مجله بازی, آموزش, مقالات

کنسول های جدید را عمودی قرار دهیم یا افقی؟

ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی استیشن ۵ را عمودی قرار دهیم یا افقی؟؟

کنسول های جدید را عمودی قرار دهیم یا افقی؟

ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و پلی استیشن ۵ وارد بازار شده اند با توجه به گران قیمت بودن این کنسول ها به خصوص برای ما ایرانی ها محافظت و نگهداری از آنها از اهمیت خاصی برخوردار است در این مقاله راجع به نحوه قرار دادن کنسول بازی بر روی زمین صحبت می‌کنیم .
چرا که قرار دادن اشتباه این کنسول ها باعث می‌شود در درازمدت آسیب‌های جدی به آنها وارد شود علی‌رغم این که کنسول های نسل نهمی از
سیستم خنک کنندگی فوق‌العاده‌ای بهره می‌برند اما توجه داشته باشید همان قدر که سیستم خنک کنندگی این کنسول‌ها قوی تر شده است حجم بازی ها و قدرت سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای آنها نیز افزایش پیدا کرده است.
پس می‌توانیم بگوییم علاوه بر اینکه چیدمان کنسول و نحوه قرارگیری آنها بر روی زمین سلیقه‌ای است اما بهینه‌سازی کنسول های گران قیمت مهمتر است از سلیقه شخصی است کنسول را به صورت عمودی قرار دهید .
به تصاویر تبلیغاتی که از کنسول ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ منتشر شده است دقت کنید می‌بینید که آنها را به صورت عمودی قرار داده‌اند و مطمئن باشید که این امر تنها جنبه نمایش ندارد دلیل این قرارگیری بهینه شدن و بهترین کارایی سیستم خنک کنندگی این کنسول ها می باشد.
حتی jim whal رئیس بخش معماری ایکس باکس  مصاحبه‌ای چه با digital foundry داشت است به این نکته نیز اشاره داشته است به طور کلی قراردادن افقی کنسول‌ها غیر ممکن نیست اما اگر این کار را انجام دادید اینک این موضوع را که سیستم خورد کنندگی کنسول تان در حال بهینه نیست را به جان خریده اید.
در تمام تصاویر رسمی که از ایکس باکس سری اس منتشر شده آن را به صورت ایستاده در کنار ایکس باکس سری ایکس قرار داده اند اما با توجه به لوگوی ایکس باکس درج شده بر روی این کنسول می‌توان دریافت که باید این کنسول را برخلاف ایکس باکس سری ایکس به صورت افقی قرار دهیم
بر روی این کنسول یکدست سفید یک فن بزرگ مشکی به چشم می‌خورد قطعاً دلیل وجود همچین فن خنک کننده ای دی ربط به ارتقاء سخت افزاری کنسول نیست و باید برای بهینه سازی این کنسول آن را به صورت افقی نیز قرار دهیم.

1 نظر در “کنسول های جدید را عمودی قرار دهیم یا افقی؟

  1. kiazashjujffr گفت:

    اخر چطور ایکس باکس سری اس رو روی زمین بزاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *