بازی های آینده, مجله بازی

بازی های جدید 2023: نسخه های آینده امسال

redfall microsoft non credeva nel gioco ma ha dato liberta ad arkane svela jeff grubb

بازی های جدید 2023 کدامند؟

سال 2023 برای بازی‌ های سوئیچ، پلی‌ استیشن، ایکس‌ باکس و رایانه‌ های شخصی، سالی پر بار به نظر می‌رسد. آیا از تعطیلات خود استفاده کرده اید و این شانس را داشته اید که تمام بازی های بزرگ سال 2022 را پشت سر بگذارید؟ خب، آماده هستید یا خیر؟ اکنون زمان آن رسیده است که به بازی های جدید 2023 نگاهی داشته باشیم، بازی هایی که به طور مشابه مملو از عناوین عظیم برای رقابت و جلب توجه شما هستند. در اینجا ما قرار است بازی های جدید 2023 را به شما معرفی کنیم.

اما چه شروع بهار باشد، چه تابستان، بدون توجه به پلتفرمی که روی آن بازی می‌کنید، بازی‌ های هیجان‌ انگیز زیادی در راه است. برای انتخاب بهترین بازی‌ های سال 2023 با ما همراه باشید!

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

share fbپلتفرم: نینتندو سوییچ

تاریخ عرضه: 22 اردیبهشت 1402 (12 می 2023)

دنباله ای مستقیم برای بزرگترین بازی نسل، اما نه در همه زمان ها! به نظر می‌رسد آخرین قسمت The Legend of Zelda بر اساس دنیای باز پیشگامانه Breath of the Wild’s Hyrule ساخته می‌شود و به معنای واقعی کلمه یک دنیای دیگر را در آسمان‌ ها می‌سازد.

بازی Marvel’s Spider-Man 2

بازی Marvel’s Spider-Man 2

پلتفرم: پلی استیشن 5

تاریخ عرضه: 2023

یکی از محبوب‌ ترین انحصاری‌ های پلی‌ استیشن و یکی از محبوب‌ ترین ابر قهرمانان، دنباله‌ای بر مرد عنکبوتی مارول است. پس از استقبال خوب مایلز مورالز، منطقی است که این بار می‌توانید در نقش پیتر پارکر و نسخه‌های مایلز از وب اسلینگر بازی کنید، زیرا آنها در مقابل شروران جدید Kraven the Hunter و Venom مورد علاقه طرفداران قرار می‌گیرند.

چیز دیگری تاکنون فاش نشده است، گرچه ما امیدواریم که تغییر جالب تری از فرمول جهان باز برای همراهی با احساس فوق العاده چرخیدن در اطراف شهر داشته باشیم. با توجه به اینکه Spider-Man: Across the Spider-verse نیز در ماه ژوئن به سینماها می آید، سال فوق العاده ای برای مرد عنکبوتی بودن به نظر می رسد.

بازی Star Wars Jedi: Survivor

 

تریلر هنگام عرضه بازی Dead Island 2 منتشر شدپلتفرم: پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و PC

تاریخ عرضه: 8 اردیبهشت 1402 (28 اپریل 2023)

Star Wars Jedi: Survivor یک بازی اکشن ماجراجویی است که توسط Respawn Entertainment توسعه یافته و توسط Electronic Arts منتشر شده است. دنباله ای برای Star Wars Jedi: Fallen Order (2019)، قرار است در 28 اپریل 2023 برای پلی استیشن 5، ویندوز و ایکس باکس سری X/S منتشر شود. این آخرین بازی جنگ ستارگان خواهد بود که در طول قرارداد انحصاری Electronic Arts با Lucasfilm منتشر شد که قرار است اواخر سال منقضی شود.

بازی Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 4444

پلتفرم: پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس و PC

تاریخ عرضه: 4 فروردین 1402 (24 مارچ 2023)

Resident Evil 4 یک بازی ترسناک بقا در سال 2023 است که توسط Capcom ساخته و منتشر شده است. بازسازی بازی Resident Evil 4 در سال 2005، در 24 مارس 2023 بر روی پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ویندوز و Xbox Series X/S منتشر شد.

بازیکنان کنترل مامور ایالات متحده لئون اس کندی را در دست دارند که باید اشلی گراهام را نجات دهد دختر رئیس جمهور ایالات متحده، از فرقه مرموز Los Iluminados. این بازسازی شامل تصاویری، طرح داستان، شخصیت ها و بازیگران و مکانیک های گیم پلی Remake (باز طراحی شده) است. این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در عرض دو روز بیش از سه میلیون نسخه فروخت.

بازی Starfield

 

Starfield game HD scaled 1پلتفرم: ایکس باکس سری ایکس و PC

تاریخ عرضه: 15 شهریور 1402 (6 سپتامبر 2023)

Starfield یک بازی اکشن نقش‌آفرینی است که توسط استودیوی بازیسازی Bethesda توسعه یافته و توسط Bethesda Softworks منتشر شده است. این بازی ویدیویی به طور رسمی در کنفرانس مطبوعاتی E3 Bethesda در سال 2018 اعلام شد. این بازی در فضایی با مضمون فضایی اتفاق می‌افتد و اولین مالکیت معنوی جدیدی است که توسط Bethesda در بیست و پنج سال گذشته توسعه یافته است. این بازی قرار است در تاریخ 6 سپتامبر 2023 برای ویندوز و Xbox Series X/S منتشر شود.

بازی Street Fighter 6

 

street fighter 6 key art HD scaled 1پلتفرم: پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس و PC

تاریخ عرضه: 12 خرداد 1402 (2 ژوئن 2023)

Street Fighter 6 یک بازی مبارزه ای آینده است که توسط Capcom ساخته و منتشر شده است. قرار است در تاریخ 2 ژوئن 2023 برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ویندوز و ایکس باکس سری X/S منتشر شود. نسخه آرکید انحصاری ژاپن قرار است توسط تایتو در سال 2023 منتشر شود.

بازی Final Fantasy XVI

بازی Final Fantasy XVI

پلتفرم: پلی استیشن 5

تاریخ عرضه: 1 تیر 1402 (22 ژوئن 2023)

Final Fantasy XVI یک بازی اکشن نقش‌ آفرینی است که توسط Square Enix ساخته و منتشر شده است. شانزدهمین قسمت اصلی از سری فاینال فانتزی، قرار است در 22 ژوئن 2023 برای پلی‌استیشن 5 به‌عنوان یک انحصاری زمان‌ بندی‌ شده عرضه شود. این بازی دارای محیط‌ های باز تقسیم‌ بندی‌ شده و سیستم مبارزه مبتنی بر اکشن است که شامل حملات غوغا و جادو می‌شود. همچنین ویژگی‌های تکرار شونده‌ ای از جمله Chocobos، و هیولا های احضار شده به نام Eikons وجود دارد که هر دو به عنوان رئیس مبارزه می‌شوند و از طریق هدایت قدرت خود در مبارزه استفاده می‌شوند.

بازی Redfall

بازی Redfall

پلتفرم: ایکس باکس سری ایکس و PC

تاریخ عرضه: 12 اردیبهشت 1402 (2 می 2023)

Redfall یک بازی ویدئویی در سبک تیراندازی اول شخص است که توسط Arkane Studios Austin توسعه یافته و توسط Bethesda Softworks منتشر شده است. این بازی قرار است در تاریخ 2 می 2023 برای ویندوز و Xbox Series X/S منتشر شود.

بازی Diablo IV

diablo 4 lillith graphicccc 3

پلتفرم: پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس و PC

تاریخ عرضه: 16 خرداد 1402 (6 ژوئن 2023)

Diablo IV یک بازی اکشن نقش‌ آفرینی است که توسط Blizzard Entertainment ساخته و منتشر شده است و چهارمین قسمت اصلی از سری Diablo است. این بازی در تاریخ 1 نوامبر 2019 در BlizzCon 2019 معرفی شد و برای انتشار در 6 ژوئن 2023 برنامه ریزی شده است. نسخه بتای قابل پخش در 17 مارس 2023 و نسخه بتای باز در 24 مارس 2023 منتشر شد.

ویژگی‌ های سری مانند سیاه‌ چال‌ های قابل پخش مجدد، رویه‌ ای تولید شده و شخصیت‌ سازی متمرکز بر غارت باز خواهند گشت، در حالی که ویژگی‌ های جدیدی مانند جهان باز، و تعاملات بازیکن در مقابل بازیکن (PVP) گنجانده خواهد شد. پنج کلاس قابل بازی اعلام شده است. Barbarian، Sorceress، Druid، Rogue، و Necromancer که همگی قبلاً در این مجموعه ظاهر شده‌اند. بازیکنان شخصیت خود را از طریق کوئست‌ ها و مبارزه در دنیای Sanctuary هدایت می‌کنند، زیرا لیلیث که زمانی تبعید شده بود، بازمی‌گردد تا ویران کند.

بازی Hollow Knight: Silksong

Hollow Knight Silksong

پلتفرم: پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس، نینتندو سوییچ و PC

تاریخ عرضه: 2023

Hollow Knight: Silksong یک بازی ویدیویی آتی مترویدوانیا است که توسط Team Cherry برای Windows، macOS، Linux، PlayStation 4، PlayStation 5، Nintendo Switch، Xbox One و Xbox Series X/S ساخته و منتشر شده است. این بازی در ابتدا در 14 فوریه 2019 به عنوان دنباله ای برای بازی Hollow Knight در سال 2017 اعلام شد و قرار است قبل از 12 ژوئن 2023 منتشر شود.

بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

EGS STALKER2HeartofChornobyl GSCGameWorld S1

پلتفرم: ایکس باکس سری ایکس و PC

تاریخ عرضه: دسامبر 2023

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl یک بازی ویدئویی ترسناک بقا در سبک تیراندازی اول شخص است که توسط سازنده بازی اوکراینی GSC Game World ساخته و منتشر شده است. این بازی که قرار است برای مایکروسافت ویندوز و Xbox Series X/S منتشر شود، چهارمین بازی منتشر شده در S.T.A.L.K.E.R خواهد بود. سری بازی های ویدیویی، اولین بازی از این سری که بر روی کنسول ها منتشر شد و همچنین اولین بازی S.T.A.L.K.E.R. بازی در 13 سال از انتشار Call of Pripyat در سال 2009.

در ابتدا پس از انتشار Call of Pripyat اعلام شد، انتشار آن در سال 2012 برنامه ریزی شده بود، قبل از اینکه در نهایت در سال انتشار مورد نظر لغو شد. این بازی سال‌ها بعد در سال 2018 دوباره ظاهر شد، با توسعه مجدد شروع شد و توسط Unreal Engine 5 ارائه شد. قرار بود در 8 دسامبر 2022 منتشر شود، اما به دلیل جنگ مداوم در اوکراین، توسعه بازی به حالت تعلیق درآمد. با این حال، تیم توسعه بعداً در سرور رسمی Discord خود اعلام کرد که روند توسعه ادامه دارد و در حال حاضر برای انتشار در سال 2023 تنظیم شده است.

بازی Baldur’s Gate 3

f321c065cf3f405b6d0ac06fd5a550d6a95b5a5e scaled 1

پلتفرم: پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و PC

تاریخ عرضه: آگست 2023

Baldur’s Gate III یک بازی ویدیویی نقش آفرینی آینده است که توسط استودیو Larian ساخته و منتشر شده است. این سومین بازی اصلی از سری Baldur’s Gate است که خود بر اساس سیستم نقش آفرینی رومیزی Dungeons & Dragons ساخته شده است.

نسخه‌ ای از بازی با فرمت دسترسی اولیه برای Windows، macOS و سرویس استریم Stadia در 6 اکتبر 2020 منتشر شد. انتظار می‌رود این بازی تا زمان انتشار کامل آن در 31 آگوست 2023 در دسترس باقی بماند. با انتشار پلی استیشن 5 پورت Xbox Series X/S نیز در حال توسعه است، در حالی که نسخه Stadia پس از بسته شدن سرویس لغو شد.

خرید بازی PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *