سخت افزار, مجله بازی, مقالات

معرفی کنترلر DualSense Edge

معرفی دوال سنس اج

معرفی دوال سنس اج Dualsense Edge!

این کنترلر معنای دیگری به شخصی‌سازی می‌بخشد

نگاهی به کنترلر جدید DualSense Edge با کنترل‌های قابل شخصی سازی، استیک کپ‌های عوض‌شونده، دکمه‌های پشتی و قابلیت‌های دیگرش می‌اندازیم.

خوشحالیم که امروز این کنترلر مخصوص PS5 را معرفی می‌کنیم. برای معرفی دوال سنس اج با ما همراه باشید!

با عرضه‌ی این دسته، سونی قابلیت‌های شخصی‌سازی را به مرحله‌ی جدیدی برد. با قادر ساختن شما به ساختن کنترل‌های شخصیتان این کنترلر برتری خاصی به شما می‌دهد.

کنترلر وایرلس دوال‌سنس اج به شما امکان می‌دهد که تجربه‌ی بازی مختص خود را ایجاد کنید که مختص سبک بازی خودتان باشد.

1280x720

کنترلر دوال‌سنس اج شخصی‌سازی های زیاد مبتنی بر سخت‌افزار و نرم‌افزار را برایتان فراهم می‌کنید تا تجربه‌ای منحصر به فردی را برایتان بجا بگذارد. این شخصی‌سازی‌ها موارد زیر را شامل می‌شود:

کنترل‌های بشدت قابل شخصی‌سازی:

می‌توانید با جابجا کردن دکمه‌ها یا غیرفعال کردنشان و شخصی‌سازی هدف گیریتان با تنظیم حساسیت استیک‌ها و Dead zone ها (مقدار حرکتی که استیک باید بکند تا در بازی تشخیص داده شود و بر اساسش کاری انجام گیرد) کنترلر را واقعا از آن خود کنید. این مرحله اول معرفی دوال سنس اج بود!

علاوه بر اینها را می‌توانید برای هر تریگر بصورت جداگانه تنظیم کنید. به عنوان مثال می توانید مسافتی که با حرکت تریگر طی می‌شود را در بازی‌های رقابتی مانند FPS ها (شوتر‌های اول شخص) کاهش دهید تا عملکردتان سریع‌تر شود یا Dead zone را کم کنید تا در بازی‌های ریسینگ بر جریان سوخت ورودی به موتور خودرو مدیریت کامل داشته باشید.

توانایی ذخیره‌ی چندین تنظیمات مختلف:

هنگامی که به تنظیمات مد نظرتان رسیدید، می‌توانید آن‌را در پروفایلی ذخیره کنید و برای هر بازی از یکی از پروفایل‌های مناسب استفاده کنید. با این کنترلر همیشه تنظیمات مورد نیازتان را در چشم بهم زدنی در اختیار دارید، حال می‌خواهد بازی Norse gods را بازی کنید، یا گاد آو وار رگنارک، یا آنکه در یک بازی بتل رویال آنلاین با رقبا دست‌و پنجه نرم کنید.

معرفی دوال سنس اج Dualsense Edge
در مورد رابط کاربری:

کلید FN این امکان را می‌دهد که در هنگام بازی نیز براحتی تنظیمات خود را تغییر دهید، در پروفایل‌های خود جابجا شوید، صدای بازی و تنظیمات را تنظیم کنید، به منوی تنظیمات رفته و تنظیمات کنترل دیگری را نیز امتحان کنید.

gsmarena_002
استیک کپ‌ها و دکمه‌های پشتی عوض شونده:

سه نوع استیک کپ وجود دارند(استاندارد,High dome و Low dome) که باعث می‌شوند که بدون آنکه اذیت شوید به بهترین حالت ممکن دست یابید. دو جفت دکمه‌ی پشتی نیز (half-dome و lever) می‌توانند به هر نحوی تنظیم شوند که هر ورودی‌ای را بگیرند، که این کنترل‌های مهمی را در دسترستان قرار می‌دهد.

ماژول‌های استیک قابل تعویض:

معرفی دوال سنس اج با قابلیت تعویض کامل هر ماژول استیک از طولانی بازی کردن لذت ببرید (این ماژول‌ها جداگانه بفروش می‌رسند).

معرفی دوال سنس اج و ویژگی‌های کنترلر وایرلس که در خود کنترلر وجود دارند:

این کنترلر ویژگی‌های کنترلراصلی را نیز دارد. قابلیت‌های heptic feedback، adaptive triggers، وجود میکروفون در کنترلر، motion controls و بیشتر از این‌ها را نیز دارد و در بازی‌هایی که امکان استفاده از این ویژگی‌ها را دهند قابل استفاده اند.

gamescogacy-Sonic-Frontiers-an-screenshot

علاوه بر استیک کپ‌ها و دکمه‌های پشتی، این کنترل جدید یک USB تایپ C نیز دارد که در قسمت تهویه شده مخصوص اتصال خود بخوبی قفل می‌شود و احتمال جداشدنش در زمانی که نباید، بسیار کم است.

کیف(جعبه) مخصوصی هم دارد که باعث می‌شود بتوانید کنترلر و تمام اجزایش را بصورت منظمی در یک جا بگذارید و در همان حالت در درون کیف، با کابل USB کنترلر را شارژ کنید.

معرفی دوال سنس اج Dualsense Edge:

دایسوکه کوریهارا که سرپرستی تیم طراحی کننده را برعهده داشته است در مورد نحوه‌ی ساخت و نحوه‌ی طراحی چیز‌هایی گفته که در زیر می‌آوریم:

برای تیم ما فرصت ساخت DualSense Edge رویایی بود که به واقعیت تبدیل شد. خواستیم که میراثی از کنترلر‌های افسانه‌ای پلی استیشن برجا بگذاریم که بازیکنان را قادر سازد که آزمون‌و خطا کنند و با تغییر عناصر فرمول مخصوص خود را بسازند.

حال می‌خواهد گیمرهایی در سطح مسابقات باشند یا آنکه کسانی باشند که دوست دارند برای شخصی‌سازی هرچه بیشتر تجربه‌یشان از بازی بتوانند انتخاب‌های بیشتری داشته باشند.

 کنترلر DualSense Edgeوایرلس دارای ویژگی‌هایی است که بر رویشان زیاد فکر شده است، که دوست داریم بازیکنان از آن‌ها لذت ببرند، این شامل طرح سیاه و سفید الهام گرفته شده از کنترل دوال سنس و طرح‌های الگوی پلی استیشن بر روی تاچ پد و سطوح تریگرها می‌شود.

از بسیاری از گیمرها، بازیکنان حرفه‌ای ورزش‌های الکترونیکی، و بازی‌سازان بخاطر بازخوردهایشان در مورد کنترلر تشکر می‌کنیم.

در ماه‌های جاری، جزییات بیشتری از این کنترلر در اختیارتان خواهیم گذاشت، که شامل زمان عرضه‌اش نیز خواهد شد. بی‌صبرانه منتظریم تا ببینیم که چگونه بازی‌بازان از تمام ظرفیت‌های این کنترلر استفاده خواهند کرد.

موضوع: معرفی دوال سنس اج Dualsense Edge

منبع:  PlayStation.Blog

حالا نظر شما بعد از مطالعه معرفی دوال سنس اج چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *