مجله بازی, اخبار, ویدیو

تحلیل تیزر جدید بازی God of War: Ragnarok + ویدیو

تیزر جدید بازی God of War: Ragnarok

تیزر جدید بازی God of War: Ragnarok

روز گذشته در تاریخ 6 جولای (15 تیر) بود که سونی و سانتا مونیکا بالاخره سکوت خود را شکستند و خیال گیمرها را راحت کردند. تیزر سینماتیک جدیدی از God of War: Ragnarok منتشر شد و علیرغم اینکه بسیار کوتاه بود و اطلاعات زیادی از بازی در اختیار ما نمی‌گذاشت، اما در انتها تایید کرد که بازی در تاریخ 9 نوامبر 2022 (18 آبان 1401) منتشر خواهد شد و طرفداران می‌توانند بازی را پیش‌خرید کنند. در ادامه و کمی بعد از انتشار تریلر هم شاهد رونمایی از نسخه‌های مختلف بازی بودیم.

وقتی خالق حاشیه ساز می‌شود!

در چند هفته گذشته حواشی زیادی پیرامون این بازی و استودیو سانتامونیکا پیش آمده بود که در نهایت به پخش تیزر و عمومی شدن تاریخ انتشار ختم شد. چند هفته پیش بود که «دیوید جفی» از اعضای سابق استودیو سانتامونیکا و کارگردان نسخه اول این بازی انتشار نسخه جدید در سال 2022 را محال توصیف کرد و گفته بود که بعید است بازی به امسال برسد. البته این مسئله با دخالت «کوری بارلوگ» کارگردان نسخه 2018 پایان یافت و او با انتشار یک گیف از «کریتوس»، غیر مستقیم صحبت‌های «جفی» را رد کرد. (مدت‌ها بود که «بارلوگ» فعالیتی در توییتر نداشت و ناگهان برای پاسخ دادن به حواشی به فضای مجازی برگشت)

 

نمایشی که تنها به God of War نیاز داشت!

به مانند سال‌های گذشته رویدادهای گیمینگ همیشه در خرداد ماه نمایش داده می‌شوند و امسال در غیاب E3 شاهد Summer Game Fest و State of Play سونی بودیم. سونی در مراسم State of Play تمرکز خود را بر روی بازی‌های ثرد پارتی گذاشت و هیچ کدام از بازی‌های استودیوهای فرست پارتی‌اش در این مراسم نبودند. بنابراین همگی انتظار نمایشی بزرگ در Summer Game Fest را داشتند.

اما در این مراسم نیز خبری از مورد انتظارترین بازی سونی نبود و طرفداران «کریتوس» و پسرش بازهم از قبل نگران‌تر بودند. سونی در این مراسم اصلا نتوانست طرفداران را راضی کند و نتوانست به مانند گذشته سورپرایز بزرگی برای طرفداران فراهم کند. البته مورد دیگری که بیشتر هم باعث خشم طرفداران شد، لو رفتن کامل مراسم بود. تمام بازی‌ها تا پیش از شروع مراسم مشخص شده بودند و حتی تیزر The Last of Us Part I نیز کامل پخش شد.

شخصی که در این زمینه فعالیت زیاد و مرموزی داشت و از چند روز قبل جزئیات کامل مراسم را اعلام کرده بود کاربری بود در توییتر به نام Snitch که به طرز عجیبی به اطلاعاتی موثق دسترسی داشت و همه صحبت‌هایش به حقیقت بدل می‌شدند. او کل نمایش‌های رویدادهای بهاره را لو داد و همه صحبت‌هایش بدون کوچک‌ترین تفاوتی به حقیقت بدل شدند.

 

لغو شدن دقیقه نودی نمایش God of War

همین کاربری که اشاره کردیم، گفته بود که سونی در تاریخ 30 ژوئن تیزری جدید از God of War: Ragnarok پخش می‌کند و تاریخ انتشار بازی نهایتا عمومی خواهد شد. طبیعتا با توجه به سابقه فوق درخشان این لیکر، همه منتظر نمایش سونی و انتشار تاریخ بازی بودند، اما این اتفاق نیفتاد و ما شاهد انتشار تریلر در هفته آینده بودیم.

ویدیو رونمایی از نسخه های کالاکشن و Jötnar بازی God of War Ragnarok

فرزندان لوکی علیه لوکی!

از همه این موارد که بگذریم، در تیزر جدید شاهد نبرد «کریتوس» با دشمنان هستیم که ناگهان از دره‌ای به سمت پایین پرتاب می‌شود و با هم به همراه «آترئوس» به قد و قامت عجیب «فنریر» نگاه می‌کنند. هنوز مشخص نیست که بازی تا چه حد قرار است به داستان‌های اساطیری پایبند باشد و باید صبر کرد و دید که سانتامونیکا چگونه این «لوکی» جوان، «اودین» و فرزندانشان را به هم متصل می‌کند.

برخلاف داستان‌های اساطیری، ما به هیچ وجه شاهد شرارت در وجود «آترئوس» نیستیم و ظاهرا او فاصله زیادی با آن شخصیت شرور و مکار دارد. از طرفی این بار هم «بالدور» خدای نور توسط «لوکی» کشته نشده و ما دیدیم که «کریتوس» پس از اینکه او جاودانگی‌اش را از دست داد، کشت. به علاوه همه این‌ها هنوز «لوکی» و «انگربودا» با یکدیگر ملاقات نکرده اند.

همه این‌ها و بسیاری دیگر از سوالات را باید نگه داریم تا آبان ماه از راه برسد و بالاخره طلسم God of War: Ragnarok بشکند و ما ببینیم که چه سرنوشتی نصیب «کریتوس» و پسرش می‌شود. پیشتر اعلام شده بود که این نسخه آخرین بازی مجموعه God of War در اساطیر نورث خواهد بود، بنابراین در این آخرالزمان باید انتظار هر چیزی را داشته باشیم.

نویسنده: علیرضا روستایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *