مجله بازی, ویدیو

پلی استیشن 5 بهتر است یا ایکس باکس سری ایکس + ویدیو

پلی استیشن 5 بخریم یا ایکس باکس سری ایکس

پلی استیشن 5 یا ایکس باکس سری ایکس

در هر صورت شما برنده اید.

بالاخره با همه بالا پاین ها نسل هشتم کنسول های بازی هم تمام شد و کم کم باید با پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و تمام خاطراتی که برای علاقه مندان به بازی های ویدیویی ساختن خداحافظی کنیم. اما پایان این نسل قطعا پایان رقابت سونی و مایکروسافت نخواهد بود. حالا این دو کمپانی بزرگ با ps5 و ایکس باکس سری ایکس یکبار دیگه پا به رینگ مبارزه گذاشته اند و به همین دلیل باز هم همان سوال همیشگی بوجود می آید که ایکس باکس بگیریم یا پلی استیشن؟ اینبار اما جواب ساده تر از همیشه است. اینبار نه سونی برنده است نه مایکروسافت. برنده این نسل قطعا شمایید. چه بخواید بدون حد و مرز بازی کنید و چه بخواید رویاهاتون رو نیرو ببخشید و تجربشون کنید ، داشتن یکی از این ۲ کنسول شما رو کاملا راضی میکند.
پلی استیشن ۵ بهتره یا ایکس باکس سری ایکس؟
مقایسه این ۲ کنسول کمی سخت بنظر میرسد. اما اگر بطور کلی بخواهیم بررسی کنیم ایکس باکس سری ایکس از سخت افزار قدرتمند تری نسبت به رقیب خودش PS5 بهره می برد اما خلاقیت و نوآوری چه در کنسول و چه در کنترلرش دیده نمی شود و این گونه بنظر میرسد که استراتژی مایکروسافت تقویت سخت افزار و قابلیت های کنسول نسل پیش و البته گسترش سرویس گیم پس می باشد که می تواند دلیل خوبی برای تهیه این کنسول باشد. در مقابل پلی استیشن ۵ کنسولی خلاق بنظر می رسد و این خلاقیتش را در کنترلر جدیدش که با نام Dualsense معرفی شده است به نمایش می گذارد‌. همچنین سونی هدست جدیدی با نام Pulse 3D را نیز معرفی کرده که صدا را بطور ۳ بعدی برای شما پخش می کند. البته که این هدست را بطور جداگونه باید تهیه کنید. همچنین سونی طبق عادت بازی های انحصاری فوق العاده ای برای پلی استیشن در نظر گرفته که بعضی از آن ها می توانند به تنهایی دلیلی منطقی برای خرید ps5 باشند.
پلی استیشن 5 بخریم یا ایکس باکس سری ایکس
در خصوص مقایسه این ۲ کنسول بطور دقیق تر و با جزعیات بیشتری در ویدیو زیر توضیح داده ایم. پس اگر هنوز تصمیم گیری برای شما سخت است حتما ویدیو زیر را تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *