تحلیل, مقالات

آیا کنسول Xbox series S هنوز ارزش خرید دارد؟

ارزش خرید ایکس باکس سری اس

قیمت ایکس باکس سری اس؛آیا کنسول Xbox series S هنوز ارزش خرید دارد؟

 

هدف اصلی مایکرروسافت از ابتدای تولید ایکس باکس سری اس ،تولید کنسولی نسل نهمی با قیمت منصفانه و قابل خرید برای اکثر کسانی بود که توانایی خرید کنسول گران قیمت مایکروسافت ،یعنی xbox Series X  را نداشتند.

این سیاست قیمت گذاری مایکروسافت برگرفته از ایده گسترش جامعه گیمرهای مایکروسافت به تعداد ۲ میلیارد نفر است!این ایده اغراق امیز که البته برای مایکروسافت انچنان دست نیافتنی نیست درون مایه اصلی قیمت ایکس باکس سری اس بود.

این کنسول نسل نهمی و جدید مایکروسافت که همزمان با کنسول ایکس باکس سری ایکس عرضه شد، برای بدست اوردن سهم بیشتر فروش در بازار کنسول های گیمینگ با قیمتی بسیار مناسب روانه بازار شد.

ارزش خرید ایکس باکس سری اس

Xbox Series S در حال حاضر ارزان‌ترین راه برای اجرای بازی‌های نسل نهم است و بهترین نسبت پول نقد نسبت به تعداد ساعت بازی را در بین تمامی کنسول‌های موجود در این نسل ارائه می‌کند.

بصورت کلی ارزش خرید ایکس باکس سری اس نسبت به سایر کنسول های موجود در بازار بسیار بالا است،سخت افزار به روز و نسل نهمی در کنار برچسب قیمت بسیار عالی جای هیچ شک و شبهه ای را برای خرید باقی نمیگذارد.قیمت جهانی Xbox Series S ۳۰۰ دلار است که هنگام ورود به کشورمان با اضافه شدن هزینه های حمل و نقل و مالیاتی به قیمت حدود ۹ میلیون تومان میرسد، با مقایسه قیمت ایکس باکس سری اس با سایر کنسول های بازی نظیر پلی استیشن ۵ و سری ایکس به این نتیجه میرسیم که بهترین و ارزان ترین قیمت در میان تمام کنسول های نسل نهم،ایکس باکس Series S‌ است.

کنسول ایکس باکس سری اس یک کنسول تمام دیجیتال است که تنها میتوانید از گیم پس ایکس باکس برای اجرای بازی های در آن استفاده کنید( این کنسول قابلیت کپی کردن بازی بصورت افلاین را دارد) اگر شما هم قصد ندارید در اینده از دیسک های بازی ایکس باکس استفاده کنید این کنسول مناسب شما است.

هنگامی که لیست بلند بالای بازی های سرویس گیم پس را مشاهده کنید،به علاوه بازی های رایگان هر ماه مایکروسافت،ارزش خرید ایکس باکس سری اس را بیش از پیش احساس خواهید کرد.

البته در نظر داشته باشید که برای تجربه بازی های نسل نهم در بالاترین کیفیت و فریم ریت تصویر،نیاز به یک کنسول با سخت افزار قویتر نظیر ایکس باکس سری ایکس دارید،اما برای تجربه بازی های و لذت بردن از محتوای اصلی داستان بازی های قطعا بهترین راه حل خرید Xbox Series S است.

شاید بسیاری از کسانی که برای اولین بار قصد خرید کنسول بازی را دارند هزینه بالای کنسول های نسل نهم، باعث صرف نظر کردن از خرید شود،اما وقتی کنسولی مثل  ایکس باکس سری اس با برچسب قیمت پایین و پشتیبانی از تمام بازی های ایکس باکس وجود داشته باشد،هیچ دلیلی برای انصراف از خرید وجود ندارد!

تنها دلیلی که میتوان برای نخریدن ایکس باکس Series S‌ وجود داشته باشد دو دلیل است :

عدم پشتیبانی از فریم ریت ۱۲۰

عدم پشتیبانی از دیسک بازی

اما توصیه ما به شما برای خرید یک کنسول نسل جدید،خرید ایکس باکس سری اس است.اگر شما در دسته کسانی هستید که برای اولین بار قصد خرید کنسول بازی را دارید و یا بودجه محدودی برای خرید در اختیار دارید،قطعا انتخاب بهتری از ایکس باکس Series S‌ ندارید،پشتیبانی از بازی های گیم پس و سخت افزار قابل قبول در کنار ارزش خرید بالای آن،هیچ شک و شبهه ای برای خرید ایکس باکس باقی نمیگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *