مجله بازی, بازی های آینده, نقد و بررسی

دنیای مشترک بازی الن ویک 2 با کنترل

شباهت بازی الن ویک 2 و کنترل

شباهت بازی الن ویک 2 و کنترل

پس از مدت‌ها انتظار، درحال نزدیک شدن به عرضه بازی محبوب Alan Wake 2 نزدیک می‌شویم، عنوانی که پس از 13 سال قرار است باری دیگر، داستان پر پیچ و خم زندگی نویسنده محبوب گیمرها یعنی الن ویک را روایت کند، اما بد نیست بدانید که Alan Wake 2 تنها قرار نیست که یک “عنوان ساده دیگر” از Remedy باشد، بلکه این بازی قرار است دنیای متصل “رمدی” را گسترش دهد، یک مفهوم که به بازی‌های استودیوی بازی‌سازی رمدی، امکان همپوشانی، اتصال و تأثیر گذاری بر یکدیگر را می‌دهد.

این یعنی که Alan Wake 2 در جهانی مشابه با بازی‌ای همچون Control شکل می‌گیرد. برای اینکه بیشتر درباره جهان متصل بازی‌ Alan Wake 2 بدانید، در ادامه با ما همراه شوید.

شباهت بازی الن ویک 2 و کنترل دقیقا در چیست؟

شباهت بازی الن ویک 2 و کنترل

در یک مصاحبه با سم لیک، مدیر خلاق Alan Wake 2 و داستان‌سرای محبوب رمدی، الن ویک به دنیای متصل رمدی نور می‌اندازد و نحوه ارتباط بازی‌های این استودیو به شیوه‌های منحصر به فرد و جالب توضیح می‌دهد.

آقای لیک توضیح می‌دهد که بازی‌های قدیمی‌تر رمدی مانند Quantum Break و Max Payne به علت عدم نظارت کامل روی آن‌ها توسط استودیو، در دنیای متصل وارد نخواهند شد و اصلی‌ترین مالکیت‌های مشمول این دنیای متصل، بازی‌های Alan Wake  و Control هستند.

ایده تعامل میان بازی‌های رمدی کاملاً جدید نیست. حتی قبل از ایجاد دنیای متصل رمدی، این استودیو با قرار دادن ایستراگ‌های مختلف در طول بازی‌های خود، گیمرها را مدت‌ها سرگرم نگه می‌داشت.

حال با انتشار بازی Control، رمدی رسما کار ساخت جهان‌های موازی بازی‌های خود را آغاز کرد – جایی که تحقیقات فدرال درمورد اتفاقاتی عجیب و پیچیده درحال انجام است. این موضوع عملا نشان می‌دهد که بازی Alan Wake 2 درست در دنیای Control رخ خواهد داد.

طبیعتا بازی  Alan Wake 2با اجازه دادن به بازیکنان برای تجربه رویارویی با اداره کنترل فدرال از نقطه نظر فردی خارج از آژانس، دیدگاه متفاوتی نسبت به عنوان Control دارد. در حالی که بازی صرفاً بر روی FBC متمرکز نیست، نقش مهمی در داستان بازی می کند و چیزی بیش از یک ایستراگ خواهد بود.

شباهت بازی الن ویک 2 و کنترل

رمدی در حوزه جهان موازی و ایستراگ کارنامه جالبی دارد

رمدی در زمینه قراردادن ایستراگ‌های مختلف در بازی‌های خود شهرت داشته است و این اولین باری نیست که این شرکت درباره چنین موضوعاتی بحث می‌کند. در بازی اول الن ویک، صفحات دست‌نویس از یکی از رمان‌های آلن به نام “الکس کیسی” وجود داشتند که اشاره‌ای به Max Payne مالکیت رمدی بود.

برای کامل‌تر شدن رفرنسی که رمدی به دنبال آن بود، جیمز مک‌کافری،  صداپیشه  Max Payne، کسی بود که دست‌نویس‌ها را می‌خواند! این ارتباطی جذاب بین بازی‌ها ایجاد کرد، حتی اگر Max Payne خود نتوانست به علت حقوق مالکیت در آلن ویک جا شود.

شباهت بازی الن ویک 2 و کنترل

در یک سورپرایز جذاب برای طرفداران طولانی‌مدت، حضور الکس کیسی، شخصیت واقعی از رمان‌های آلن ویک در بازی است. او به عنوان یکی از شخصیت‌های مرکزی در بازی Alan Wake 2 برای PS5 بازگشت داشته و با وجود اینکه این شخصیت توسط خود آلن ایجاد شده است، حضور کیسی عمق داستان را افزایش می‌دهد

به طور کلی، گسترش دنیای متصل رمدی در Alan Wake 2 یک تجربه بازیگری متصل و اتصال داده شده را به فن‌ها قدرت می‌دهد تا دنیاهای آلن ویک و Control را بیشتر بررسی کنند.

پیشنهادات نخل مارکت

    محصولات مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *