مجله بازی, مقالات, نقد و بررسی

تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ

تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ

تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ

یکی از اصول اساسی که باعث بیشتر لذت بردن گیمر‌ها از بازی و همچنین افزایش شانس بردن رقبا می‌شود، شنيدن همه صداها، با جزئیات کامل و به صورت واضح است! تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ دو مورد از انواع تجهیزات مناسب برای گیمرها هستند که به دلیل برخورداری هر کدام از آنها از ویژگی‌های مثبت، انتخاب آنها در برخی شرایط دشوار است.

صدای 7.1 در هدست گیمینگ یکی از بهترین گزینه‌ها برای افزایش کیفیت صدا است که با صدای استریو تفاوت‌هایی دارد. با استفاده از صدای 7.1 در هدست گیمینگ می‌توان به صورت عمیق در دنیای بازی وارد شد و تجسم بهتر و واقعی‌ از بازی داشت. صدای استریو نیز با چند بعدی کردن صدا، تجربه لذت بخشی را برای بازی به ارمغان می‌آورد.

برای اطلاع بیشتر از تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ در ادامه با ما همراه باشید.

تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ

بررسی تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ

شنیدن همه صداها با جزئیات دقیق، یکی از موارد مهم و تاثیرگذار برای تجربه بازی بهتر و پیروزی در بازی است. تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ با داشتن مزایا و ویژگی‌های مثبت، جزو مناسب‌ ترین گزینه‌ها در هدست گیمینگ هستند. اما صدای 7.1 در هدست گیمینگ از صدای استریو پیشرفته‌تر بوده و تفاوت‌هایی با آن دارد. بنابراین ما در ادامه به مهم‌ترین تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ پرداخته‌ ایم.

1) نحوه پخش صدا

صدای استریو توسط دو یا چند منبع مختلف ضبط می‌شود و در پخش صدا، از چپ و راست بوده و حالتی سه بعدی دارد. اما صدای 7.1 در هدست گیمینگ، صدا را تنها از چپ و راست پخش نمی‌کند بلکه از همه جهات پخش می‌شود.

2) تجهیزات مورد نیاز

صدای استریو با استفاده از چند کانال صوتی که به صورت مستقل پیکر بندی می‌شوند پخش می‌شود و به چند بلندگو برای پخش صدا از جهات مختلف نیاز دارد. اما صدای 7.1 در هدست گیمینگ که این قابلیت را دارد پخش شده. همچنين با یک ساب ووفر و 7 اسپیکر جداگانه نیاز کاربرد دارد.

3) قابلیت تفکیک صدا

یکی دیگر از تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ، قابلیت تفکیک صدا در صدای 7.1 است. زیرا در فناوری 7.1، صدا از بیش از دو کانال استخراج می‌شود ک و قابلیت تفکیک جهت صدا وجود دارد‌ اما در صدای استریو، تنها دارای دو کانال صوتی چپ و راست بوده و قابلیت تفکیک صدا ندارد.

4) تعداد بلندگوها

فناوری صدای 7.1 در هدست گیمینگ دارای 8 بلندگو است و به همین دلیل همه صدا‌ها با بالاترین کیفیت و جزئیات دقیق به گوش می‌رسند اما در صدای استریو تنها از دو بلندگو استفاده شده است و همه صداها قابلیت شنیدن ندارند.

تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ

نتیجه‌ گیری

کیفیت و وضوح صدا، یکی از مهم‌ترین اصول و موارد برای گیمر‌ها است. هر چه صدا باکیفیت‌تر باشد و جزئیات بیشتر شنیده شود، می‌توان شانس پیروزی و شکست دشمنان را در بازی افزایش داد. تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ، دو مورد از گزینه‌های پیش رو برای گیمرها هستند. فناوری صدای 7.1 در هدست گیمینگ، نسبت به صدای استریو پیشرفته‌تر است و تفاوت‌هایی باهم دارند. حالا به راحتی میتوانید تفاوت صدای استریو و صدای 7.1 در هدست گیمینگ را متوجه شوید.

پیشنهادات نخل مارکت

    محصولات مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *