مجله بازی, مقالات

بدترین بازی های ویدیویی سال 2022

بدترین بازی های ویدیویی سال 2022

علی‌رغم تمام بازی‌های فوق‌العاده‌ای که امسال منتشر شد، عناوین وحشتناک زیادی، بازی‌های ویدیویی را به پایین‌ترین سطح خود رساندند. چند مورد از بدترین بازی های ویدیویی سال 2022 را در این مقاله باهم بررسی می‌کنیم.

CrossfireX

بر اساس بازی فوق العاده محبوب در سبک شوتر، یعنی Smile gate ، CrossfireX توجهات بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کرد. زیرا Remedy پشت کمپین ساخت و تهیه آن بود. با این حال، این بازی به دلیل داستان بد، گیم پلی کلیشه ای و خسته کننده و هوش مصنوعی وحشتناک، عنوان “یکی از بدترین بازی‌های سال” را به خود نسبت داده است. اگر چه که موتور گرافیکی بازی، بسیار مناسب به نظر می‌رسید اما خود بازی به صورت کلی چیز جدیدی را ارائه نمی‌کرد.

CrossfireX

 Gungrave G.O.R.E

برخی از بازی‌ها طی سال‌ها زحمت، ساخته می‌شوند، و شما از دیدن آن‌ها متنفر هستید مانند بازی  Gungrave G.O.R.E . شرکت overdose واقعا در بخش شکل و شمایل شخصیت ها و گرافیک بازی، اصلا خوب عمل نکرده است. همینطور داستان به نظر می رسد که می تواند سرگرم کننده باشد اما با نه با نمره ی عالی . بیشتر داستانی در سطح نمره B می‌باشد که در نهایت با گیج کردن شما و اتلاف وقتتان، تمام می‌شود. از نظر گیم پلی نیز، حجم انبوه jank در انیمیشن ها، حرکت ها و مبارزات، بسیار وحشتناک است.

 Gungrave G.O.R.E

 Source of Madness

از نظر تئوری، Source of Madness جالب به نظر می‌رسد. این بازی از تکنولوژی procedural generation برای ایجاد کابوس‌های لاوکرافتی و از هوش مصنوعی شبکه‌های عصبی برای متحرک کردن آن‌ها استفاده می‌کند. متأسفانه، این موضوع، منجر به رو به رو شدن با دشمنان غیرقابل پیش‌بینی می‌شود که در کنار کنترل‌های نامرغوب، بر دشواری بی‌رحمانه‌تر بازی می‌افزاید. حتی اگر بتوانید زیبایی‌شناسی را درک کنید، فقدان استراتژی که دشمنان نشان می‌دهند، باس‌فایت های وحشتناک و در کنار همه این‌ها، پیشرفت ضعیف کرکتر شما، سود کمی را برای لذت بردن از این بازی، تضمین می‌کند.

 Source of Madness

 Winter Ember

Winter Ember به عنوان یک بازی در سبک مخفی کاری، فانتزی و دارک، با 30 نوع تیرکمان، 70 نوع مهارت غیرفعال و فعال و گیم پلی باز، بسیار جاه طلبانه عمل کرد. زیبایی حس و حال بازی و تنظیمات بد حین نبرد، ضعیف به شدت ضعیف عمل کردند و هوش مصنوعی دشمن بسیار وحشتناک بود. پوشش نامرغوب کرکتر، در حین دزدی کردن و گیم پلی تکراری ای که باعث مختل شدن حس و حال شما جین انجام بازی می شود. حتی طراحی صوتی بازی که یک بخش ضروری برای تجربه یک بازی در سبک مخفی کاریست، خوب عمل نکرده و برای بازیکنان تا حد زیادی خود را غیر قابل تحمل جلوه داده است.

XEL

یک ماجراجویی علمی تخیلی با الهام از بازی زلدا در سبک هنری جذاب. چه چیزی ممکن است در این بازی، بد عمل کرده باشد؟ همانطور که XEL ثابت می کند، نکات منفی این بازی، بسیار زیاد است. تعداد زیاد اشکالات و فقدان یک سری خصوصیات در بازی، بلافاصله شما را از کار می اندازد. وقتی مراحل را طی می‌کنید، مبارزات و جلوه‌های بصری می‌توانند تا حدودی رضایت‌بخش باشند اما داستان وحشتناک آن‌ها را تضعیف می‌کند. اگر طرفدار اینگونه سبک‌ها هستید باید به شما اخطار بدهیم که انجام این بازی ممکن است تنها یک بار برای شما خوشایند باشد و بعد از ان این بازی به شدت حوصله سر بر می‌شود.

XEL

 The Last Oricru

The Last Oricru که به عنوان یکی از بازی های جدید برای شرکت Prime Matter انتشار یافته، از عناوین مشابه سری بازی های Souls الهام گرفته است. اما تمام چیزی که هست همین است. الهامی کم عمق که در آن همه چیز به دلایل نادرست ظاهر می شود. ممکن است شخصیت اصلی آزاردهنده، رابط کاربری افتضاح، کنترل‌ها بسیار بد دست یا اینکه چقدر همه چیز داستان این بازی برای شما، درهم و برهم به نظر می‌رسد. هر چه که باشد، بازی The Last Oricru احساس خوبی برای بازی کردن، نگاه کردن یا حتی فکر کردن درباره داستانش را به شما ارائه نمی‌دهد.

 The Last Oricru

Dolmen

مانند بازی The Last Oricru، Dolmen نیز یک بازی Souls مانند اما علمی تخیلی با تم کیهانی و فضایی است. گیم‌پلی بازی وحشتناک است، زیرا مبارزات بسیاری از ویژگی‌های کلیدی خود را از دست می‌دهند و در مجموع، هنگام تجربه ی این بازی، حملات را بسیار آزار دهنده احساس می‌کنید زیرا به طور کلی ضعیف، تنظیم شده‌اند. علی‌رغم اینکه داستان علمی تخیلی این بازی چقدر جالب به نظر می رسد، همه اینها بدون هدف یا حس واقعی است که نمی تواند شما را جذب گیم‌پلی این بازی کند.

Dolmenbad

 MX vs ATV Legends

MX vs ATV Legends آنقدر بد نیست که واقعاً افتضاح باشد، اما به طرز آزاردهنده‌ای، متوسط است. توصیف این بازی در حالت کلی به صورت زیر است.

تنوع وسایل نقلیه برای مسابقه دادن؟ خوب . / کنترل های لغزنده و هوش مصنوعی بازی؟ بد.

کیفیت دنیای جهان‌باز بازی؟ خوب. / نبود ماموریت های کافی برای پیش بردن بهتر گیم پلی؟ بد.

 MX vs ATV Legends

The House of the Dead: Remake

با تمام بازسازی‌هایی که در چند سال اخیر دیده بودیم، The House of the Dead: Remake می‌تواند ریمیک خوبی باشد. شاید عالی نباشد، اما هنوز خوب است. توسعه دهنده MegaPixel Studio تقریبا همه چیز را همانطور که هست نگه داشته است، اما جلوه‌های بصری جدید بازی، بسیار تاریک و زشت به نظر می‌رسند. موسیقی متن ریمیکس شده، بی‌مزه به نظر می‌رسد و محتوای جدید اضافه شده به بازی، باعث می‌شود تا قیمت خرید این بازی، بیش از حد انتظار باشد. البته، هرچه کمتر در مورد کنترل‌ها و مسائل مربوط به عملکرد بازی صحبت شود، بهتر است.

Diablo Immortal

شاید این بازی، در تلفن همراه سرگرم کننده باشد، اما Diablo Immortal در رایانه شخصی مضحک است. رابط کاربری آن وحشتناک است، با پاپ‌آپ‌های آزاردهنده ی تبلیغاتی خود، به خصوص در حین بازی، که منجر به کلیک‌های اشتباه می‌شود. همچنین مبارزات این نسخه می‌تواند بی‌معنی‌تر از Diablo 3 باشد. مقیاس خالص درآمدزایی در بازی وحشتناک است، تا جایی که برخی از فعالیت‌های آخر بازی فقط برای بازیکنان آزاد قفل می‌شوند. حتی بدون آن، Diablo Immortal بر خلاف قولی که در تیزر های تبلیغاتی خود به پلیر ها داده بود، یک بازی به شدت اشفته حساب می‌شود.

video thumb gameplay 1280

Monark

کارنامه سری لانکارس در سال جاری کمی ضعیف بوده است، همانطور که هر کسی که The DioField Chronicle را بازی کرده است، تأیید می کند. امیدی برای Monark وجود داشت که توسط چند نفر از اعضای سابق سری Shin Megami Tensei ساخته شده بود. این بازی یک محیط مدرسه و یک جهان دیگر برای کاوش دارد، درست مانند SMT و Persona. با این حال، در سرعت پیشروی مراحل، افتضاح عمل می‌کند. گیم پلی بازی تکراری است و شخصیت پردازی های نسبتا بدی دارد.

Monarkvg

 LEGO Brawls

این مورد، یک بازی مبتنی بر مجموعه های لگو است که از نظر تئوری جذاب به نظر می‌رسد. اجرای بازی چیزهای زیادی برای تجربه باقی می‌گذارد. LEGO Brawls که در ابتدا برای iOS در سال 2019 منتشر شد، سپتامبر گذشته راهی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی شد. علی‌رغم ظاهر بازی، گیم پلی این بازی، به سرعت برای شما، خسته کننده می‌شود و سخت کوشی مورد نیاز برای باز کردن قفل وسایل، یک کار طاقت فرسا است.

 LEGO Brawls

 ELEX 2

بازی اکشن علمی-تخیلی Piranha bytes پس از انتشار، طرفداران اختصاصی پیدا کرد. به همین دلیل، به نظر می‌رسید ELEX 2 زمان خوبی برای استفاده از این موضوع و ارائه چیزی بهتر است. متأسفانه، این بازی، مملو از مبارزات بی‌هدف، داستانی کسل‌کننده، طراحی دنیای باز خسته‌کننده، تلاش‌های جانبی برای طی کردن مراحل بازی، یکنواخت است. به طور کلی باید بگوییم، زمانی که باگ‌های زیادی وجود دارد، توانایی پرواز با جت پک اهمیت چندانی ندارد.

cba1bffa0797f6ac6f04bd42b543b97d26fa8bb7312ed46f2b66927ec2344677

 IKAI

علی‌رغم بودجه ساخت پایین این بازی، IKAI می‌توانست عنوان ترسناک کوچکی باشد که به شیوه‌های منحصربه‌فردی در دنیای گیم می‌درخشد. افسوس که این عنوان، در این بخش، شکست می‌خورد. بازی، بسیار کوتاه است. طرح داستان چندان منطقی نیست و به طور ناگهانی، تقریباً بدون هیچ نتیجه ای به پایان می‌رسد.

Ikai 1

 Blackwind

در برخی از جهان‌های جایگزین، Blackwind می‌توانست یک ترکیبی مناسب برای تیراندازی و اکشن RPG باشد. متأسفانه این بازی در حال حاضر، نمی‌تواند در برابر داستان وحشتناک، کاوش و پیشرفت بی‌حس‌ کننده و مبارزات هولناک مقاومت کند. اشکالات و کنترل‌های ضعیف، تلاش‌های شما را برای حذف هر گونه لذتی از تجربه، بیشتر می‌کنند.

FilmeTV11 03 202111 30 33

خرید بازی PS5

نویسنده: عرفان شفیعی

موضوع مقاله :بدترین بازی های ویدیویی سال 2022

1 نظر در “بدترین بازی های ویدیویی سال 2022

  1. کافه گیم گفت:

    ممنون از این مطلب کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *