مجله بازی, اخبار

ساخت نسخه جدید Witcher رسما تایید شد

نسخه جدید Witcher

نسخه جدید Witcher

اگرچه بازی Cyberpunk 2077 نتوانست در سطح انتظارات ظاهر شود و همه چیز طبق برنامه‌های CDPR پیش نرفت، اما شکی نیست که هنوز بخش عظیمی از جامعه‌ی گیمینگ، عاشق فرنچایز دیگر این استودیو یعنی The Witcher هستند. خوشبختانه امروز خبر خوبی برای طرفداران این فرنچایز منتشر شد. استودیو لهستانی CD Projekt RED امروز رسما اعلام کرد که ساخت نسخه جدید Witcher آغاز شده است.

The new version of the Witcher

نکته‌ی جالب این است که شرکت CD Projekt RED تایید کرده است که نسخه جدید Witcher شروعی برای یک حماسه‌ و دوره‌ی جدید خواهد بود (به این معنا که شاید در آینده دنباله یا دنباله‌های دیگری برای این نسخه جدید عرضه شود). همچنین اعلام شد که برای ساخت نسخه جدید Witcher از موتور پیشرفته‌ی Unreal Engine 5 استفاده می‌شود و احتمالا موتور REDengine به طور کلی کنار گذاشته شود (البته از REDenginge برای توسعه گسترش‌دهنده‌های Cyberpunk 2077 استفاده خواهد شد). در این راستا استودیو CDPR با شرکت Epic Games همکاری‌های دوجانبه‌ای خواهد داشت.

CD Projekt RED بیان داشت که فعلا اطلاعات و جزئیات بیشتری در مورد نسخه جدید Witcher – مثلا اینکه توسعه‌ی بازی از چه زمانی آغاز شده، تاریخ عرضه‌ی بازی چه سالی خواهد بود و … – به اشتراک نمی‌گذارد. بهرحال بدیهی است که این استودیو از اشتباهات قدیمی خود درس گرفته باشد و این بار چرخه‌ی بازاریابی کوتاه‌تری را برای بازی خود مشخص کند تا همه چیز طبق برنامه پیش برود.

شرکت CD Projekt RED قبلا تایید کرده بود که ساخت نسخه جدید Witcher پس از پایان توسعه‌ی Cyberpunk 2077 آغاز می‌شود و این بازی احتمالا یکی از دو پروژه‌ی AAA می‌باشد که ساخت آن‌ها از اوایل ۲۰۲۲ شروع شده است. همچنین مدتی پیش مشخص شد که CDPR‌ قصد دارد عناصر چندنفره را در بازی‌های خود پیاده‌سازی کند، اما هنوز از جزئیات آن خبری منتشر نشده است.

تا به امروز، سری بازی‌های The Witcher موفق شده‌اند که بیش از ۵۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته باشد که نشان از میزان محبوبیت این فرنچایز دارد (البته این آمار مربوط به سال ۲۰۲۰ می‌باشد و میزان فروش فرنچایز The Witcher در طی دو سال اخیر قطعا افزایش داشته است). علاوه بر این، رسما تایید شد که نسخه‌ی نسل نهمی بازی The Witcher 3 در سال جاری میلادی برای کنسول‌های PS5 و Xbox Series X/S عرضه خواهد شد و ارتقای آن نیز رایگان خواهد بود.

منبع: Gaming Bolt

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *