بازی های آینده, مجله بازی

به بهونه‌ی انتشار الن ویک 2 بد نیست داستان بازی Alan wake 1 را مرور کنیم!

داستان بازی Alan wake 1

مرور داستان بازی Alan wake 1

بیش از ۱۳ سال از انتشار الن ویک گذشته است، یک بازی اکشن از Remedy که در آن، یک نویسنده در داستان ترسناکی از خودش گیر کرده است. با وجود استقبال رسانه‌ها و گیمرهای مختلف در سراسر دنیا از این بازی، برنامه عرضه یک دنباله برای بازی الن ویک متوقف شد، چراکه ظاهرا آن میزان فروشی که شرکت انتظار داشت را محقق نکرده بود، اما اکنون، بعد از بیش از دهه، Alan Wake 2 تقریباً پیش روی ماست.

داستان بازی Alan wake 1

برای عشاق نسخه اول بازی، Alan Wake 2 مانند به‌ واقعیت پیوستن یک رویاست، اما برای آن دسته افرادی که شناختی به نسخه اول ندارند و داستان بازی Alan wake 1 را به یاد ندارند، بازی شبیه به یک علامت سوال بزرگ به نظر می‌رسد.

سم لیک، مدیر خلاق رمدی، گفته است: “ما انتظار نداریم همه نسخه اول Alan Wake را تجربه کنند تا بتوانند نسخه دوم بازی را درک کنند”. وی تأکید کرد که آلن ویک 2 یک ادامه و تجربه مستقل و جذاب است، اما اگر هنوز به مرور بازی اصلی الن ویک نپرداخته‌اید، ما اینجا هستیم تا به شما راهنمایی کنیم.

آغاز داستان بازی Alan wake 1: سفری به سوی کالدرون لیک

داستان بازی Alan wake 1

در داستان بازی Alan wake 1، بازیکنان نقش الن ویک را بازی می‌کنند، نویسندهٔ پرفروش مجموعه‌هایی از رمان‌های جنایی به نام “الکس کیسی” که در آنها یک کارآگاه سخت‌پوست به نام الکس کیسی نقش ایفا می‌کند. در طول روایت بازی، مشخص می‌شود که الن مدتی است که در نوشتن داستانی جدید چالش خورده است، بنابر این برای اینکه بتواند در آرامش، منابع الهام تازه‌ای بیابد، با همسرش آلیس به سفری به شهر کوچک برایت فالز در واشنگتن می‌رود.

پس از آشنایی با مردمان شهر، الن و آلیس به محل اقامت خود می‌رسند: یک کلبه واقع در یک جزیره در وسط یک دریاچهٔ آتشفشانی به نام “کالدرون لیک” که به صورت محلی معروف به دریاچهٔ کدرون است. پس از ورود به کلبه، به دلیل دلیل تلاش آلیس برای گرفتن وقت از دکتر امیل هارتمن، یک روان‌شناس متخصص در کار با بیمارانی که حرفه‌ای هنری دارند، بین الن و آلیس دعوا می‌شود.

الن به خشم می‌آید و به تنهایی می‌رود، تا زمانی که صداهای فریاد آلیس را می‌شنود و آسمان تاریک می‌شود و کلبه توسط یک گله خشمگین از پرندگان مهاجمه می‌شود. همزمان با رسیدن او، الن، آلیس را در حالی که به دریاچهٔ کالدرون پرتاب می‌شود می‌بیند و به سرعت به دنبال او می‌رود. از اینجا به بعد چیزها عجیب می‌شوند.

رویارویی با جنبه‌های تاریک داستان بازی Alan wake 1

داستان بازی Alan wake 1

ناگهان الن ویک متوجه می‌شود که او پشت فرمان خودرویی تصادف‌کرده در کنار دریاچه کالدرون افتاده است. الن هنگام تلاش برای یافتن کمک، متوجه می‌شود که توسط اعضای شهری که به نظر می‌رسد توسط یک موجود عجیب و تاریک به تسخیر درآمده‌اند، تعقیب می‌شود. در طول راه، الن صفحات دست‌نویسی را در سرتاسر برایت فالز پیدا می‌کند که به نظر می‌رسد توسط خودش نوشته شده‌اند و آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

الن در سفری به دنبال پاسخ‌ها و جلوگیری از دستگیر شدن توسط یک مامور خودسر به نام رابرت نایتینگل، می‌فهمد که پس از اینکه به دریاچهٔ کالدرون برای نجات آلیس پرتاب شد، به یک جهان موازی به نام “مکان تاریک” منتقل شده است.

در آنجا، الن به موجودی ماورایی به نام “حضور تاریک” برمیخورد که او را مجبور به نوشتن یک دست‌نوشته برای یک رمان ترسناک به نام “رفت و آمد” به عنوان معامله‌ای برای بازگشت آلیس می‌کند.

بازی Alan wake 2 برای PS5

پیشنهادات نخل مارکت

    محصولات مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *