اخبار, مجله بازی, ویدیو

تریلر گیمپلی بازی God Of War Ragnarok

تریلر God Of War Ragnarok

تریلر God Of War Ragnarok گاد اف وار رگناروک

هنگام بازی کردن God of War 2018 تمام مدت در شما یک حس کنجکاوی برای گشتن نقشه ایجاد می‌شود که در نهایت پاداش‌های خوبی هم دارد. بر خلاف نسخه‌های گذشته‌ی فرانچایز، این بار دنبال کردن رد پاها و گشتن در نقشه شما را به راه‌های پر پیچ و خم و راز آلود راهنمایی می‌کند. صندوقچه‌های پر از تجهیزات کمیاب در بازی، زیارت‌گاه خدایان و نقاشی‌های معرکه روی دیوار تنها بخشی از چیز‌هایی است که در شش قلمروی بزرگ بازی انتظار شما را می‌کشند تا دست به جست و جو بزنید.

در بازی مکان‌های طلایی مانند میدگارد وجود دارد که خود دارای دریاچه‌ی بسیار عظیمی است. جدای آن مسیرهای دیگری مانند آلفهایم، خانه‌ی الف‌ها، هلهایم، سرزمین جاینت‌ها و… تنها جزو کوچکی از تکه‌هایی هستند که با داشتن محتواهای بسیار زیاد باعث شدند تا گیمر‌ها ساعت‌ها پای بازی بنشینند. در بازی قلمرو‌های اختیاری نیز وجود دارد که شاید کمتر از آن‌ها خبر داشته باشید.

قلمروهایی نظیر نیلفهایم و  Muspelheim که مهارت‌های گیمر را به طور جدی در مبارزات به چالش می‌کشند. نکته‌ی مهم این است که علیرغم این عظمت نقشه در بازی، شما احساس می‌کنید که تمام مکان‌ها بهم متصل هستند با این حال مکان هایی مانند آزگارد و Vanaheim تنها یک یا دوبار قابل دیدن هستند و از شش قلمرو اصلی جدا می‌شوند.

برای تماشای تریلر بازی ها و محصولات گیمینگ کلیک کنید.

کارگردان شماره‌ی جدید این بازی، که با نام Ragnarok شناخته می‌شود در این باره می‌گوید: « جای نگرانی برای دسترسی به مکان‌های قبلی وجود ندارد و شما در این شماره می‌توانید تمام ۹ قلمرو را بگردید. بهتان قول می‌دهم که دوباره دیدن آن‌ها احساس جدید و متفاوتی در شما ایجاد خواهد کرد».  احتمالا شما نیز منطقه‌ی جنگل یخ زده را بخاطر میاورید. جنگل یخ زده همان جایی است که گاد آو وار ۲۰۱۸ در آن آغاز می‌شود.

 این منطقه در نسخه‌ی جدید فراتر از خانه‌ی کریتوس و آترئوس است و دریاچه‌ی یخ زده‌ی آن حالا با کمک وسایل حمل و نقل جدید مثل سورتمه قابل تردد است. دریاچه‌ها و مارپیچ‌های آبی نیز در این شماره وجود دارند اما وسیع‌تر و خطرناک‌تر شده‌ند و طبق گفته‌ی سازنده باید وسایل نقلیه متفاوت‌تری را برای عبور از دریاچه‌ها انتخاب کنیم. این قضیه باعث شده تا نقشه‌ی بازی بسیار جسورانه‌تر از شماره قبلی بنظر برسد.

تصاویر و فیلم‌های اختصاصی به خبرنگاران نشان داده شده که مناطق قلمرو کوتوله‌ها و Svartalfheim را نمایش می‌دهد. به گفته‌ی افرادی که شاهد این نمایش بودند این منطقه بازی دارای عمق و پیچیدگی بسیار زیادی است.  طراح مراحل بازی، آقای Hickenbottom درباره‌ی تجربه خود در ساخت بازی و ایجاد نقاط هیجان انگیز می‌گوید: « هدف ما این است که گیمپلی بازی را در فضا های مختلف تکامل دهیم، این قضیه هم در تنوع صدق می‌کند و هم در عمق نقشه. در مکانی مانند Svartalfheim شما میتوانید به نقاط بسیار زیادی بروید و کاوش خود را انجام دهید و این تنها یک قلمرو از بازی است که با محتوای بیشمار پر شده.»

God-of-War-Ragnarok_02

در تریلر God Of War Ragnarok به خبرنگاران، شاهد یک انبار بزرگ و پرپیچ و خم هستیم که تمام آن از چوب ساخته شده است. به گفته‌ی آن‌ها تنها طراحی این منطقه یک شگفتی بسیار بزرگ در بازی است. در همان ویدیو دکل‌های چوبی معلق و دریچه‌های آبی نشان داده می‌شوند که برای بازیکن خطر جدی محسوب می‌شوند. آترئوس از یکی طاقچه‌های مرتفع بالا می‌رود و منطقه را جست و جو می‌کند برای جلو رفتن بازیکن پیشنهادات خاصی مطرح می‌کند.

در ادامه تریلر God Of War Ragnarok به جایی می‌رسد که که کریتوس روی یک صخره ایستاده و بازی منظره‌ی نفس‌گیر خود را به رخ می‌کشد. چیزی که احتمالا توجه گیمر را در این منطقه جلب می‌کند صندوق گنجی است که جلوتر منتظر است تا به دستان کریتوس باز شود، اما قضیه به این سادگی نیست و بازی با پازل‌های مختلف بازیکن را به چالش میکشد و به گیمپلی عمق می‌دهد. برای جلو رفتن در این فضای دلهره‌آور، کریتوس نیاز دارد به دو چیز اعتماد کند، سلاحش و بله، پسرش.

آقای Hickenbottom در این باره می‌گوید «ما در این منطقه می‌خواستیم دورف‌ها و کارهایی که انجام داده‌ند را نشان دهیم. آن‌ها از آب برای جابجایی استفاده می‌کنند. شما می‌توانید ببینید که دورف‌ها در حال ساختن محیط‌های بسیار بزرگی برای خود هستند، زمانی که با کریتوس وارد این محیط‌ها میشوید از خود میپرسید کریتوس چگونه می‌تواند این مسیر را به میل خود بپیماید؟».  در دقایق پایانی کلیپ کریتوس و آترئوس را میبینیم که از کنار یک غار می‌گذرند و وارد شهر دورف‌ها می‌شوند. آترئوس مبهوت می‌شود و میمیر با افتخار می‌گوید که به Niðavellir خوش آمدید! آفتاب به سطح دریاچه می‌تابد و درختان به خط و با شکوه زیر آن سایه انداخته‌ند.

همه چیز در آرامش است تا اینکه زنگ خطر زده می‌شود و دورف‌ها و سایر افراد از یک مجسمه بزرگ فرار می‌کنند. صلح تنها چند ثانیه دوام دارد و این فرار نشان می‌دهد که خطر بسیار نزدیک است. یکی دیگر از طراحان بازی در این باره اضافه می‌کند : « بنظرم در بازی قبلی گیمر‌ها کمی احساس تنهایی می‌کردند، برای همین مخصوصا با مناطقی مانند Svartalfheim تلاش کردیم تا نشان دهیم دنیای این بازی یک دنیای زنده است و در کنار آترئوس و کریتوس افراد دیگری نیز وجود دارند.»

اما دورف‌ها تنها افراد محلی این منطقه نیستند. با کمی گشت و گذار میفهمید افراد دیگری نیز در حومه شهر پرسه می‌زنند و در غارهای تاریک کمین کرده‌ند. کریتوس و آترئوس باید به قدرت خود تکیه کنند و از تمام چیزها به نفع خود استفاده کنند.

تریلر God Of War Ragnarok گاد اف وار رگناروک

منبع : gameinformer

موضوع : تریلر God Of War Ragnarok

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *