بازی های آینده, مجله بازی, مقالات

هر آنچه که باید در مورد بازی Tiny Tinas Wonderlands بدانید

tiny tinas wonderland key art large

هر آنچه که باید در مورد بازی Tiny Tinas Wonderlands بدانید

اسپین آف گیرباکس به فرانچایز Borderlands سرشار از فانتزی، جادو و گان‌پلی جذاب است و در این مقاله نکاتی را بررسی می‌کنیم که پیش از تجربه بازی، لازم است بدانید.

خوشبختانه مشتاقان Borderlands دیگر نیاز نیست 7 سال تا عرضه بازی جدید صبر کنند. Tiny Tina’s Borderlands اسپین آفی برای این فرانچایز محسوب می‌شود که در سال جاری برای تمام پلتفرم‌ها منتشر خواهد شد. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که پیش از خرید این محصول باید بدانید.

هر آنچه که باید در مورد بازی Tiny Tinas Wonderlands بدانید
 • داستان
 • محیط بازی
 • کاراکتر‌ها
 • ساخت شخصیت
 • کلاس‌های مبارزه
 • چند کلاسه و نحوه کار با آن
 • سیستم کامبت بازی
 • سلاح‌های سرد، زره‌ها، حلقه و طلسم
 • دنیای ماوراء‌طبیعی
 • درگیری‌های تصادفی
 • دشمنان
 • پشتیبانی از نسل قبل و بخش چند نفره کراس پلتفرم
 • HDR 10، 4K و نرخ فریم بیش از 60
 • نسخه PS5 و Xbox Series X/S 70 دلار قیمت دارد!
 • نسخه‌های استاندارد، نسل بعدی و نسخه Chaotic Great
داستان

Tiny Tina’s Wonderlands ماجراجویی جدیدی بر مبنای افسانه‌های بردگیم Bunkers and Badasses است که بازیکن (در بازی به عنوان فرد سرنوشت ساز) را در مقابل «لرد اژدها» قرار می‌دهد که به همه ظلم می‌کند و مردم را غارت می‎کند. داستان شما را به Bunker Master، می‌برد. برای کسانی که Tiny Tina’s Assault را در محتوای اضافه Borderlands 2 (Dragon Keep) تجربه کرده اند، میتوانند بدون تجربه بازی‌های قبلی سراغ این عنوان بروند و داستانی شلوغ و مشابه عناوین قبلی انتظار آن‌ها را می‌کشد.

هر آنچه که باید در مورد بازی Tiny Tinas Wonderlands بدانید
محیط بازی

موقعیت‌های مکانی مختلفی به Wonderlands اضافه شده است، به عنوان مثال برایهوف به عنوان پایتخت، خانه قهرمانان مختلف بازی‌ست و یا قلعه «Sparklewithers» محل سکونت ملکه «Butt Stallion» است. در دیگر مناطق خطرات زیادی یافت می‌شود، از «Shrooms»های «Weepwild Dankness» گرفته تا مردگان «Fearamid». کوه «Craw» جایی‌ست که «Goblin»ها و «Troll»ها یافت می‌شوند و فراموش نکنید که همه آن‌ها از حکومت جدید راضی نیستند. منطقه «Sun Tooth» مملو از خرابه و تالاب‌هاست و در خلیج «Crackmast» دزدان دریایی انتظار شما را می‌کشند.

کاراکتر‌ها

شخصیت‌ها مختلفی مانند «Butt Stallion» و «Torgue» همچنان از بازی Assault on Dragon Keep حضور دارند اما این بدان معنا نیست که کاراکتر‌های جدیدی معرفی نمی‌شوند. «پادشاه اژدها» با بازی «ویل آرنت» که به نظر می‌رسد عقاید مخصوص به خود در کشتن و تصرف دارد، «پالادین مایک» رئیس محافظان الماس است که باید حسابی مواظب ملکه باشد، اسب نترس، «ولنتاین»، به همراه قربانی/همراه او در بازی حضور دارد، حسابدار سابق «فرت» و «ایزی» مالک شرکت نوشیدنی «ایزی فیزی» هم از دیگر شخصیت‌های جدید هستند.

هر آنچه که باید در مورد بازی Tiny Tinas Wonderlands بدانید
ساخت شخصیت

ماهیت بردگیم Bunkers and Badasses به D&D عناصری فانتزی هدیه داد و نباید فراموش کنیم Wonderlands چیزی فراتر از یک نقش‌آفرینی معمولی است. بخش جدیدی تحت عنوان ساخت شخصیت به بازی اضافه شده که به شما این امکان را می‌دهد مواردی مثل فرم بدن، قد، مدل مو، لباس، جزئیات صورت و بسیاری دیگر از قابلیت‌ها را شخصی سازی کنید. حتی می‌توانید از میان 4 صدای مجزا، صدای کاراکتر خود را انتخاب کنید، «شجاع»، «خشن»، «باهوش» و «ناآشنا» که هرکدام تاثیر خود را روی دیالوگ‌های بازی می‌گذارند. همچین بخش Slider Overdrive هرگونه محدودیت در خلق کاراکتر را غیرفعال می‌کند و بر طنز بازی می‌افزاید.

کلاس‌های مبارزه

Wonderlands شش کلاس مبارزه در اختیار شما می‌گذارد تا مورد دلخواه را انتخاب کنید. در کلاس«Spellshot» می‌توانید روی اسلحه خود تلسم سوار کنید و از «Playmorph» برای تبدیل دشمنان خود به حیوان استفاده کنید. «Spore Warden» تیر و کمانی مخفی به شما می‌دهد تا در کنار هم‌پیمانان دشمنان خود را نابود کنید. «Brr-Zerker» تبری با قابلیت سرما در اختیارتان می‌گذارد. «Clawbringer» با آتش اژدها صدمات بیشتری می‌زند و با پرتاب پتکی خیالی دشمنان را از پای در می‌آورد. کلاس «Graveborn» سلامتی را فدای قدرت در مبارزه می‌کند و می‌توانید در نبردهای این کلاس افراد خود را احضار کنید و در آخر «Stabbomancer» که مخصوص مخفی‌کاری، ضربات مهلک و سرعت زیاد است.

New-Tiny-Tina-s-Wonderlands-Trailer-Reveals-Graveborn-And-Spore-Warden-Classes copy
چند کلاسه و نحوه کار با آن

با قابلیت چندکلاسه می‌توانید به راحتی کلاس‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید. با پیشرفت در بازی (به جای دو) به چهار مهارت دسترسی دارید، اگر چه که می‌توانید یک امتیاز را خرج کنید و با دیگری درخت مهارت را شخصی سازی کنید. اگر «Graveborn» و «Spore Warden» را انتخاب کنید، قادر خواهید بود دو همراه برای خود احضار کنید و بازی را راحت‌تر بازی را پیش ببرید. کلاس ثانویه با پایان کمپین قابل تغییر است، اما فراموش نکنید کلاس اول دائمی بوده و به هیچ‌وجه تغییر نمی‌کند، پس در انتخاب خود دقت کنید (البته اگر مرتکب اشتباهی شدید، می‌توانید کاراکتر دیگری بسازید).

سیستم مبارزات بازی

با همه ویژگی‌های فانتزی در گیم‌پلی Wonderlands، اما این بازی در گان‌پلی و مهارت‌ها ذاتا Borderlands است. نشانک را روی دشمنان بگیرید، شلیک کنید تا همه بمیرند، با شات‌گان، تپانچه و اسلحه‌های دیگر آیتم‌هایشان را غارت کنید. 5 نوع آسیب عنصری در بازی وجود دارد، آتش، صائقه، سم، سرما و جادوی تاریک که هرکدام آسیب منحصر به فردی به دشمنان وارد می‌کنند. جادوی تاریک مناسب دزدیدن جان افراد است در حالی که سرما آهسته و پیوسته، با منجمد کردن دشمنان، 300 درصد آسیب بیشتری به آن‌ها وارد می‌کند. غنائم بازی به موارد مختلفی تقسیم می‌شوند که موارد کم ارزش در دسته معمولی و موارد کمیاب در دسته افسانه‌ای ها قرار می‌گیرند.

graveborn-tiny-tinas-wonderland-2k@2000x1270 copy
سلاح‌های سرد، زره‌ها، حلقه و طلسم ها

از عناصر جدید گیم‌پلی می‌توان به سلاح‌های سرد اشاره کرد که همراه موارد دیگری چون زره‌ها، حلقه‌ها و طلسم‌ها هم برای اولین بار در بازی وجود دارند. زره توانایی‌های کاراکتر را به چالش می‌کشد، حلقه‌ها مدت زمان و آسیب ضربه‌ها را افزایش می‌دهند و طلسم‌ها کلاس‌های اضافه و قابلیت‌های مفید زیادی به کاراکتر شما می‌دهند. نگهبانان مانند سپر هستند، مانع آسیب می‌شوند و با گذشت زمان قابلیت‌هایی به شما اضافه می‌کنند. حال به طلسم‌ها می‌رسیم که جایگزین بمب‌ها شده اند و ویژگی‌هایی مثل پایین آوردن شهاب آسمانی، احضار هم پیمان و خصوصیت‌هایی از این قبیل دارند. از تمام طلسم‌ها بدون هیچ محدودیتی در کلاس‌های مختلف می‌توان استفده کرد.

دنیای ماوراء‌طبیعی

برای افزایش تجربه نقش‌آفرینی، کافیست نقشه دنیای ماوراء‌طبیعی را به بازی اضافه کنید. نقشه همه موقعیت‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند و شخصیت شما نشانی کوچک در این نقشه است که سعی می‌کند راه خود را بیابد. اگر در هر نقطه از بازی جستجو کنید، پاداشی متفاوت انتظار شما را می‌کشد. تهیه‌کننده ارشد بازی، «کایلا بلمور»، در گفتگو با PC Gamer گفت: “جستجو در محیط بازی بازیکن را به نقشه‌های جانبی می‌برد که شاید بخشی از Wonderlands باشند اما کاملا منحصر به فرد طراحی شده اند و داستان جانبی جذابی برای خود دارند.” بنابراین همیشه نقشه بازی غافل‌گیری‌های خاصی برایتان تدارک دیده است.

Tiny-Tinas-Wonderlands_05-768x4326 copy
درگیری‌های تصادفی

در این دنیای ماوراء‌طبیعی، درگیر‌ی‌هایی تصادفی در انتظار شماست. زمانی که در چمن‌زارها قدم می‌زنید (نه در مسیرهای اصلی) این درگیری‌ها رخ می‌دهند و شما را به منطقه کوچک‌تری می‌کشاند و بلافاصله نبردی از زاویه اول شخص آغاز می‌شود. شرکت در نبرد‌های طولانی، غنائم بهتری در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر چه که این محیط‌ها بنابر موقعیت مکانی، در بیوم‌های مشابهی خواهند بود اما بخشی از نقشه‌ بزرگ نیستند.

دشمنان

علاوه بر «پادشاه اژدها»، بازیکنان باید با جنگجویان اسکلتی و جادوگران ویرانگر هم مبارزه کنید. انواع جدید دشمنان شامل «Shroom»ها، «Goblins»ها، «Troll»ها، «دزدان دریایی»، «Cyclope»ها (که شبیه «Brutes» از Borderlands هستند) و کوسه‌های چهارپا می‌شوند که مورد آخری «Seawargs» نامیده می‌شود و هر کدام جذابیت خاصی به بازی اضافه می‌کنند و لذت درگیری‌ها را دو چندان می‌کنند.

Tiny-Tinas-Wonderlands_06-768x4329 copy
پشتیبانی از نسل قبل و بخش چند نفره کراس پلتفرم

از جذاب‌ترین ویژگی‌های فرانچایز Borderlands تجربه چند نفره بازی‌ست که چالش‌ها را میان شما و دوستانتان تقسیم می‌کند و (ممکن است) در عوض غنائم بهتری به شما می‌دهد و در حالت کلی تجربه چند نفره لذتی بیشتر دارد و بازی‌های این فرانچایز از پیشگامان این حوزه هستند. در Borderlands 3 شاهد بخش چندنفره کراس پلتفرم بودیم، اما آیا این ویژگی در Wonderlands هم تکرار خواهد شد؟ با توجه به فروشگاه Xbox که بازی‌های میان‌نسلی و کراس پلتفرم را معرفی می‌کند، می‌توان این موضوع را برای Xbox تایید کرد. البته هنوز مشخص نیست که این قابلیت روی PlayStation و PC هم خواهد بود یا خیر.

HDR 10، 4K و نرخ فریم بیش از 60

خوشبختانه مانند Borderlands 3 طرفداران می‌توانند انتظار پشتیبانی از HDR 10، وضوح 4K و 60 فریم را بر روی Xbox Series X داشته باشند. فروشگاه Xbox این بازی را در لیست «بیش از 60 فریم» قرار داده، بنابراین ممکن است در بازی حالتی برای اجرای 120 فریم هم وجود داشته باشد. با توجه به قدرت سخت‌افزاری تقریبا برابر (و عملکرد بهتر PS5 در برخی بازی‌ها) انتظار می‌رود تمام موارد گفته شده در نسخه PlayStation 5 بازی هم یافت شوند.

2LyKpgmMvXc3QKr7QboJHj copy
نسخه های نسل نهمی 70 دلار قیمت دارد!

کسانی که بخواهند Tiny Tina’s Wonderlands را بر روی Xbox Series X/S و PS5 تجربه کنند، باید 70 دلار صرف خرید بازی کنند. خریداران نسخه PS4 و Xbox One تنها می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای اضافی، نسخه نسل نهمی بازی را دریافت کنند. هزینه ذکر شده هنوز اعلام نشده اما احتمالا مشابه دیگر عناوین بین نسلی، تغییرات اعمال شده در بازی قیمتی دوگانه به وجود می‌آورد.

نسخه‌های استاندارد، نسل بعدی و نسخه Chaotic Great

نسخه استاندارد، نسخه پیشفرض نسل هشتمی است و تنها برای PS4، Xbox One و PC با قیمتی 60 دلاری منتشر می‌شود و شامل بازی اصلی می‌شود (البته اگر بازی را پیش‌خرید کنید مجموعه زره طلایی قهرمان که شامل دو تم مجزا برای زره‌های می‌شود، هدیه اعتماد زودهنگام شماست). نسخه نسل بعدی همان طور که از اسمش پیداست برای PS5 و Xbox Series X/S با قیمتی 70 دلاری منتشر خواهد شد.

Head

 در این نسخه علاوه بر بازی اصلی، ارتقاهای نسل نهمی هم یافت می‌شوند: بسته لرد اژدها شامل جادو و سلاح‌های افسانه‌ای و زره‌های آماده و پک ظاهری Death’s Head بخشی از این نسخه هستند و در نهایت نسخه Chaotic Great با قیمتی 90 دلاری برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم منتشر می‌شود و شامل بازی اصلی، سیزن پس به همراه 4 DLC، بسته «لرد اژدها» و «Butt Stallion» به همراه اقلام ظاهری اضافه‌ می‌شود.

بازی در 25 مارچ برای کنسول‌های PS5، PS4، Xbox One، Xbox Series X/S و PC منتشر می‌شود و از عناوین مورد انتظار 2022 محسوب می‌شود. نظر شما راجه به این بازی چیست؟ آیا در زمان عرضه سراغ تجربه این بازی می‌روید؟

منبع: gamingbolt

محصولات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *