی از فیلم‌ها و تبدیل آنه به بازی‌هایی با اکشن بی‌نظیر. بازی‌ های ارباب حلقه ها Lego Lord of the Rings کاملا به فرمول موفق همیشگی وفادار بوده و در این اقتباس هم بازی کاملا به داستان فیلم وفادار بوده و به خوبی می‌تواند هیجان خاص LOTR را منتقل کند.

3
3- Middle Earth: Shadow of Mordor

داستانی خاص در زمین‌های Middle-Earth به همراه سیستم فوق‌العاده Nemesis توانست تا Shadow of Mordor را به یکی از خاص‌ترین عناوین تاریخ ویدیوگیم بدل کند که سیستم پایه بر انتخاب خاصی داشت و دنیای اطراف هم بر اساس تصمیمات شما تغییر می‌کرد. کامبت بازی واقعا خوب بود و سیستم به خدمت گرفتن دشمنان یکی از جالب‌ترین مکانیزم‌های تاریخ ویدیوگیم بود.

New Project - 2023-06-18T132747.029
2- The Lord of the Rings: Two Towers

این بازی از همه نظر یک بازی متوسط در نظر گرفته می‌شود، اما به عنوان یک دنباله The Two Towers توانست که به خوبی به نسبت بازی قبلی خود پیشرفت کند و با ارتقای تمام بخش‌ها سفری لذت‌لخش خلق کند. این بازی عالی نبود، اما سیستم مبارزاتی جذاب و تیم صداپیشگی فوق‌العاده‌ای داشت، توانست تا داستان LOTR را با به همراه گرافیکی خیره‌کننده به داستانی حماسی و جذاب بدل کند.

ROTK_eye_of_sauron.0
1- The Lord of the Rings: Return of the King

سومین بار از همه جذاب‌تر بود و Return of the King تعادل خاصی بین بازی‌های اکشن، ماجراجویی و زیبایی بصری برقرار می‌کرد و از عناوین پیشگام در زمان خود بود. با تکیه بر تیم صداپیشگی مجرب و قدرتمند (برای مثال سر یان مک کلن صداپیشگی گندالف را انجام داده است)، Return of the King توانست به کمک پایان بندی فیلم‌های LOTR بشتابد و یک سه‌گانه ویدیوگیمی بزرگ را در 2003 پایان دهد.

موارد گفته شده تنها برخی از بازی‌های این مجموعه هستند. نظر شما در این باره چیست؟ آیا به بازی‌ های ارباب حلقه ها Lord of the Rings علاقه دارید؟

منبع: gamespot

موضوع: بهترین بازی‌ های ارباب حلقه ها

مجله پیشنهادی: بهترین فیلم‌های ساخته شده بر اساس بازی‌های ویدیویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *