بازی های آینده, مجله بازی

لیست مهمترین و جدیدترین بازی هایی که 2024 منتشر می‌شوند.

جدیدترین بازی های 2024

جدیدترین بازی های 2024

صنعت بازی های کامپیوتری بعنوان پردرآمدترین مدیوم سرگرمی، در سال جاری با عرضه و معرفی عناوین جدید مثل سال ها قبل، هایپ بسیار شدیدی میان گیمرها ایجاده کرده.

از بازی های استراتژیک گرفته تا بازی های ساید اسکرول، سوم شخص جهان باز ، روگ لایگ ایزومتریک و… مهم نیست شما طرفدار چه نوع بازی هایی هستید، در سال 2024 برای تمامی سلیقه ها بازی برای بازی کردن وجود دارد. در این مقاله نگاهی میندازیم به مورد انتظارترین و جدیدترین بازی های 2024 که گمان می کنیم تا چند ماه آینده عرضه می شوند.

1. بازی Star Wars: Outlaws

جدیدترین بازی های 2024

پس از سال های طولانی و عرضه فیلم های و بازی های متعددی از دنیای جنگ ستارگان جای خالی یک بازی جهان باز در این دنیا احساس می شد. در سال 2021 استودیوی مسیو اینترتیمنت با رونمایی از پروژه جدید خود یعنی Star Wars Outlaws این خلا را برای بازی بازان و علاقه مندان به دنیای جنگ ستارگان پر کرد. طبیعتا به دلیل فاز پیش تولید، Outlaws بعد از رونمایی در سال 2021 کاملا در سکوت خبری فرو رفت. مسیو اینترتینت پس از غیبت دو ساله در ایکس باکس شوکیس 2023 تریلر گیم پلی این بازی را منتشر کرد تا طرفدارن این فرنچایز با اولین بازی جهان باز جنگ ستارگان که جزو جدیدترین بازی های 2024 است، آشنا شوند.

داستان بازی در بازه‌ی زمانی بین فیلم چهارم و پنجم جنگ ستارگان رخ میدهد، جایی که امپراطوری با شکست کامل محفل جدای ها کنترل کهکشان را بدست گرفته.

برای اولین بار در دنیای استاروارز با پروتاگونیستی طرف هستیم که نه از اعضای محفل جدای ها است و نه یک جایزه بگیر افسانه ای، اینبار ما با کی وس شخصیتی که در زیر سایه جنگ امپراطوری و شورشیان در مناطق دور outer rim به دزدی و انجام ماموریت های خاص می‌پردازد آشنا می‌شویم.

بازی استاروارز اوتلاوز یک بازی جهان باز تک نفره، دارای سیاره های متعدد قابل سفر است که هر سیاره دارای شهرهای شلوغ و مناظر وسیع و منحصر به فرد خود می باشد. البته تا الان استودیوی مسیو اینترتیمنت فقط دو سیاره آکیوا و توشانا را معرفی کرده است.

اکیوا سیاره ای است پر شده از محیط های جنگلی و مرطوب  و در مقابل توشانا دارای محیط های بیابانی و آب و هوای گرد غباری است که برای طرفداران جنگ ستارگان یادآور محیط های گوناگون نسخه های سینمایی این مجموعه است. کی وس پروتاگونیست بازی تیرانداز ماهریست که در نمایش بازی با فقط با استفاده از Blaster خود دشنمان خود را از میان برمیدارد اما طراحان بازی قول اسلحه های بیشتری در بازی را داده اند.

با توجه به امکانات تعاملی کی وس و همراه پشمالویش نیکس، با محیط بازی این امکان وجود دارد تا بازی باز بین مخفی کاری و اکشن بزن بهادری یک گزینه را انتخاب کند. مبارزات هوایی با سفینه خارج از جو اتمسفر اوج نمایش این بازی در رویداد ایکس باکس بود.

نوید خاوری طراح ایرانی اصل این بازی گفته: برخی از رویداد های بازی بدون توجه به انتخاب بازیکنان بعضی از وقایع بازی از قبل مشخص شده اند و ثابت اند. تاریخ انتشار این بازی 2024 و برای کنسول نسل نهمی و رایانه های شخصی می باشد و بی شک این عنوان از بهترین و جدیدترین بازی های 2024 می شود.

جدیدترین بازی های 2024

2. بازی Senua’s Saga: Hellblade II

سال 2017 استودیوی نینجا تئوری با عرضه بازی نسخه اول Hellblade با روایت داستانی کوتاه و تاثیرگذار، و استفاده خلاقانه از صدای سه بعدی در بازی سر و صدای زیادی به پا کرد. نینجا تئوری با معرفی نسخه دوم بازی در گیم آواردز 2019 و تایید انحصار این بازی برای Xbox دوباره به صدراخبار بازی های گمینگ برگشت.

Hellblade در نسخه اول خود توانست با ایجاد محیط های اتمسفریک و استفاده خلاقانه از صدای محیطی برای حل کردن پازل های، یک تجربه متفاوت تری از یک بازی سوم شخص اکشن ماجراجویی را تحویل مخاطب دهد.

این بار پس از وقایع بازی اول در تریلر نسخه دوم این بازی، پس از نجات معشوقه خود از اعماق سرزمین هل و مواجه با هلا فرمان روای دنیای مردگان اینبار ما سونوا را با چهره ای خشنتر در حال مراسم مذهبی ای که شبیه به مراسم مذهبی ایسلندی می باشد می بینیم.

مایکروسافت در Xbox wire اعلام کرد که هل‌بلید 2 از انجین گرافیکی انریل 5 استفاده میکند، نینجا تئوری نشان داده با تبهر خاصی می تواند از این انجین استفاده کند، در نمایش اخیر از این بازی حواشی زیادی بوجود امد زیرا بازی بازان تصور میکردند که نمایش اخیر این عنوان یک نمایش از پیش رندر شده ی گرافیکی بوده اما رییس این استودیو تایید کرد که تمامی فوتیج های استفاده شده در این تریلر مستقیما از روی بازی کپچر شده است.

بازی هل بلید در نسخه اول خود توانست مبارزات قابل قبولی را به نمایش بگذارد، طراح مبارزات نسخه دوم بازی با اشاره به گسترش تیم طراحی مبارزات وعده افزایش کیفیت مبارزات بازی را داده است. این بازی در تاریخ نامشخصی جزو جدیدترین بازی های 2024 می باشد.

جدیدترین بازی های 2024

3. بازی Avowed

در جریان شوکیس 2021 ایکس باکس بود که، جدیدترین و احتمالا بزرگترین بازی نقش آفرینی اول شخص شرکت خوش آوازه آبسیدیان معرفی شد. در تریلر بازی ما شاهد حمله کمانداران به اسکلت ها بودیم و بازی تا حدی به حال هوای اسکاریم نزدیک بود،

سازنده بازی های خوش نام outer rims و Fallout new vegas این بار، این بازی را در دنیای بازی pillars of eternity که ساخته همین شرکت است، روایت می کند دنیایی که نوزادان در بدو تولد خود بدون روح متولد می شوند و توانایی دیدن زندگی های گذشته را دارند. این بازی ویدیویی از منظر داستانی در سرزمین Eora رخ میدهد، همان سرزمینی که ابسیدیان برای بازی pillars of eternity بوجود آورد.

این بازی دارای قابلیت نبرد با استفاده همزمان از جادو و شمشیر می باشد همانگونه که از آگهی های استخدام ابسیدیان مشخص شد بازی داری انیمیشن های سوم شخص و اول شخص می باشد.

دیالوگ های شاخه دار و سیستم آب هوای داینامیک از امضا های این استودیو در بازی های اخیر بود که انتظار پیشرفت فروانی در نسخه های جدید این بازی داریم. هرچند تاریخ عرضه دقیقی از این بازی وجود ندارد اما بصورت رسمی اعلام شده که این بازی برای کنسول های نسل نهم ایکس باکس و رایانه های شخصی منتشر می شود و در روز عرضه در سرویس گیم پس در دسترس می باشد. جدیدترین بازی های 2024

جدیدترین بازی های 2024

4. بازی The Wolf Among Us 2

چهار سال پیش در سال 2018 به دلیل مشکلات فروان مالی شرکت تیلتیز اعلام ورشکستی کرد. با انتشار این خبر توسط استودیوی خلاق آمریکایی همه ی بازی بازانی که منتظر برگشتن به دنیای فیبل بودند ناامید شدند. تا 2 سال پیش که استودیوی تلتیلز اعلام کرد کار بروی نسخه دوم بازی The Wolf Among Us را شروع کرده است، بر اساس اخبار منتشر شده از این عنوان، پروسه نوشتن داستان و دیالوگ های آن تمام شده، و بازی فاز اصلی تولید و مراحل موشن کپچر خود را طی می‌کند. جدیدترین بازی های 2024

هنوز جزئیات زیادی از داستان بازی در اختیار نداریم اما با توجه به سازندگان، داستان بازی 6 ماه بعد از روایت نسخه اول در نیویورک زمستانی رخ میدهد. در ابتدا برای توسعه این بازی از موتور بازی سازی سونیتی استفاده می شد اما برای روند بهتر انیمیشن سازی، تلتیلز سازی تصمیم گرفت از موتور بازی سازی انریل برای پیشبرد بازی خود استفاده کند.

جدیدترین بازی های 2024

5. بازی Prince of Persia: The Lost Crown

پس از ریبوت‌های فراوان و عوض کردن چند باره مسیر بازی شاهزاده پارسی این بار یوبیسافت با کاراکتر جدیدی با نام سارگون و با سبک جدیدی از بازی سازی برگشته است و قرار است جزو جدیدترین بازی های 2024 باشد. ریسک بزرگ این کمپانی برای عوض کردن سبک بازی از ماجراجویی سوم شخص به ساید اسکرول مترویدونیا به مزاق بازی بازان خوش نشسته و می توان گفت که شاهزاده پارسی به ریشه کلاسیک خود که بازی های ساید اسکرول دو بعدی بودند برگشته است.

داستان بازی از این قرار است که سایگون عضو ارتش ایمورتالز کشور فارس است ماموریت پیدا میکند تا به اعماق کوه قاف برود تا شاهزاده غسان که توسط نیروهای اهریمنی گروگان گرفته شده است را آزاد کند. شکست ریبوت های متوالی بازی شاهزاده پارسی ومحبوبیت زیاد اینفرانچایز میان طرفداران، این ناشر فرانسوی را متقاعد کرد تا  رویکرد جدیدی را نسبت به توسعه این بازی انتخاب کند. استودیوی ubisoft montpellier سازنده سری موفق ریمن با تجربه زیاد دربازی سازی در سبک ساید اسکرول و الهام از اساطیر ایرانی این وظیفه دشوار را عهده دار می باشد.

بازیبازان می توانند آزادانه در محیط بازی به گشت گذار بپردازند، از محیط های اساطیری تایید شده این بازی می توان به ارگ باشکوه دانش و جنگل های هیرکانی اشاره کرد. سارگون با کنترل زمان می تواند مبارزات نفسگیر را به نفع خودش تغییر دهد، همچنین مکانیزم زمان بعنوان هسته اصلی گیم پلی برای سکو بازی ها در پلتفرمینگ نیز استفاده می‌شود. این بازی در سال 2024 برای کنسول های نسل نهم و رایانه شخصی عرضه می شود.

جدیدترین بازی های 2024

6. بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

بازی‌های ابرقهرمانی جایگاه ویژه ای در میان طرفدارن بازی های کامپیوتری دارند. راک استدی استودیوی سازنده سری ارکهام بتمن بعنوان یکی از استودیو پیشگام و خلاق بازی سازی در سبک بازی های ابرقهرمانی این بار دست روی عجیب و غریب ترین تیم های دنیای کمیک بود، یعنی Suicide Squad گذشته است. به گفته‌ی کارشناسان، این بازی جزو محبوب ترین و جدیدترین بازی های 2024 می باشد.

تیمی از ضدقهرمان هایی که به اجبار تصمیم به نجات زمین می گیرند. این بازی در دنیای سری ارکهام بتمن اتفاق می افتد، جایی که سوپر توسط برینیاک شکست خورده و تمامی اعضای لیگ عدالت تحت کنترل برینیاک قرار گرفته اند.

آماندا والر به عنوان رئیس سازمان امنیتی آرگوس به ناچار برای کنترل این بحران، مجبور می شود تیمی از ضد قهرمان را از بیمارستان روانی آرکهام آزاد کند و با کار گذاشتن تراشه ای در مغز آنها، این ضدقهرمان ها را مجبور به دفاع از زمین بکند.

گیم پلی این بازی مبتنی بر همکاری اعضای این تیم عجیب غریب است. هسته اصلی گیم پلی بازی متشکل از، تحرک، پرش در محیط و تیراندازی می باشد. بازی سوساید اسکواد یک بازی سوم شخص تیراندازی کواپ است که میتوانید بصورت آنلاین مراحل داستانی بازی را با دوستان خود تجربه کنید باتوجه به اینکه که هرکدام از شخصیت های قابل بازی رنج زیادی از توانایی ها را ارائه میکنند مطمئن باشید تجربه خاصی منتظر شماست.

در ابتدا این بازی برای کنسول های نسل هشتم نیز معرفی شده بود که با توجه به مشکلات در طول مراحل توسعه بازی استودیوی راک استدی ناچار به لغو این تصمیم گرفت.

جدیدترین بازی های 2024

7. بازی Greedfall 2

در سال 2019 شرکت nacon عنوان موفق Greedfall  را منتشر کرد که موفق به فروش 40 میلیون دلاری شد ، این بازی با استفاده از موتور بازی سازی بومی استودیوی Spiders یعنی Silk Engine توسعه داده شد. با توجه به یکنواخت بودن مبارزات در طول بازی ، Greedfall با استفاده از مکانیزم های جانبی مانند دیپلماسی و دیالوگ بندی شاخه ای توانست تجربه نقش آفرینی موفقی را برای بازیبازان به ارمغان بیاورد.

داستان نسخه دوم greedfall که جزو جدیدترین بازی های 2024 است، سه سال پس از وقایع نسخه اول می دهد؛ بازی از جایی شروع می شود که به بنظر می رسد بازیکنان اینبار به جای عضوی از خانواده دسارد  در نقش یکی از بومی‌های  محلی تری فراده در حال انتقال به بخش گاکانه می باشد.

در این نسخه جنگ‌ها و شکاف زیادی بین گروه های بومی و حاکمان تری فراده درحال رخ دادن است در حین شیوع طاعون مالیکور، با آزاد کردن شخصیت اصلی بازی ، مبارزه با حاکمان تری فراده را شروع میکند ، مبارزه همچنان یکی از المان های مهم در بازی است، اما با استفاده از مکانیزم دیپلماسی شما می توانید هم پیمان های قوی ، در این قاره پیدا کنید.

موسس استودیوی اسپایدرز وعده داده است که بازیکنان می‌تونند به گشت‌وگذار در قاره کهن بپردازد که از محیط‌های متنوع و بزرگ‌تری نسبت به قبل برخوردار است

جدیدترین بازی های 2024

8. بازی Marvel’s Wolverine

خبر خوش برای طرفدارن مارول و کمیک بوک، جدیدترین بازی Ps5  که قرار است در سال 2024 منتشر شود عنوانی نیست بجز ولورین. استودیوی اینسامنیاک که با درخشش بازی اسپایدرمن در ذهنم همه بازی بازان جا گرفته است، اینبار با عنوانی جاه طلبانه میخواهد موقت قبلی خود را تکرار کند.

بر اساس گذارشات این یک بازی نیمه جهان باز با درجه سنی بزرگسال می باشد. اطلاعات زیادی از نحوه گیمپلی این عنوان  وجود ندارد اما این بازی قرار نیست ارتباطی با فیلم‌های محصول شرکت فاکس داشته باشد و قرار است یک داستان کاملا اورجینال از ولورین را ارائه میکند

جف گراب تحلیل گر معروف ویدیوگیم در مورد گیم پلی این بازی می‌گوید:

این بازی شبیه به بازی اسپایدرمن جهان باز نمی باشد، اما شبیه عناوین دیگر Sony  یعنی بازی گاد اف وار و لست اف اس 2 درای محیط های قابل اکتشاف می باشد. این بازی در تاریخ نامعلومی در سال 2024 برای کنسول Ps5 عرضه می شود.

نظر شما راجب جدیدترین بازی های 2024 که وقت زیادی هم تا انتشار آنها نمانده چیست؟

خرید بازی PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *