مجله بازی, مقالات

پلی استیشن و ایکس باکس به دنبال خرید استودیو هستند

پلی استیشن و ایکس باکس به دنبال خرید استودیو هستند
پس از عرضه کنسول های نسل نهم پلی استیشن ۵ شرکت سونی و ایکس باکس سری ایکس از شرکت مایکروسافت این دو کمپانی بزرگ و موفق به دنبال تقویت کردن و افزایش استودیوهای انحصاری ساز و فرست-پارتی (first_party) هستند.
طبق گزارش هایی که منتشر شده این دو کمپانی به دنبال جذب استودیوهای بیشتر و به انحصار در آوردن خودشان هستند این اطلاعات توسط شخصی به نام برد سمز که یکی از اینسایدرهای مطمئن صنعت بازی ویدیویی محسوب می شود ، او در این باره گفته است اگرچه شرکت مایکروسافت در چند سال گذشته استودیو های زیادی را خریداری کرده اما هنوز هم در تلاش است تا توسعه‌دهندگان بیشتری را به مجموعه ایکس باکس اضافه کند‌.
در همین بین گفته شده که شرکت سونی هم مانند مایکروسافت به دنبال جذب استودیو های جدید است ، اما نسبت به رقبای خودش عملکرد ضعیف تری داشته است.
پلی استیشن و ایکس باکس به دنبال خرید استودیو هستند
جالب است که بدانید دو شرکت بزرگ گوگل و آمازون هم در پی تصاحب استودیو های متعددی در زمینه بازی های ویدئویی و گستره فعالیت خود در صنعت بازی هستند‌.
الکترونیک آرتز ناشر دیگری است که سونی در گزارش خود به آن اشاره کرده است ، این کمپانی در گذشته تعداد زیادی استودیو در سراسر جهان خریداری کرده است ، بنابراین دیدن اینکه هنوز به دنبال ادامه این روند باشد چندان عجیب نیست.
این شرکت در ماه گذشته اعلام کرد در پی خرید استودیو کد مسترز سازنده عنواین Dirt و F1 به قیمتی معادل با ۱/۲ میلیارد دلار است.
به نظر می رسد یک استودیوی مرموز سونی و بی نام در سن دیگو ، کالیفرنیا وجود دارد.
که در سال ۲۰۲۰ از بخش‌های شرکت سونی نیرو جذب کرده و در اواخر سال مشخص شد که یک پروژه در دست ساخت قرار دارند.
حال طرفداران و دنبال کنندگان پروفایل مردی به نام مایکل مامباور را پیدا کردن که قبلا مدیریت هنرهای تصویری در شرکت سونی را به عهده داشته‌.
رزومه این فرد نشان می‌دهد که استودیوی سن دیگو در حال کار بر روی پروژه AAA است که از یک موتور اختصاصی استفاده می کند.
او در پروفایل خود متن زیر را نوشته است :
آخرین دستاورد او ساخت یک تیم جدید و پرستاره مخصوص ساخت بازی‌های اکشن/ماجراجویی برای پلی استیشن است. واقع در سن دیگو و با به کار بردن تکنولوژی انجین اختصاصی، این تیم دور هم جمع شده‌اند که فرنچایزهای کنونی را گسترش دهند و داستان‌های جدید برای نسل بعدی گیمرها بسازند.
هرچند هنوز سونی به طور رسمی این استودیو را معرفی نکرده است و همانطور که به نظر می‌رسد هر چیزی که رویش کار می‌کنند قرار نیست به زودی معرفی شود و به نمایش گذاشته شود‌.
پلی استیشن و ایکس باکس به دنبال خرید استودیو هستند
در هر حال این مشخص است که شانس خرید شرکت سونی و مایکروسافت و الکترونیک آرتز بیشتر از سایر شرکت‌های دیگر است.
در مجموع می‌توان گفت خبرهایی در راه است که ممکن است در ماه‌های آینده تاثیرات بسیار گسترده‌ای در صنعت بازی‌های ویدیویی داشته باشد و به طور کلی این صنعت را متحول کند‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *