مجله بازی

Need for Speed Unbound معرفی شد!

معرفی Need for Speed Unbound

معرفی Need for Speed Unbound

Need for Speed Unbound معرفی شد و بسیار متفاوت بنظر می‌ رسد!

بازی جدید Need for Speed قرار است در ماه دسامبر 2022 برای کنسول‌ های نسل نهم منتشر شود و خبر مهم این است که بار دیگر استودیوی اصلی سازنده سری، یعنی Criterion وظیفه ساخت این بازی را بر عهده گرفته است و آماده معرفی Need for Speed Unbound است.

این بازی با عنوان Need for Speed Unbound معرفی شد و بعد از انتظارات فراوان به دست استودیو اصلی خود افتاد و قرار است با موتور گرافیکی فراسبایت ساخته شود که به صورت 4K و 60 فریم اجرا خواهد شد. بازی به صورت جهان‌ باز است و دنیای بازی Lakeshore نام دارد. فیزیک بازی نیز به صورت فریم‌ ریت‌ های بالا اجرا می‌شوند که به شما قابلیت این را می‌دهد تا بتوانید کنترل بهتری روی ماشین خود داشته باشید.

شرکت سازنده بازی با منتشر کردن یک تریلر از بازی و رونمایی از سبک هنری آن شوق بسیاری از طرفداران را برانگیخت. اینطور که پیداست، بازی به ریشه‌ های خود برگشته و با مسابقات خیابانی و آهنگ‌ های جذاب هیپ‌ هاپی، شما را به فضای شماره‌ های قبلی می‌برد. بازی روی گرافیتی و اثر آن روی گیمپلی تاکید زیادی دارد و حتی برای آن پاداش هایی مثل اضافه شدن نیتروژن در نظر گرفته است.

به گفته‌ی کارگردان بازی “نید فور اسپید درباره‌ی تنظیم سرعت و شکستن‌ چارچوب‌ هاست. نید فور اسپید درباره‌ی شورش در خیابان هاست. در واقع قلب رانندگی خیابانی است، برای همین نیاز داشتیم تا سبک هنری مختص به آن را خلق کنیم و راه های جدیدی برای پیشروی به گیمر‌ها معرفی کنیم و نوآوری‌ های خود را با انتظارات آن‌ها تنظیم کنیم.”

معرفی Need for Speed Unbound

معرفی Need for Speed Unbound

بازگشت Criterion

در زمان ساخت بازی و معرفی Need for Speed Unbound که از سال 2020 آغاز شده، استودیو سازنده تلاش کرده تا هرچیزی که گیمر‌ها در نظر داشتند را به درون بازی بیاورد. جدا از قرار دادن تمرکز روی بازگشت سری به مسابقات خیابانی، این بازی دوباره به سمت و سوی داشتن یک بخش سینگل پلیر رفته و دارای قابلیت کراس‌ پلی نیز هست.

تمرکز روی ماشین‌ ها هنوز پابرجاست و دوربین به صورت اول و سوم شخص در بازی جریان دارد که قابلیت لذت بردن از شخصی‌ سازی ماشینتان را چندین برابر می‌کند. گفتنی است که ردپای استودیوی سازنده قبلی بازی، یعنی گوست، هنوز هم قابل مشاهده است و برای همین نمی‌ توان این شماره را یک ریبوت دانست.

مت وبستر، یکی از اعضای استدی. کرایتریون در این باره می‌گوید: ” فکر می‌کنم که Need for Speed Heat برای ما یک موفقیت شگفت انگیز بود. برای همین تلاش می‌کنیم تا راه این بازی را ادامه دهیم. Need for Speed Heat توسط میلیون‌ ها نفر بازی شد، برای همین فرمول قبلی را در ذهنمان بازسازی کردیم تا مخاطبین جدید و قدیم از آن لذت ببرند.”

تاریخچه این سری به سال 1994 بر می‌ گردد و Need for Speed Unbound بعد از سال 2013 بار دیگر در دستان مطمئن Criterion قرار گرفته است. این استودیو قبل از مشغول شدن دوباره به ساختن نید فور اسپید، به استودیو‌ های دیگر در روند ساخت بازی‌ ها کمک می‌کرد. بازی‌ هایی مانند بتلفیلد یا استاروارز از این دست بازی‌ ها هستند که فیزیک و طراحی وسایل نقلیه خود را به دستان این استودیو سپردند.

با وجود اینکه این سری در سال‌ های اخیر از نظر نمره‌ گیری توسط منتقدین موفق نبود اما عنوان قبلی سری محبوبیت بسیار زیادی را نزد فن‌ های بازی کسب کرد، با این حال الکترونیک آرتز تصمیم خود را بابت عوض کردن سازنده بازی و برگرداندن آن به دستان کریتیون تغییر نداد و بالاخره این اتفاق رخ داد. کارگردان بازی نیز حال بازی را خوب توصیف می‌کند و به موفقیت 30 ساله آن افتخار می‌کند.

گفتنی است که استودیو کرایتریون با داشتن یک تصویر شفاف از کاری که استودیو گوست کرد به توسعه بازی می‌ پردازد، اما علاوه بر آن تلاش می‌کند تا ایده‌ های خود را نیز در بازی پیاده کند.

” اگر بخواهم به صورت کوتاه بگویم که ما تصمیم داریم چیکار کنیم، باید بگویم که بیشتر تلاشمان روی برگرداند و انتقال حس مسابقات خیابانی است. گیمر‌ها باید همان احساس دیوانگی و آشوب را در مسابقات خیابانی احساس کنند.”

معرفی Need for Speed Unbound

به وقتِ قُمار

با توجه به اطلاعاتی که از بازی داریم، این بازی قرار است به طور کامل دارای بخش داستانی باشد که ساختار تقریبا متفاوتی با باقی سینگل پلیر های این سری دارد. کارگردان بازی درباره‌ این تغییرات می‌گوید‌: ” زمانی که می‌خواهید مسابقه دهید، می‌توانید پول خود را روی مسابقه شرط‌ بندی کنید. اگر همه چیز درست پیش‌ برود و مسابقه را ببرید پول خود را به همراه پاداش پس می‌گیرید، اما اگر ببازید تمام پول شما نیست می‌شود.

برای همین نیاز دارید که ماهیت هر مسابقه را بشناسید و بدانید روی چه چیزی قمار می‌کنید. از آنجایی که مسابقه به هیت شما کمک می‌کند پس انجام دادن چندین مسابقه پشت سر هم می‌توانید شما را پولدار یا کاملا فقیر کند. باید بدانید که نتایج شما در بازی اهمیت زیادی دارند.”

همچنین در بازی داستان کوچکی نیز وجود دارد که درباره دو دوست است که بعد از یک حادثه دزدی در یک فروشگاه خودرو خانوادگی رابطه آنها باهم بهم‌ می‌خورد. کرایتریون در این باره توضیح می‌دهد: ” تمام کاراکتر‌ های بازی دارای شخصیت پردازی هستند و تلاش کردیم تا کاراکتر‌ های کاملی خلق کنیم. هر کدام دارای آرک و شخصیت پردازی کوتاهی هستند و شما می‌ توانید در طول بازی ببینید که در حوالی شهر با ماشین دور می‌ زنند.”  

المان استفاده شده در شرط‌ بندی بازی، با این کاراکتر‌ ها گره خورده و شما می‌ توانید آنها را به چالش بکشید. به چالش کشیدن این کاراکتر‌ ها باعث می‌شود تا با داستان بازی بیشتر آشنا شوید و آن را جلو ببرید.

پلیس‌‌ ها طبق معمول این سری نقش پر رنگی در این بازی خواهند داشت. به گفته‌ی استودیو کرایتریون، این بار پلیس‌ ها تاکتیک‌ های بسیار متفاوتی برای مقابله با شما دارند.

وسایل نقلیه که پلیس استفاده می‌کند دارای نقاط ضعف و قوت است که کم کم با آنها آشنا می‌شوید. کارگردان بازی در این باره می‌گوید:‌ ” شما باید در مقابل پلیس استراتژی درستی بچینید. اگر در طی بازی خیلی خوب عمل کنید می‌توانید امتیاز و هیت چیس کامل را دریافت کنید. در مقابل، نداشتن استراتژی مقابل پلیس می‌تواند کار را برای شما سخت کند و شما را به پایین بکشد.”

پلیس‌ ها همیشه نقش مهمی در سری نید فور اسپید داشته‌ اند که این نقش برای کامل کردن وظایف داده شده به گیمر در طول بازی مشکل زا است. به همین علت در نسخه جدید شما می‌ توانید تنظیم کنید که کاپ هیت شما چقدر باشد و تعیین کنید در بازی رفتار پلیس تا چه حد با شما خشن و سمج باشد. سازنده بازی همچنین به بازی اسکنر پلیس و مکانیک پیدا کردن پلیس را اضافه کرده است که باعث می‌شود بهتر بتوانید خود را از خطر درگیری با پلیس جدا کنید.

معرفی Need for Speed Unbound

معرفی Need for Speed Unbound

بخش چند نفره بازی نیز هیجان انگیز بنظر می‌رسد. استودیو سازنده بازی تلاش کرده تا آن را به جذاب‌ ترین شکل ممکن پیاده کند. در بخش آنلاین بازی شما در جهان بازی به گشت و گذار مشغول می‌شوید و می‌ توانید دوستان خود را در این دنیا ملاقات کنید. در بازی رویداد‌ هایی وجود دارد که خود گیمر‌ها آنها را می‌سازند و اگر علاقه‌ مند باشید می‌ توانید در ‌آنها شرکت کنید.

در بخش چند نفره سیستم بنر وجود دارد که می‌توانید عکس‌ های خود از ماشینتان را به اشتراک بگذارید یا اچیومنت‌ هایی که کسب کرده‌ اید را به رخ بکشید. هنوز مشخص نیست که بازی دارای بتل‌ پس خواهد بود یا خیر، اما مطابق سیاست‌ های الکترونیک آرتز در برابر بازی‌ هایی که منتشر می‌کند احتمال زیاد باید انتظار آن را بکشیم. با این حال، استودیو سازنده تاکید دارد که بازی دارای آپدیت‌ های مجانی است که دارای محتوای زیادی هستند.

در معرفی Need for Speed Unbound راه های زیادی برای شخصی‌ سازی ماشین خود دارید، در حدی که این شخصی سازی از ماشین عبور کرده و حتی می‌توانید کاراکتر خود را نیز کاستومایز کنید. این کار مشابه سری هورایزون بوده و گفتنی که حتی گیمپلی بازی‌ هم تا حد بسیاری وابسته به شخصی‌ سازی‌ های شماست. برای شخصی‌ سازی گیم پلی صدها امکانات مختلف در نظر گرفته شده و به گفته‌ی کارگردان بازی تعداد بسیار زیادی ماشین در بازی وجود دارند که می‌توانید با دریافت آنها به شخصی‌ سازی کردنشان مشغول شوید.

طبق صحبت‌ های کارگردان بازی، تلاش شده تا این نسخه بهترین هندلینگ و تجربه رانندگی را به شما بدهد و تا به حال بهترین چیزی بوده که این استودیو دست به ساختن آن زده است. برای بهتر شدن این تجربه، تلاش شده تا سیستم جدیدی برای فیزیک ماشین طراحی شود که super sophisticated physical simulation نام دارد و این بازی را مقابل فرانچایز‌ های بزرگ دیگر از نظر داشتن فیزیک فوق‌ العاده قرار می‌دهد. شما می‌توانید زمان رانندگی از درایوینگ اسیستنس استفاده کنید و یا با خاموش کردن آپشن‌ های داده شده با مهارت خود جلو بروید.

” فکر می‌کنم که گیمر‌ ها می‌توانند تفاوت هر ماشین را با آن یکی احساس کنند. تفاوت بین ماشین‌ های اروپایی، ماشین‌ های غول‌ پیکر آمریکایی و حتی هایپر کار ها کاملا مشهود است. زمانی که سعی می‌کنید روی هر کدام تسلط داشته باشید و سیستم آن را به دست بگیرید متوجه هندلینگ متفاوت هرکدام می‌شوید. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که توانسته‌ ایم به وسیله این تکنولوژی به چه عمقی در ایجاد تفاوت ماشین‌ ها برسیم”

معرفی Need for Speed Unbound

یک استایل کاملا جدید

احتمالا سیستمی که بیشتر از همه این نسخه را برای گیمر‌ ها هیجان انگیز کرده، استایل متفاوت بازی است. این استایل حال و هوای سری قدیم را دارد ولی به طور کلی بسیار واقع‌ گرایانه تر شده. برای اینکه بازی در موسیقی نیز کم نذاشته باشد، از آرتیست مشهور هیپ هاپ که به A$AP Rocky معروف است دعوت شده تا در تولید محتوای صوتی بازی دخالت داشته باشد. شما می‌توانید یکی از ترک‌ های او را در همین تریلر منتشر شده ببینید.

به گفته‌ کارگردان بازی تلاش شده تا استایل هنری بازی درباره‌ی شوریدن در خیابان‌ ها و دیوانگی باشد و استودیو به دنبال این است که بازی به گیمر‌ ها فیدبک بسیار خوبی بابت خوب بازی کردنشان بدهد.

” بازی‌ ها مانند یک زمین بازی هستند که اگر شما در آن خوب بازی کنید حس خوبی می‌گیرید. ما احساس کردیم که این موضوع مسئله‌ ای است که می‌توانیم آن را وارد این نسخه بکنیم و آن را گسترش بدهیم. در همین میان در نظر داشتیم تا گرافیتی را هم وارد بازی کنیم و با این کار نه تنها بازی رنگ و بوی نید فور اسپید گرفته، بلکه دارای جلوه بصری بسیار زیبایی است که اضافه کردن آن به ماشین خود بسیار هیجان انگیز است.” استودیو درباره انتخاب آرتیست نیز می‌گوید که A$AP Rocky کاملا با فضای بازی جور است و تلاش کرده تا یک اتمسفر خوب بسازد:

” بنظرم A$AP Rocky یک شاخص مهم هم در موزیک و هم در فشن است و همزمان احساس شورشی بودن را نیز می‌ دهد که با فضای نید فور اسپید کاملا همخوانی دارد. برای همین کاملا برای ما منطقی بود که از او در بازی استفاد کنیم و این فرصت را داشته باشیم تا صدای او را به همه بازیکنان برسانیم”

احتمالا مهمترین نکته درباره‌ی این بازی این است که فاصله معرفی تا انتشار بازی بسیار کم می‌ باشد و همین باعث شده تا همگی از آن حرف بزنند. بازی در 4 سال گذشته در سکوت در حال ساخت بوده و الان بعد از معرفی قرار است تا تقریبا دو ماه دیگر به دست بازیکنان برسد. در حال حاضر هیچ برنامه‌ ای برای دمو وجود ندارد با این حال فن‌ های بازی نیاز نیست تا مدت طولانی برای بازی‌ کردن آن منتظر بمانند. کارگردان بازی درباره‌ی لانچ بازی می‌گوید:

” فکر می‌کنم که ما برنامه‌ های بسیار زیادی برای آینده داریم… بازی‌ های مدرن این روز‌ ها در زمان انتشار فقط بازی را منتشر می‌کنند و بعد محتوا های زیادی به آن اضافه می‌کنند. نید فور اسپید نیز از این قائده مستثنی نیست. احساس می‌کنم که کمی نسبت به این فرانچایز بد لطفی شده است، مخصوصا زمانی که آن را با باقی بازی‌ های مشابه مقایسه می‌کنید. ما تصمیم داریم تا به بازی یک زندگی دوباره ببخشیم و لانچ بازی تنها شروع ماجرای بازی است. این شروع یک داستان هیجان انگیز برای ما نیز هست”

گفتنی است که معرفی Need for Speed Unbound در تاریخ 2 دسامبر برای کنسول‌ های نسل نهم و کامپیوتر شخصی منتشر می‌ شود.

منبع: IGN

موضوع: معرفی Need for Speed Unbound

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *